Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 20.04 - odstranění požadavku na heslo po sleep apod. [vyřešeno]  (Přečteno 2372 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
V návaznosti na https://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,85086.msg571864.html#msg571864 jsem po mnoha dalších pokusech dospěl k názoru, že problém bude v KDE Plasma, možná i v kombinaci s konkrétním PC. Takže jsem nainstaloval Xubuntu 20.04...

Zatím většina věcí funguje. Co se možností nastavení týče: není to taková hrůza (to v Lubuntu, které jsem taky zkoušel, nejde nastavit skoro nic), ale co mě fakt vytáčí, je požadavek na heslo po jakémkoliv zafungování display power managementu, screensaveru apod.

Používám https://docs.xfce.org/xfce/xfce4-power-manager/preferences#security (mimochodem: aby tam byla karta security, tak je nutno doisnstalovat balíček light-locker). Ať si hraju s jeho nastaveními jakkoliv, tak se vždycky po znovuzapnutí displaye objeví požadavek na zadání hesla.

Jak to odstranit?

Po zapnutí mám nastavené přihlašování bez hesla, to funguje normálně...

Za léta práce s KDE jsem odvykl takovým potížím, ale tady ho holt asi používat nemůžu...

Díky za smysluplné odpovědi.
« Poslední změna: 17 Července 2020, 22:20:45 od JirkaZ »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Xubuntu 20.04 - odstranění požadavku na heslo po sleep apod.
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2020, 20:25:54 »
Nepouziva xubuntu tiez dconf databazu? Doinstalovat dconf-editor a tam si nastavis co chces.
V ubuntu mate je dconf databaza v ~/.config/dconf pozri ci ju tam tiez mas.
Pripadne googli, blizsie info nemam. Momentalne nemam stiahnute najnovsie xubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Xubuntu 20.04 - odstranění požadavku na heslo po sleep apod.
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2020, 21:36:57 »
Nepouziva xubuntu tiez dconf databazu? Doinstalovat dconf-editor a tam si nastavis co chces.
V ubuntu mate je dconf databaza v ~/.config/dconf pozri ci ju tam tiez mas.
Pripadne googli, blizsie info nemam. Momentalne nemam stiahnute najnovsie xubuntu.

Tibor:

díky za tip na dconf editor, neznal jsem. Ano, dconf databáze v Xubuntu je, čili i ten editor má s čím pracovat.

Nicméně: zkoušel jsem všechny možnosti (i když možná ne všechny jejich kombinace) označené ikonou tužky na screenshotu níže a bohužel problém stále přetrvává...

Nechápu, proč v roce 2020 není možné v Xubuntu 20.04 jednoduše a bezproblémově nastavit vypnutí displaye po nějaké době nečinnosti a následně jeho zapnutí po pohnutí myší (stisku klávesnice apod.), aniž by prudil s heslem... V KDE 18.04 mi to funguje úplně bez problémů a doufám, že bude i v KDE 20.04.

Ne každý trpí "bezpečnostní" obsesí, zvlášť když je zároveň neustále šmírován tisícem jiných způsobů a nemůže s tím nic dělat.

A že jsem před dotazem zatraceně dlouho hledal sám, to je snad jasné....
« Poslední změna: 17 Července 2020, 21:38:56 od JirkaZ »

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Xubuntu 20.04 - odstranění požadavku na heslo po sleep apod.
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2020, 22:19:35 »
Tak asi moje blbost, zpátky na stromy, omlouvám se za zmatky a zbytečné pomluvení Xubuntu.

Problém se dá vyřešit docela jednoduše, když si člověk pořádně prostuduje menu aplikací v Xubuntu.

Vše je na screenshotu niže (úmyslně v původní velikosti kvůli čitelnosti), nastavení se dá spustit i z konzole příkazem
Kód: [Vybrat]
xfce4-screensaver-preferences

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Xubuntu 20.04 - odstranění požadavku na heslo po sleep apod. [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2020, 21:38:52 »
Tak tam by mě asi nenapadlo to hledat...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.