Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rostoucí podíl Linuxu.  (Přečteno 4830 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Rostoucí podíl Linuxu.
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2020, 13:46:13 »
Jo, to už tu bylo x-krát a je to často v kategorii "přání" - tedy některých lidí.

Mně vysloveně vyhovuje současný stav (procentuální zastoupení) Linuxu. Nepotřebuju a nechci být součástí stáda, přitom Linux má (celosvětově vzato) dostatek uživatelů a na druhé straně i programátorů.

Relativně malé rozšíření přináší mnoho výhod - za všechny bych jmenoval dobrou přirozenou odolnost proti idiotům (ať už ze strany uživatelů, či z opačného konce hackerů, resp. producentů virů apod.).

Děsím se okamžiku, kdy Linux bude podobně rozšířený jako widle.

No a že W klesají ve prospěch nakousnutýho jabka? Děkuju, taky nechci, zejména po nedávném bližším nakouknutí do filosofie toho systému. Pracoval jsem s meky někdy na jejich počátku (90. léta), tehdy to bylo úplně o něčem jiném. Zejména si vedení (tehdy ještě normální chlap Jobs) až tak úplně nemyslelo, že uživatel bude hříčkou v jeho rukou... Jo, raketu to ale stálo vždycky.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:Rostoucí podíl Linuxu.
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2020, 18:22:25 »
Myslim, ze mirne zvetsene procento by pomohlo - mozna by pak vice vyrobcu vyvyjelo drivery i pro Linux a byla by sirsi zakladna na nem funkcnich periferii.
Ne masovou zalezitost jako Win, ale vetsi procento by mohlo mit tento pozitivni dopad.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Rostoucí podíl Linuxu.
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2020, 18:58:21 »
Nejsem proti mírně zvýšenému podílu. HW mi funguje vždy, a to proto, že:

a) nekupuju obskurní "levné" no name bazmeky

b) už hodně let před nákupem jakéhokoliv nového dílu zjišťuju jeho funkčnost v Linuxu

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Rostoucí podíl Linuxu.
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2020, 22:15:26 »
Bylo by fajn, kdyby měl Linux alespoň takové zastoupení jako má macOS, těch pár jednotek procent je dost problém, protože spousta věcí nefunguje, nejsou ovladače a opravení chyby trvá často roky... A taky by bylo fajn, kdyby nebylo milion distribucí, ale bylo jich jen pár majoritních (Ubuntu, Mint, Manjaro, Suse, Fedora, Debian, Red Hat, to by podle mě bohatě stačilo). Každopádně rozšíření mezi lidi by pomohlo všem, protože by se prolomil ten začarovaný kruh, kdy není software xy, výrobce ho nebude dělat protože nejsou uživatelé a uživatelé nebudou používat Linux protože není software xy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.