Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu server 20.04 - problém přihlášení přes SSH [VYŘEŠENO]  (Přečteno 7343 krát)

zs254

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ahoj,
omlouvám se, že se možná ptám hloupě... ale pokoušel jsem se řešení mého problém najít na webu i na askubuntu apod. ale bohužel si pořád nevím rady :(

nainstaloval jsem si nově do virtuálního počítače Ubuntu server 20.04, čistý bez čehokoli nabízeného v intsalaci.
Následně jsem si nainstaloval openssh-server.
A nedaří se mi připojit pomocí putty ani pomocí ssh, které je ve windows 10.
ping na linuxový počítač funguje, připojení přes ssh přímo v consoli po přihlášení také funguje... ale z windows se tam nedostanu :(
Mám jen jednoho uživatele vytvořeného při instalaci.

/etc/ssh/sshd_config mám odkomentované (doplněné) jen toto:
Kód: [Vybrat]
PasswordAuthentication yes
PermitRootLogin yes
Subsystem sftp /usr/lib/openssh/sftp-server

Pokud se v PuTTY (v. 0.67 i v. 0.71) pokusím přihlásit dostanu odpověď Access denied.
Pokud pro ssh zkusím využít openssh klienta ve windows 10, dostanu odpověď: Permission denied, please try again.

Když se divám do logu (/var/log/auth.log) je tam u sshd chyba Failed password for zdenda from xxx.xxx.xxx.xxx port xxxxx ssh2

Pokud přímo ve vmware přihlásím do virtuálního počítače a v něm zkusím ssh localhost tak se normálně připojím.

Zatím nemám vytvořen klíč a nepřipojuji se pomocí klíče...

Po asi 7 letech se vracím k linuxu, a chci si doma trochu hrát s linuxem a rozběhnout si znovu gitolite a později možná nextcloud a třeba i něco dalšího... tak jsem sáhl po aktuální verzi ubuntu... tenkrát jsem měl verzi 12.04 a vše jsem si rozjel... když si vzpomenu, jak jsem byl šťastnej, když jsem po asi 5 hodinách ve 3 hodiny ráno rozchodil gitolite... prostě, bych si chtěl znovu trochu hrát a naučit se nějaké další věci... opravdu se snažím najít řešení na netu... )

díky za pomoc
Zd.
« Poslední změna: 30 Května 2020, 00:00:02 od zs254 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Ubuntu server 20.04 - problém přihlášení přes SSH
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2020, 22:14:45 »
Co firewall, jaký máš a jak ho máš nastavený?

zs254

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu server 20.04 - problém přihlášení přes SSH
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2020, 23:06:31 »
Ahoj,
uf vyřešeno... Nechápu to... ale vyřešeno... před asi půlhodinkou :-)

Problém byl v hesle - bylo to
Kód: [Vybrat]
SloVo12,
----
Mám tu ještě starý netbook Asus eee 1000H a v něm jsem kdysi zkoušel Lubuntu... z něho jsem se také do toho virtuálu nepřipojil... ale z windows (přes putty i ssh) jsem do lubuntu připojil (lubuntu nemá v hesle žádné speciální znaky jen písmena a číslice)...

Také z toho virtuálu ubuntu 20.04 jsem se do lubuntu 18.04 připojil...

Byl jsem zoufalý, tak jsem si instaloval ještě nové ubuntu server 18.04. do dalšího virtuálu...
a z windows ani lubuntu jsem se do žádného virtuálu nepřipojil, ale z obou virtuálů jsem se připojil do lubuntu

Z virtuálu do virtuálu jsem se připojil vzájemně bez problémů...
-------

Nechápu proč to nešlo (aspoň z toho lubuntu) ... Z win ok, mohl být problém v té klávesnici... ale zkoušel jsem v putty ještě nasatvení klávesnice xterm, VT100, linux... ale nic nepomohlo
Ale když mám heslo bez té čárky... tak to funguje... :)


Jsem šťastný jako blecha :)

Tak a teď jsi jdu hrát dál; RSA klíče pro ssh, nastavení lokálních IP adress (zatím jsou z DHCP), časové zóny, pak gitolite, a třeba nextcloud... a vůbec začít znovu zkoumat svět linuxu... bude dlouhá noc...


to Abby: firewall (ufw) jsem nenastavoval, ufw status hlásil, že je neaktivní...

díky za vyslechnutí


Zd.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Ubuntu server 20.04 - problém přihlášení přes SSH
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2020, 23:08:57 »
Hlavně že se podařilo :)

Já pro změnu měla kdysi problém s heslem začínajícím mezerou, z žádného Linuxu nebylo možné se na takový účet připojit. Problém vyřešilo odstranění mezery.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.