Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualni aktualizaci U20.04-mate nefunkcni 232 komunikace  (Přečteno 2194 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Dnes jsem udelal na Ubutu20.04-mate pres 'Synaptic' aktualizaci.
Je tam spoustu zmen. Po te jsem se nebyl schopen spojit s ridicim systemem domu (pres 232).
Pri testu GtkTerm bylo videt, ze uart neprijima ani nevysila data.
Modemove signaly ovladat sly. V PC uzivam pro komunikaci externi kartu s uarty typu 16550A.
Nastesi jsem pred aktualizaci udelal pres 'Timshift' zalohu.
Po obnoveni predchoziho stavu je komunikace v poradku v poradku.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Po aktualni aktualizaci U20.04-mate nefunkcni 232 komunikace
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2020, 19:54:55 »
Nedaval si pred tym pre tu komunikaciu ovladace rucne?(kompilacia, instalacia z inych ako original zdrojov.)
Nebola v tej aktualizacii akt. jadra? Neskusal si nabootovat do starsieho jadra?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Po aktualni aktualizaci U20.04-mate nefunkcni 232 komunikace
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2020, 20:06:46 »
Udělej čistou instalaci 20.04 (se zachováním /home). Upgrade často selže, zvláště pokud máš přidané "cizí" PPA.
18.04 má podporu ještě 3 roky, takže pokud vše funguje, není zatím důvod přecházet.
Za použití Timeshiftu palec nahoru  ;)
« Poslední změna: 01 Října 2020, 20:38:41 od juwa2 »

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Po aktualni aktualizaci U20.04-mate nefunkcni 232 komunikace
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2020, 19:49:55 »
- V instalaci (ok chodici) nebylo treba ovladace instalovat. Jen bylo nutne kofigurovat pristup k TTY....
  Konfiguraci jsem po aktualizaci a problemu kontroloval, zda se neco nezmenilo.

- U20.04 v tomto PC je cista instalace z Live-CD LTS 64bit (ISO stazeno v 7/2020). Od instalace byl system jiz nekolikrat aktualizovan.
 Jednotlive aplikace jsem instaloval do cisteho '/home'. Z hlediska mnou uzivanych aplikaci je zatim bez problemu.
  Na tomto PC mam na SSD pouze tuto instalaci, nemam multiboot. Tedy mne nenapadlo zkouset jine jadro.
  Nemel jsem ani cas ani chut se v tom nejak rejpat. Tech zmen v aktualizaci bylo velmi mnoho.
  Pri chodu aktualizace byly videt mimo jine vymeny mnoha '.lib'.

- Mam nekolik funkcnich PC. Na nich U18-mate 64 i 32bit, U16.04 32bit a U16-mate na 'Raspbbery. Po zkusenostech s temito
 instalacemi vim, ze kazda verze muze vyzadovat specificke upravy a instalace pro nektere mene bezne aplikace a ovladani.
 (Napr. instalace 'CodeBlocks' na U18-mate 32bit byla bez problemu ale na U18-mate 64bit jsem slozite dohledaval
 na webu chybu, ktera neumoznovala instalovanou aplikaci spustit. Popis opravy byl z 2018.
 Instalace 'CodeBlocks'  na U20-mate delala stejne problemy !)


 - U20.04 zde mam nainstalovan pro overeni, co je zde noveho pripadne pro overovani co zde z mnou uzivanych aplikaci chodi a co ne.

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Po aktualni aktualizaci U20.04-mate nefunkcni 232 komunikace
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2020, 19:25:25 »
Vracim se po case k tomuto vlaknu po zjisteni noveho nestandardniho chovani:

- Asi po trech tydnech od zalozeni tohoto vlakna jsem se chtel k hledani
reseni problemu s komunikaci TTY znovu vratit.
Znovu jsem zkusil spustit komunikaci pres TTY ale vse jiz bylo OK.
Zjistil jsem, ze mezi tim byly v 'timeshisft' udelany nejake automaticke zalohy.
Zadne aktualizace jsem do ty doby nedelal !
Dodnes i pres uzivani aktualizaci je jiz vse OK.

- Ma zde jeste jednu podivnost. Pokud pouziji k vypnuti PC tlacitko pro vynuti PC
na klavesnici jde PC po zapnuti do chyby CMOS MB,
a musim opravovat nastaveni setupu. Uzivam start PC po zapnuti napajeni.
Pokud uzivam vypnuti pres ikonu na plose U20-mate je vse v poradku.
U20-mate je instalovan na SSD. 

- U20-mate i na U18-mate na jinem PC  po odhlaseni nelze kavesnici pripojenou pres PS2
zadat heslo, na zadani z klavesnice nereaguje.  Heslo se musi zadavat mysi, kterou mam pripojenu pres USB.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.