Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledáme správce pro wiki  (Přečteno 14891 krát)

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Hledáme správce pro wiki
« kdy: 03 Května 2020, 09:00:13 »
Ahoj.

Kolikrát jste za poslední rok aktualizovali obsah na naší wiki? Kromě dvou tří z nás bude odpověď "ani jednou". Co se starám o provoz Ubuntu.cz a chodí mi e-maily o změnách na wiki, nemohl jsem si nevšimnout, že skoro žádné nejsou. I v případě vydání nových verzí Ubuntu jsou jediné změny v odkazech ke stažení, a mimo to v informacích o lokalizaci a infrastruktuře pro weby.

Sám Ubuntu nepoužívám, ani na dotazy na fóru tady neodpovídám, a tak nevím, jak moc jsou články na wiki v současné podobě aktuální a užitečné. Jednoduše řečeno, nejsem ideální osobou, která by měla na osudu wiki nějaký vlastní zájem a motivaci. Našel by se tedy někdo, kdo by měl vizi pro další využití wiki (zahrnující změny, aktualizace nebo údržbu) a chtěl by se stát jejím hlavním správcem se všemi možnostmi i povinnostmi, které to přináší?

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2020, 09:02:18 »
Pokud by se žádný zájemce nenašel, můj jediný nápad je nějaká gamifikace nebo soutěž o věčnou slávu v aktualizaci nejnavštěvovanějších článků. Google Analytics máme, takže nějaké informace o tom, co lidé na wiki čtou, máme.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2020, 14:16:45 »
Zdar, ja by som navrhoval zacat pozvolna, napr. raz tyzdenne sa stretnut online a kolektivne zacat aktualizovat wiki - napr. dnes o 20:00 sa stretneme na meet.jit.si a spolocne zopar clankov upravime. Takto to nebude na jednom cloveku a moze to byt aj bonding experience pre komunitu.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2020, 20:05:46 »
Vím, bude to trochu šílenost, ale jít na Meet? Proč ne na Discord? Má s tím tady někdo zkušenosti? Dneska už je to v Open Source docela dobrá platforma. Dokonce i Discord to propaguje, že není jenom pro hry, ale že spousta Open Source porjektů komunikuje na Discordu. Tam by jsme mohli začít kecat ohledně Ubuntu a kolem Linuxu. Berte to jako návrh nebo alternativu k meet.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2020, 20:56:45 »
Pro chat už máme dlouhodobě Telegram na https://t.me/UbuntuCZ. Diskuze o wiki se rozjela i tam. Jitsi Meet (použil bych příště klidně českou instanci https://meet.vpsfree.cz/) je docela osvědčený taky.

Discord, alespoň co já znám české linuxové komunity, mezi jádrem nejede. Sám open source není. To Jitsi Meet na videohovory je, a Telegram (alespoň na klienti) taky.

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2020, 11:23:41 »
Pokud vím, tak od té doby co na ně několik firem zažalovalo, že porušují GNU 2.1 licenci musel Discord zareagovat. Dneska Discord je pod licencí MIT a jádro a většina služeb včetně API je Open Source. Jsou tam výjimky, ale nějak stejné je to i v Linux Mint, kde máš taky někde proprietary software,který když dáš defaultně nainstalovat tak se nainstaluje. Na Ubuntu máš na výběr,ale u novějších grafik NVIDIA ne. Ale Chápu to. Pokud jr telegram, proč ho měnit.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2020, 11:27:35 »
Dostáváme se trochu off-topic, ale můžeš sem prosím dát odkaz, kde ty zdrojáky Discordu sehnat? Nedaří se mi nic takového najít. Díky předem.

ToMáš Marný

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2020, 16:01:08 »
Hodně negativní dopad měla povinná registrace přes e-mail. Na to se vám každý (nebo každý druhý) vyprdne. Než se to zavedlo, tak wiki aspoň trochu žila. Nebylo to žádné terno, ale nějaká aktivita byla. Po té povinné registraci wiki umřela.

Tak zvažte, jestli už nemáme k dispozici lepší postupy. Nebo jestli situace bez spamu stojí i za situaci mrtvé wiki.

ToMáš Marný

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #8 kdy: 21 Května 2020, 19:42:53 »
Jsem jeden z mála, co na wiki ještě pravidelně přispívá. Tímto nabízím, že svou aktivitu můžu navýšit. Mohu přijmout i nějakou formu správcovské aktivity. Za podmínky, že na to nebudu sám. Pokud budeme aspoň dva, lépe aspoň tři.

Kromě Analytics se dá dobře vyjít i odsud: https://wiki.ubuntu.cz/dokumentace.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Hledáme správce pro wiki
« Odpověď #9 kdy: 22 Května 2020, 10:00:24 »
Díky moc za projevení zájmu. Michal už nějak řeší ty registrace a myslím, že na Telegramu byl jeden nebo dva lidé, kdo měli taky zájem se na wiki podílet.

Michale, spojíš kluky a pomůžeš jim, s čím je potřeba?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.