Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nextcloud chyby po instalaci  (Přečteno 7542 krát)

novas33

Nextcloud chyby po instalaci
« kdy: 16 Února 2020, 08:32:45 »
Ahoj,na VPS serveru s Ubuntu 18.04 mám panel VestaCP.Nainstaloval jsem,Nextcloud přes instalátor v panelu a po instalaci se ukazuje tato chyba
Kód: [Vybrat]
Jsou zde nějaká varování ohledně vašeho nastavení.
Limit paměti pro PHP je nastaven na níže než doporučenou hodnotu 512MB.
Jako databáze je používána MySQL, ale nepodporuje 4 bajtové znaky. Aby bylo možné takové (jako například emotikony) bez problémů obsloužit, je doporučeno zapnout v MySQL podporu pro 4 bajtové znaky. Bližší podrobnosti naleznete v dokumentaci o tomto.
HTTP hlavička „Strict-Transport-Security“ není nastavena na přinejmenším „15552000“ sekund. Pro lepší zabezpečení je doporučeno zapnout HSTS, jak je popsáno v tipech pro zabezpečení ↗.
Nebyla nastavena mezipaměť v paměti. Pokud je dostupná, nastavte ji pro zlepšení výkonu. Další informace lze nalézt v naší dokumentaci.
V databázi chybí některé indexy. Protože přidávání indexů na velkých tabulkách může zabrat nějaký čas, nebyly přidány automaticky. Spuštěním „occ db:add-missing-indices“ je možné tyto chybějící indexy ručně za provozu instance. Po přidání indexů dotazy do těchto tabulek jsou obvykle mnohem rychlejší.
Chybí index „calendarobject_calid_index“ v tabulce „oc_calendarobjects_props“.
Chybí index „schedulobj_principuri_index“ v tabulce „oc_schedulingobjects“.
U některých sloupců tabulek databáze doposud nebyla provedena konverze na datový typ big int. To proto, že změna typů sloupců ve velkých tabulkách může trvat dlouho a proto nebylo provedeno automaticky. Provedení je možné spustit ručně a to spuštěním příkazu „occ db: convert-filecache-bigint“. Ovšem provést lze jen tehdy, když je instance Nexcloud odstavená. Další podrobnosti naleznete na stránce v dokumentaci, pojednávající o tomto.
mounts.storage_id
mounts.root_id
mounts.mount_id
Ten limit v paměti jsem zkoušel nastavitl na 512 M v /etc/php/7.2/cli/php.ini a /etc/php/7.2/apache2/php.ini a po restartu Apache2 se stejně ukazuje,že je limit špatně nastaven.U toho ostatního taky nějak tápu kde co hledat a z návodu na Nextcloudu moc chytrý nejsem :-)
Tak třeba někdo budete vědět jak to opravit.Ten panel vyloženě nepotřebuji,ale instaloval jsem ho skrz mail server,že mi to přišlo jednoduší nastavení emailů.
Moc děkuji za rady
Ubuntu 18.04 LTS

shox

  • Host
Re:Nextcloud chyby po instalaci
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2020, 11:11:37 »
Všechno co potřebuješ, jde dohledat, jenom musíš chtít.
Používáš PHP 7.2?, abys to konfiguroval ve správné verzi (php -v), hlavně nesmí být mezera mezi 512 a M, jak jsi to tady napsal (musí to být 512M).
SQL tabulku si změň. Z té stránky logicky načerpáš i příkaz pro vyřešení dalších problémů, takže tě navedu (vnoříš se do adresáře s Nextcloudem) a použiješ:
Kód: [Vybrat]
sudo -u www-data php occ db:add-missing-indices atd.
Problém s HSTS hlavičkou vyřeš v konfiguraci apache2 (doufám, že nainstalování a povolení doplňků do apache2 nemusím popisovat):
Kód: [Vybrat]
<IfModule mod_headers.c>
Header always set Strict-Transport-Security "max-age=15768000; includeSubDomains; preload"
</IfModule>

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Nextcloud chyby po instalaci
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2020, 08:08:06 »
Možno celkom neporadím s tvojim problémom, ale mám už za sebou skoro rok s používaním Nextcloud, tak k tomu by som len pár skúseností.
Nextcloud som mal nainštalovaný step-by-step návodom, kde som si všetko (databázy, SSH, ...) musel povytvárať sám. Pri každej novej aktualizácii sa mi začali objavovať nové problémy. Nakoniec som už nemal nervy na hľadanie riešení a tak som s vyjdením verzie Nextcloud 18 som išiel do novej inštalácie cez snap.
Odvtedy nemám žiaden problém. Snap sa automaticky aktualizuje každý deň sám.
Stojí to za vyskúšanie.
Následne sa rozhodni sám čo ti viac vyhovuje.

