Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyhledávání duplicitních souborů a binární kontrola  (Přečteno 738 krát)

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Vyhledávání duplicitních souborů a binární kontrola
« kdy: 12 Května 2020, 11:14:29 »
Ahoj, nejprve jsem zkoušel hledat na fóru, ale nic krom podobného dotazu jsem nenašel ...

Potřeboval bych poradit nějaký software, který dokáže vyhledávat duplicitní soubory (podle jména či velikosti) a je schopen provést binární kontrolu (zda jsou identické). Pod Windows jsem na to používal Total Commander. Existuje něco podobného a nativního pro Linux? Před nějakými roky jsem na nějaký takový SW narazil, ale bylo to strašně kostrbaté, že jsem snahu zvládnout to v tom vzdal. Klidně i víc programů, pokud splní svůj účel. Nejsem žádný guru, takže přes příkazovou řádku to asi neklapne či pomocí skriptů, protože to není má parketa.
V Total Commanderu jsem také používal kontrolu integrity souborů pomocí kontrolních součtů (md5, sha, ...), pro toto bych taky rád našel alternativu pod Linuxem. Na Linuxu jedu už několik let (různé deriváty *buntu), ale jsem jen uživatel. Spoustu z vymožeností na které jsem byl zvyklý z Windows jsem musel rezignovat, třeba se to časem změnilo - zlepšilo ... Poradí mi prosím někdo?

PS: Windowsí programy pod Wine jsem nikdy pořádně nezkoušel, přirozeně bych dal přednost něčemu nativnímu.
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1752
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Vyhledávání duplicitních souborů a binární kontrola
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2020, 11:41:38 »
Moje odpověď zní dupeGuru (https://dupeguru.voltaicideas.net/), nic lepšího jsem doposud nenašel.

Tady https://dupeguru.voltaicideas.net/help/en/scan.html je princip funkce při nastavení na různé druhy souborů a s různými porovnávanými vlastnostmi. Je vidět, že pro nalezení plné binární shody lze nastavit porovnávání pomocí MD5 hashe.

File managery typu Krusader resp. Double Commander atd. mají taky svoje porovnávače (někdy si volají externí - např. Kdiff3 apod.), ale zpravidla fungují jen na dva soubory. Čili hromadné duplicity (či dokonce vícenásobné shody) neumějí.
« Poslední změna: 12 Května 2020, 15:23:18 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Vyhledávání duplicitních souborů a binární kontrola
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2020, 15:02:33 »
A na kontrolní součty třeba gtkhash.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vyhledávání duplicitních souborů a binární kontrola
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2020, 19:56:51 »
fslint
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.