Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kamerový systém.  (Přečteno 5731 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Kamerový systém.
« kdy: 14 Ledna 2021, 11:35:28 »
Nějaké tipy na hotový kamerový systém (něco jako Hikvision, Dahua apod.), který ale má GUI klienta pro Ubuntu?

Nebo nějaký tip na SW, kterým to vyřeším svépomocí, ale který umí nejen, realtim multi view, zaznamenávat a prohlížet záznam, ale i uložit zadaný časový výsek konkrétní kamery, jako to třeba umí SW od Hikvision?

Našel jsem tyto tipy, ale dohledat podrobný popis funkcí se mi nepovedlo ani za několik hodin:
https://www.makeuseof.com/tag/awesome-diy-security-camera-clients-linux/
a pak ještě tento:
https://www.ipconfigure.com/products/orchid
a pak nějaký Shinobi, C-mor.

Tedy má někdo nějakou osobní zkušenost, co by doporučil nebo tip na koho bych se mohl obrátit, kdo má přehled? Opravdu nemám kapacity na to po týdnu zkoušet každý SW a nechápu tu laxnost (např. ZoneMinder), že nejsou ani na svých stránkách popsat podrobný výčet funkcí.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Kamerový systém.
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2021, 12:04:29 »
Tak Xeoma z toho jistě vypadla - to je dražší jen ten SW, než celé řešení od např. Hikvision vč. HW.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Kamerový systém.
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2021, 18:03:06 »
Tak Xeoma z toho jistě vypadla - to je dražší jen ten SW, než celé řešení od např. Hikvision vč. HW.

800,- Kč($39,90) za 4 kamery nebo $19,90 za dvě ti přijde dražší než 8450,- za sadu se třemi kamerami? Samozřejmě, pokud nemáš kamery a něco na záznam...., ale myslel jsem, že chceš jen SW.
Nobody is perfect!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Kamerový systém.
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2021, 20:36:41 »
Na strankach jsem naklikal licenci pro 32 kamer a vyjelo na me snad 1800$. No, muzu se mrknout znova, jestli jsem se nepreklikl ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Kamerový systém.
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2021, 07:57:07 »
Tak to jo, netušil jsem, že jich máš tolik. Jen pro zajímavost: na kolik by vyšla "hotová sada" ? Myslel jsem, že to máš na doma :)
Nobody is perfect!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Kamerový systém.
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2021, 10:36:10 »
Bez kamer se da koupit NVR - treba Hikvision na 32 kamer mezi 16-20 tis. na 12MPx zaznam.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ota.Dr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Kamerový systém.
« Odpověď #6 kdy: 25 Ledna 2021, 18:00:10 »
odzkousen mam Zoneminder.... ten grabuje jpegy ale pak je to skouknutelny v kdejakym prohlizeci vyhoda  ale narocna na vykon vhodna pro Pal

druhej Bluecherry funguje bezva ale musi se instalovat klient a na Ubuntu pouze do 18 ver  potrebuje Qt4   u Ubuntu 20 je Qt5 tak nechodi
 
na serveru 3Ghz 4 Jadro mam 20 kamer od 2M do 6M a chodi na 30-60procent zateze

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.