Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou verzi Linuxu na Intel NUC  (Přečteno 1093 krát)

Slavek1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Jakou verzi Linuxu na Intel NUC
« kdy: 19 Října 2020, 11:45:56 »
Dobrý den,
mám prosbu dotaz. Jsem laický uživatel linuxu mint(nic proti čistému Ubuntu jen mi vyhovovalo graf prostředí) už pár let. Mám mini PC Intel NUC7CJYH,  4GB ram  a počítač mám 2 roky, užívám jej pouze na surfování po internetu. Po koupi jsem do něj na instaloval Linux Mint (tuším verzi 17) a vše makalo svižně přes rok zcela bez problému, dokonce jsem v něm měl playonlinux kvůli práci s MS Word Excel atd.. Osudový moment přišel když si k PC sedla mamka a během práce ho dala uspat, bohužel ho tím uspala úplně:) a já musel kupovat nový HDD. Od té doby jsem mint nainstaloval  asi 3x,teď mám verzi Tricia 19.3, a vyskytuje se nový stejný problém. Po pár týdnech PC začne pomalu nabíhat a trvá velmi dlouho a  také se mi často stává , že vytuhne při otevření více oken ve firefoxu,navíc jsem si všiml,že často nemůže najít připojení k internetu(i přes kabel) přestože na normálním tabletu ze stejného připojení ve stejnou chvíli internet jede normálně. Koukal jsem na doporučení Intelu tam doporučuje Ubuntu 16.02 LTS nebo Clear Linux. Jde mi opravdu jen o bezpečné surfování, a možnost playonlinux,prostředí mint mi vyhovovalo,ale když mi někdo doporučí jaké Ubuntu,nevadilo by mi. Jakou byste mi doporučili verzi?Klidně bych si nainstaloval starou nebo lite verzi,ale nevím zda je to bezpečné a zda to nepřidusí nové aktualizace..  Chci dokoupit ram aby byla 8B.Děkuji za jakýkoli nápad a radu

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jakou verzi Linuxu na Intel NUC
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2020, 16:23:19 »
zkontroluj RAM (z GRUBu) a HDD (z LiveCD/USBflešky pomocí badblock apod.)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.