Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zacyklení hesla [vyřešeno]  (Přečteno 1434 krát)

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Zacyklení hesla [vyřešeno]
« kdy: 12 Července 2020, 22:55:10 »
Získal jsem notebook Lenovo G560, Pentium P6100, 2 GHz, 4GB, VGA 512 MB, jsou na něm Windows 8, ale už je to pomalé, takže jsem zkusil instalaci Ubuntu 14.06, to proběhlo, ale nelze se přihlásit,  nelze se přihlásit, ani přes terminál. Kdysi jsem zažil něco podobného, když si nesedla s Ubuntu nVidia karta v počítači, zkusil jsem spustit přes recovery mod low grafic režim, ale nešlo zvolit potvrdit "Budiž", spustil jsem tedy v nabidce recovery modu root terminal a vypnul kartu příkazem sudo apt-get purge nvidia. Ale problém se tím nevyřešil, přes heslo jsem se stejně nedostal. Co dál?
« Poslední změna: 14 Července 2020, 12:23:06 od Petr Merlin Vaněček »

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2020, 23:14:28 »
...opravuji, přes terminál se mi najonec přihlásit podařilo, psal jsem špatně login s velký, písmenem. No, na ten příkaz mi to odepsalo něco jako že žádný balík nvidia není nainstalován, takže žádný není odebrán. Ani po restartu se přes heslo nedostanu. Heslo je přijato, pak za chvíli blikne černá obrazovka a jsem zpět u hesla.

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2020, 23:23:05 »
nVidia tam opravdu je, na příkaz lscpi byla vypsána GT 218M [Ge Force 310M]

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2020, 04:37:23 »
No a live normálně běželo??

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2020, 08:04:01 »
live CD vyžaduje login a heslo a pak napíše, že je nesprávné, i když to jen odentruju, nebo vyplním svoje

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2020, 18:40:17 »
live CD vyžaduje login a heslo a pak napíše, že je nesprávné, i když to jen odentruju, nebo vyplním svoje

Tak proč (když ti to neběží v pořádku z live) to vůbec instaluješ?  :-\
Zvol jiné distro a řádně připrav inst. flešku. Nabootuj z ní live a teprve pokud vše bude fungovat jak má, instaluj - jinak to nemá smysl.

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2020, 20:03:51 »
No, to máš tak, vlastně jsem docela očekával  problém s nVidia kartou. Minule se mi to podařilo vyřešit v low grafic modu, tak proto jsem se toho nyní  nezalekl. Ale tentokrát jsem se do systému nedostal, takže nemůžu vybrat vhodný ovladač. 

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Zacyklení hesla
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2020, 22:05:43 »
Díky za váš čas, přátelé, přeinstaloval jsem přes to Ubuntu Budgies 18.04 a je to v pořádku, takže VYŘEŠENO.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.