shox

  • Host
Re:Nextcloud chyby po instalaci
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2020, 09:34:34 »
Nextcloud 18 je zatím ve vývojové větvi, stabilní je momentálně Nextcloud 17. Používám ho od verze 12 a při přechodech na vyšší verze (ne podverze) je vždy nutná nějaká interakce a i když použiješ "sudo snap refresh nextcloud", tak se stejně musí tyto aktualizace dokončit přes "sudo -u www-data php occ upgrade" viz. tato stránka. A taky je tam
Citace
If upgrading via your Snap package manager fails, then you must perform a Upgrade manually.
což se také děje.

shox

  • Host
Re:Nextcloud chyby po instalaci
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2020, 07:33:01 »
Tak se verze 18.0.1 objevila ve stabilní větvi a stejně aktualizace bez ručního zásahu opět nešla. Klasicky to chtělo "occ db:add-missing-indices" a dále neprošly integritou soubory
Kód: [Vybrat]
user_external
INVALID_HASH
- appinfo/info.xml
- lib/smb.php
v adresáři /apps/user_external/ viz. tenhle bug. Pomohlo stažení odsud a ruční přepsání.

novas33

Re:Nextcloud chyby po instalaci
« Odpověď #5 kdy: 10 Března 2020, 07:10:07 »
Všechno co potřebuješ, jde dohledat, jenom musíš chtít.
Používáš PHP 7.2?, abys to konfiguroval ve správné verzi (php -v), hlavně nesmí být mezera mezi 512 a M, jak jsi to tady napsal (musí to být 512M).
SQL tabulku si změň. Z té stránky logicky načerpáš i příkaz pro vyřešení dalších problémů, takže tě navedu (vnoříš se do adresáře s Nextcloudem) a použiješ:
Kód: [Vybrat]
sudo -u www-data php occ db:add-missing-indices atd.
Problém s HSTS hlavičkou vyřeš v konfiguraci apache2 (doufám, že nainstalování a povolení doplňků do apache2 nemusím popisovat):
Kód: [Vybrat]
<IfModule mod_headers.c>
Header always set Strict-Transport-Security "max-age=15768000; includeSubDomains; preload"
</IfModule>
Ahoj díky za odpověď.Nevím proč jsi myslíš,že jsem nikde nehledal??Těch problémů jsem tam měl víc a snažil se to nejdřív vyřešit sám.Prostě je to můj první server a těch návodů na Nextcloud jsem vyzkoušel snad 10 a pořád to házelo chyby.Zkoušel jsem ten limit PHP nastavit na více místech a stále stejný problém,možná jsem si nevšiml té mezery.Tak jsem napsal sem o radu.Asi jsem myslel,že od toho to fórum tady je.Ne každý se vyzná MySQL tabulkách,když ještě neovládá angličtinu..
Ale i tak ti moc děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 10 Března 2020, 07:34:58 od novas33 »
Ubuntu 18.04 LTS

novas33

Re:Nextcloud chyby po instalaci
« Odpověď #6 kdy: 10 Března 2020, 07:16:12 »
Možno celkom neporadím s tvojim problémom, ale mám už za sebou skoro rok s používaním Nextcloud, tak k tomu by som len pár skúseností.
Nextcloud som mal nainštalovaný step-by-step návodom, kde som si všetko (databázy, SSH, ...) musel povytvárať sám. Pri každej novej aktualizácii sa mi začali objavovať nové problémy. Nakoniec som už nemal nervy na hľadanie riešení a tak som s vyjdením verzie Nextcloud 18 som išiel do novej inštalácie cez snap.
Odvtedy nemám žiaden problém. Snap sa automaticky aktualizuje každý deň sám.
Stojí to za vyskúšanie.
Následne sa rozhodni sám čo ti viac vyhovuje.
Ahoj děkuji za tip.O tom návodu vím,ale nějak ten Snap na VPSfree blbne,ale asi je to nejjednoduší řešení.Já jsem těch návodů taky vyzkoušel mnoho,pak jsem našel tady script
https://www.c-rieger.de/nextcloud-installation-mit-nur-einem-skript/
a po instalaci mám verzi 18.01 vše perfekt,ale co to udělá po aktualizaci zatím nevím  :)
Ubuntu 18.04 LTS

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.