Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: POMOC nezformátovaná paměť. karta, pokud ji zformátuji na telefonu, zmizí vše  (Přečteno 1248 krát)

ester710

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Ahoj, připojuji telefon k počítači a na telefonu se mi ukáže: byla vložena nezformátovaná paměťová karta, chcete ji zformátovat? Jestliže ji zformátujete, zničí se veškerý obsah, který je v ní uložen. Mám v ní dost věcí a nechci o ně přijít, jenže takhle z ní nic dostat už nemůžu. Jednou už se mi to stalo. Nevím co mám dělat, pokud víte, poraďte mi prosím.
« Poslední změna: 25 Května 2020, 15:09:08 od ester710 »

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
« Poslední změna: 26 Května 2020, 14:26:08 od zeleno »

milano-m2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Pokud o téhle problematice nic nevíš a jsou to fakt důležitá data, tak to přenech někomu, kdo s tím má zkušenosti.
Běžně se postupuje tak, že se napřed udělá bitová kopie a pak se teprv do něčeho vrtá.
Nejlepší je ale samozřejmě vrtat do kopie té kopie. Vytvořit bitovou kopii totiž může zabrat hodně času a může se stát, že se to
znovu už ani nepodaří.
Někde občas na internetu zahlédnu nějaký fámy o tom, jak je důležité zálohování.   ;)

Jestli se do toho chceš pustit sám/sama, tak již zmíněný testdisk funguje výborně. A taky by se ti mohl hodit skvělý ddrescue, který možná bude i vhodnější.
Pokud si netroufáš na práci v terminálu, tak pro wokna existuje hromada klikacích aplikací.

Jo a přes telefon to ani nezkoušej, potřebuješ spolehlivou čtečku paměťových karet.
Počítej s tím, že to může trvat několik hodin a klidně i dní podle druhu poškození a velikosti karty.
Kdysi jsem obnovoval data z 250gb disku 16 dní.
Důležitý je taky s kartou už nijak nemanipulovat, každou provedenou změnou se snižuje šance na úspěch.
« Poslední změna: 26 Května 2020, 14:27:32 od milano-m2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.