Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ethernet jde - ale internet nedostupný [vyřešeno lepší metodou] obnoveno  (Přečteno 4241 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Popis:
1. byl dual-boot Win 7 a Ubuntu 16.04 a provedena čistá instalce Win 10 přes oddíl s Win 7
2. obnova pomocí boot užitím boot-repair-disk-64bit z USB-flash
3. Grub2 se obnovil, Win 10 (jde i Internet) a Ubuntu je funkční kromě Internetu:
4. prohlížeče Firefox, Chromium, ... vypíší, že síť je nedostupná (HW a router Belkin OK)
5. grafický indikátor dvoj-šipky drátového připojení signalizuje, že síť připojena (další dva kompy s Ubuntu se připojí)
6. problém přetrvává i když komp připojen přímo bez domácího routeru přímo na poskytovatele
Provedeny pokusy o nápravu:
a. u DNS nastaveno nově na 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (přiložen snímek)
b. ping na IP adresu 8.8.8.8 je funkční
c. Pokus cache vyprázdnit - odmítnuto:
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/dns-clean
sudo: nelze přeložit název stroje acer: Spojení odmítnuto
PLS poraďte. Před 6 měsíci na jiném kompu stejný problém, jež jsem vyřešil obnovou celé partition. Nyní chci přijít na odstranění problému bez obnovy partition. Pro mne je divný výpis o názvu stroje:
Citace
nelze přeložit název stroje acer
THX
>>> původní dotaz z května 2020:
https://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,85039.0.html

 :D Metodou středně znalého jsem hledal možný problém a vyřešil za pomoci netu. Nevím, zda jde o správné řešení.
V souboru /etc/resolv.conf bylo nastaveno (určitě jsem já nenastavoval IP-adresu loopback):

Kód: [Vybrat]
nameserver 127.0.0.53Změnil jsem IP adresu na:
Kód: [Vybrat]
nameserver 127.0.1.1a Internet je dostupný.
 :( Výpis: nelze přeložit název stroje acer - nadále přetrvává i u některých jiných příkazů.

Kód: [Vybrat]
sudo lshw -C nework
sudo: nelze přeložit název stroje acer
Zkusím dohledat jinou metodu obnovy dual-boot (Grub2). Program boot-repair-disk už podruhé za sebou zklamal.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2020, 09:38:13 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.