Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox - 403 Forbidden  (Přečteno 10783 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Firefox - 403 Forbidden
« kdy: 08 Července 2020, 12:17:04 »
Od cca půlnoci ze včerejška na dnešek mám problém s přístupem na toto fórum. Projevuje se to pouze v jednom konkrétním Firefoxu (62.0.3 64 bitů) na Kubuntu 18.04. Hláška je "403 forbidden".

Nepomohlo smazání cache, cookies, ani selektivní smazání přihlašovacích údajů. Nepomohl ani test se zakázanými doplňky.

Jiné browsery na stejném PC, případně Firefox a jiné browsery na jiných PC (ze stejné IP adresy) jsou OK. Už delší dobu se mi totéž děje na fóru Linux Mint (https://forum.linux-mint-czech.cz/).

Není to nějaké opatření na serveru odmítající tuto konkrétní verzi FF? Pokud ne, co s tím (kromě změny verze FF)?

Díky.
« Poslední změna: 08 Července 2020, 12:31:56 od JirkaZ »

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Firefox - 403 Forbidden
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2020, 15:27:03 »
Když ze stejného počítače zkusíte jiný prohlížeč, děje se to také?

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Firefox - 403 Forbidden
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2020, 15:42:19 »
Tipoval bych to na nějaký problém se starým Firefoxem. Možná nekokáže správně navázat šifrované spojení a skončí na jiném webu, těžko říci. První bych doporučil ho aktualizovat alespoň na ESR verzi 68, která je ještě podporovaná (i když už se jí to taky blíží).

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Firefox - 403 Forbidden
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2020, 15:52:47 »
Když ze stejného počítače zkusíte jiný prohlížeč, děje se to také?

Ne, vždyť to píšu výše...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Firefox - 403 Forbidden
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2020, 15:55:55 »
Tipoval bych to na nějaký problém se starým Firefoxem. Možná nekokáže správně navázat šifrované spojení a skončí na jiném webu, těžko říci. První bych doporučil ho aktualizovat alespoň na ESR verzi 68, která je ještě podporovaná (i když už se jí to taky blíží).

No aktualizaci bych se rád vyhnul, z mnoha dobrých důvodů používám verzi uvedenou výše.

Samozřejmě můžu připojení zkusit ze separátně instalované vyšší verze, dám poté vědět. Zatím tu jsem přes Pale Moon nebo Waterfox; zajímavé je, že ačkoliv oba jsou založené na "starých" verzích FF, tak s nimi problém není...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Firefox - 403 Forbidden
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2020, 00:47:17 »
Takže jsem přece jen udělal aktualizaci na FF verze 78 (poté, co jsem ho ověřil samostatně) a je po problému.

Co mají přitom společné tyto stránky a stránky fóra Linux Mint? No, oboje jsou na cesky-hosting.cz ;-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.