Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE GNOME LightDM SDDM odhlašování a přepínání uživatelů  (Přečteno 4021 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Prosím, funguje někomu odhlašování a přepínání uživatelů mezi Gnome (Ubuntu) a KDE (Kubuntu) pomocí LightDM nebo SDDM?

Nebo se mořím zbytečně? Díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:KDE GNOME LightDM SDDM odhlašování a přepínání uživatelů
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2020, 11:17:57 »
Já jsem to zkoušela takhle asi před rokem a fungovalo mi to (výchozí KDE, takže to bylo SDDM). Ale zajímalo by mě, proč chceš mít dvě prostředí? Najdi si jedno, které ti bude co nejvíc vyhovovat a toho se drž. Prý není úplně nejvhodnější mít v jedné instalaci více prostředí, že se to prý nějak tluče... Mě se to taky každou chvíli rozbíjelo, od té doby co mám jen KDE tak to celkem funguje, spíš narážím na chybějící programy resp. funkce.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:KDE GNOME LightDM SDDM odhlašování a přepínání uživatelů
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2020, 20:15:56 »
Prý není úplně nejvhodnější mít v jedné instalaci více prostředí, že se to prý nějak tluče...
Naprostý souhlas! Míchat dvě zcela odlišná prostředí je zadělávka na problémy. A nedoporučují to ani linux guruové. Je potřeba si otestoval pomocí liveCD různá prostředí a pak vybrat, co mi nejvíc sedí. Za mě osobně doporučuji Gnome, je zatím nejvíce propracované a integrace dalších aplikací je pohodová. Vyzkoušel jsem i KDE/Plasma v Kubuntu 20.04 LTS, jako hodně to šlo dopředu. Ostatní - XFCE, LXQT, Budgie a další jsem zkoušel, ale furt mi tam něco chybělo k dokonalosti.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:KDE GNOME LightDM SDDM odhlašování a přepínání uživatelů
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2020, 11:52:39 »
Pěkný den, využíváme dvě různá prostředí.  Mate a přítelkyně si oblíbila Kde. Za ten dlouhý čas co využíváme Linux, že by prostředí nějak bylo rozbité atd jsem nezaznamenala. Vše zatím jde jak má.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:KDE GNOME LightDM SDDM odhlašování a přepínání uživatelů
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2020, 13:37:43 »
Dvě prostředí nemám z rozmaru, ale protože mi nejde vše rozchodit v jednom... Jinak GDM zvládá odhlašování atd. a to nejrychleji. Jediné, co zatím neumím, je aby GDM automaticky přihlásilo klíčenku KDE a aby se chromium a jeho synchro sdílelo v různých prostředích. Musím se vždy přihlásit do chromia ručně.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:KDE GNOME LightDM SDDM odhlašování a přepínání uživatelů
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2020, 14:18:46 »
Dvě prostředí nemám z rozmaru, ale protože mi nejde vše rozchodit v jednom... Jinak GDM zvládá odhlašování atd. a to nejrychleji. Jediné, co zatím neumím, je aby GDM automaticky přihlásilo klíčenku KDE a aby se chromium a jeho synchro sdílelo v různých prostředích. Musím se vždy přihlásit do chromia ručně.

To má dvě řešní:
1. Vypnout automatické přihlašování.
2. Nebo v klíčence nastavit prázdné heslo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.