Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavenie numlock pre Kubuntu  (Přečteno 1564 krát)

jmlc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Nastavenie numlock pre Kubuntu
« kdy: 16 Srpna 2020, 09:11:28 »
Nemám žiadne otázky, len odkaz pre tých, čo hľadajú info ohľadom KDE Plasma. Zaregistroval som, že sa tu niekto pýtal na problém s numlock pri zapnutí PC. Prikladám snímky ako, nastaviť numlock (a touchpad). Dúfam, že to pomôže do budúcna aj iným prípadným užívateľom Kubuntu (KDE Neon atď).

« Poslední změna: 16 Srpna 2020, 09:16:30 od jmlc »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Nastavenie numlock pre Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2020, 13:07:37 »
Jjj, tohle funguje bezvadně, po startu GUI zapnutý numlock (upřímně nechápu, proč to OS při startu vypíná). Jenže na přihlašovací obrazovce je stejně numlock vypnutý, já třeba mám v hesle i čísla a musím numlock zapnout právě na přihlašovací obrazovce. Zkoušela jsem utilitku xnumlock nebo jak se přesně jmenuje, která by měla umožnit zapnutí před přihlášením, ale i když jsem jela přesně podle návodu, tak to nefunguje. Ale když někdo nemá v hesle číslice, tak aspoň tohle je bezva.

jmlc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Nastavenie numlock pre Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2020, 13:38:16 »
Pri hesle používam tiež kombináciu písmen a čísel a funguje bez problémov (po nastavení vstupných zariadení treba reštart) 8) Utilitka xnumlock mi nefungovala kedysi v LM. Celkovo mi tu na fóre pripadá veľa rád zbytočne komplikovaných (príkazové riadky). Ak sa vyskytne nejaký problém jednoduché riešenia skúšam, ako prvé.. Napr. nová verzia KDE Neon už nemá klasické aplikovanie Wi-Fi ovládača (ako Kubuntu).

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Nastavenie numlock pre Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2020, 16:42:39 »
Ono už se to konečně projeví ještě před přihlášením? To je paráda :)

jmlc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Nastavenie numlock pre Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Srpna 2020, 18:48:17 »
Ono už se to konečně projeví ještě před přihlášením? To je paráda :)

Teraz som to skúšal. Pozabudol som, že už nemám heslo s číslom. Pri prihlásení uzamknutej obrazovky sa žiaľ musí zapnúť numlock. Ospravedlňujem sa  8)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Nastavenie numlock pre Kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2020, 20:54:25 »
Nevadí :) Ona je to dobrá funkčnost a je logické, že se spustí až do uživatelského prostředí, kdy někdo ho chce mít zapnutý a někdo ne, někdo třeba ani nemá klávesnici s numerickým blokem (můj notebook např.), ale chybí tu ta možnost mít numlock zapnutý už na přihlašovací obrazovce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.