Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wiki mentoring  (Přečteno 21691 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Wiki mentoring
« kdy: 13 Září 2013, 21:48:41 »
Jak jistě víte, naše Wiki patří k velmi kvalitním zdrojům návodů nejen pro Ubuntu (a jeho deriváty), ale i pro GNU/Linux celkově (dobrá, už konec vychvalování). Poslední dobou bohužel není mnoho aktivních autorů -- nové návody nepřibývají a ty stávající často potřebují vylepšení nebo aktualizaci.

Tímto bych tedy rád požádal ty z vás, kteří mají trochu toho volného času, trochu znalostí Ubuntu (není potřeba být expert -- návody jsou tu pro začátečníky a kdo ví lépe, co je pro začátečníka důležité než právě jiný začátečník?), schopnost napsat odstavec tak, aby v něm nebylo v každém druhém slově nebyly dvě gramatické chyby a ochotu naučit se něco nového (nebojte není to nic náročného).

Základní informace o tvoření návodů na Wiki a o tom, co je potřeba udělat najdete na odkazech níže. Pokud máte jakékoli dotazy, můžete se ptát buď zde, nebo přímo mě (kontakty zde nebo v profilu) -- rád pomohu s výběrem tématu pro nový návod, s problémy se značkovacím jazykem wiki, úpravou návodů, konvencemi atd. Nebojte se ozvat -- možná neodpovím hned, ale všechny dobrovolníky rád uvítám.

Základní informace


Kde pomáhat

  • Potřebné články - seznam některých témat, které by bylo dobré zpracovat
  • Články k úpravě - články potřebující různé úpravy (rozšíření, aktualizaci, úpravy vzhledu...)

"Práce" na wiki stejně jako jakákoli jiná činnost pro komunitu není nijak finančně ohodnocena -- jediné, co vám může přinést je dobrý pocit z pomoci nováčkům a trocha těch zkušeností.
« Poslední změna: 02 Března 2019, 11:31:21 od Michal Stanke »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.