Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Microsoft Office 2016 pod Wine  (Přečteno 1472 krát)

MKeyCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Microsoft Office 2016 pod Wine
« kdy: 06 Července 2020, 22:27:37 »
Zdravím, jelikož jsem na Ubuntu přešel zcela nedávno, tak mám zakoupený pro Windows Microsoft Office 2016 na který jsem zvyklý. Chtěl bych se vás proto zeptat. Nemáte prosím někdo zkušenosti, jak Microsoft Office 2016 pod linuxem rozjet? Napadlo mě zda to nezvládne program Wine. Nyní to řeším přes virtualbox, ale není to moc komfortní. Možná bych se naučil i s libreoffice, ale zatím se mi do toho moc nechce.

Děkuji, moc za radu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Microsoft Office 2016 pod Wine
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2020, 22:46:34 »
Mě se to rozběhnout nepovedlo. A Libre Office není bohužel plnohodnotná alternativa, u tabulek spousta věcí nefunguje, ovládání je jako z minulého století a kompatibilita celkem pokulhává. Já v Linuxu používám webovou verzi MS Office, jinak mám nativní. Hlavně pro mě je problém s OneNote, to je podle mě nejlepší program na poznámky a ten nefunguje v žádné verzi. Office ve verzi 2010 běhá ve wine hezky, OneNote vůbec.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Microsoft Office 2016 pod Wine
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2020, 22:50:41 »
Zdravím, jelikož jsem na Ubuntu přešel zcela nedávno, tak mám zakoupený pro Windows Microsoft Office 2016 na který jsem zvyklý. Chtěl bych se vás proto zeptat. Nemáte prosím někdo zkušenosti, jak Microsoft Office 2016 pod linuxem rozjet? Napadlo mě zda to nezvládne program Wine. Nyní to řeším přes virtualbox, ale není to moc komfortní. Možná bych se naučil i s libreoffice, ale zatím se mi do toho moc nechce.

Děkuji, moc za radu.

Maximálně MO 2010 - vyšší verze bez šance..

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Microsoft Office 2016 pod Wine
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2020, 10:40:03 »
Office 2016 sa dá nainštalovať pomocou Playonlinux, no netreba od toho očakávať zázraky. Celkom slušne funguje Word a Excel, teda záleží, čo v tom Office robíš a na akej úrovni. Ak to máš kúpené, tak by si to mohol skúsiť, odinštalovať, vymazať sa to dá hocikedy. Treba mať offline inštalačku 32 bitovú, webová nefunguje a nainštalované wine32 a príslušné i386 súbory v systéme.  Približný návod https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=https://technowikis.com/3167/how-to-install-microsoft-office-2016-on-linux&prev=search&pto=aue
obr https://postimg.cc/YLwJRzJ8
« Poslední změna: 08 Července 2020, 10:52:26 od zeleno »

MKeyCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Microsoft Office 2016 pod Wine
« Odpověď #4 kdy: 07 Července 2020, 11:28:15 »
Děkuji moc, ale bude asi nejlepší buď udělat dualboot, či to nechat jak to mám teď přes virtualbox

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Microsoft Office 2016 pod Wine
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2020, 23:38:43 »
OneNote z MS Officu 2010 pod PlayOnLinux mi funguje bez problémů.
U18.04
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.