Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vypalování  (Přečteno 1268 krát)

messner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Vypalování
« kdy: 25 Září 2020, 17:58:42 »
Ahoj,
nedaří se mi nic vypálit. Po vložení prázdného disku se objeví:

Nelze připojit Prázdný Disk DVD+R
Umístění je již připojeno

Otevře se sice Tvůrce CD/DVD, ale pokus o vypálení skončí chybou

Chyba při vypalování.
SCSI error on write(0,16): See MMC specs: Sense Key 3 "Medium error", ASC 0C ASCQ 80.

Systém jsem přeinstaloval (čistá instalace, zachoval se pouze /home) a nepomohlo to.

Po instalaci Chrome se ještě opět objevilo hlášení o problému se systémovým programem, ale to již zmizelo.


compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vypalování
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2020, 18:23:30 »
Zkus CD-R nebo DVD-R (ne DVD+R).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

messner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re:Vypalování
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2020, 13:34:04 »
Omlouvám se, nenapsal jsem to dost jasně. Vypalování dříve probíhalo bez potíží, dokázalo si to poradit i s DataTresorDisc. Nyní se ale objevuje ta chyba, čistá instalace nepomohla. Není něco špatně v /home? Ten jediný zůstal zachován.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Vypalování
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2020, 14:09:07 »
Omlouvám se, nenapsal jsem to dost jasně. Vypalování dříve probíhalo bez potíží, dokázalo si to poradit i s DataTresorDisc. Nyní se ale objevuje ta chyba, čistá instalace nepomohla. Není něco špatně v /home? Ten jediný zůstal zachován.

Zkus to z jiné aplikace na vypalování (brasero). Pokud to nepůjde ani z ní, budeš muset nabootovat live (zkusit různé verze) a vyzkoušet tam.
Pokud ani potom, pak je to chyba HW.
P.S. 1. Že něco ještě nedávno fungovalo nezaručuje, že to bude fungovat na věky...
        2. Nová vypalovačka stojí pakatel (300).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.