Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XFCE a škálování  (Přečteno 3857 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:XFCE a škálování
« Odpověď #25 kdy: 27 Dubna 2020, 12:03:44 »
Uvedomujes si, ze hustota bodov pri 40" 4K je takmer totozna s 24" FullHD, co je najpouzivanejsi rozmer a rozlisenie displejov? To znamena, ze prvky a fonty su taktiez rovnako velke. Toto je moja obrazovka:


Osobne mam v rodine aj zopar novsich MB Pro (2016 a 2018) a s upgradeom na Catalinu bolo mrte problemov, ktore sa vsak netykaju Ubuntu, tak ich tu nebudem rozmazavat.

A uvědomuješ si ty, že na tom nezáleží? Já prostě chci mít nastavené škálování na 175%, protože mi vyhovuje a to je jediné důležité.

Upgrade na Catalinu na třech MB v rodině proběhl jako obvykle - za 25 minut bylo hotovo. Ale jak říkáš, tady řešíme Ubuntu.

edit: na fotkách toho moc nevidím, hlavně nevidím velikost písma. Jestli ty fotky můžeš poslat v originálním rozlišení tak by to bylo prima. Já ti na oplátku pošlu jak u mě vypadá libovolný Linux ve výchozím nastavení a jak má vypadat v KDE (a jak vypadá u některých špatně udělaným programů, které to ignorují). Mimochodem KDE v nové verzi změnilo škálování, dalo konečně procenta a já mám nastaveno pohodlných 175%, stejně jako ve Windows a je to tak pro mě nejlepší.
« Poslední změna: 27 Dubna 2020, 12:07:58 od Abby »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:XFCE a škálování
« Odpověď #26 kdy: 28 Dubna 2020, 22:25:44 »
Jak je libo :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.