Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Winehq ppa  (Přečteno 1542 krát)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Winehq ppa
« kdy: 09 Listopadu 2020, 13:32:59 »
Prosím jde někomu přidat repozitář Winehq pro Ubuntu 20.10 Groovy? Po přidání se při aktualizaci objeví spousta chyb :(

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Winehq ppa
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2020, 13:50:10 »
Prosím jde někomu přidat repozitář Winehq pro Ubuntu 20.10 Groovy? Po přidání se při aktualizaci objeví spousta chyb :(

A čemu se divíš pokud používáš non LTS distro, máš k tomu snad nějaký extra důvod??  :-\
Nevím jak je to teď, ale ještě nedávno bylo na tomto fóru upozornění, že non LTS se zde řešit vůbec nebude...

Ale abys neřekl, tak offiko (ověřený)  postup pro instalaci winehq (ano, je tam i 20.10) je zde
« Poslední změna: 09 Listopadu 2020, 15:18:21 od juwa2 »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Winehq ppa
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2020, 14:49:29 »
no sice repozitáře winehq nepoužívám, ale postupoval jsi dle tohoto manuálu alespoň?

https://technowikis.com/19911/how-to-install-wine-on-ubuntu-20-10

pokud ne, zkus to, co jsi přidával, odebrat a přidej znovu dle manuálu
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Winehq ppa
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2020, 17:09:55 »
Dík za odpověď i když mi nepomohly :( Obě jso vlastně totožné s instalací uvedenou na Winehq podle kteé jsem postupoval. Asi špatně jsem problém popsal ale když uvedeným způdobem ppa přidám tak při následující aktualizaci repozitářů v Synapticu se zobrazí spousta chyb winehq repozitáře který se samoshřejmě nepřidá. Po jeho odebráním je vše ok. Je toho celá stránka včetně "uses weak digest algorithm". Proto jsem se ptal zda to někomu funguje, nebo zda je to chyba v samotném repozitáři.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Winehq ppa
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2020, 17:57:58 »
V repozitáři samotném rozhodně chyba není (ostatně, můžeš si celé winehq stáhnout a instalovat offline).
Spíše možná jen špatně zadáváš/kopíruješ ty příkazy. Ale kdo ví - protože sem nedáš log (tajíš ho), těžko potom radit v čem je problém.
Ještě jednou zopakuji - používej pouze LTS distra.
Takže buď se tím budeš řídit, nebo budeš dál plavat v problémech - je to jenom na tobě, je to tvůj boj...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Winehq ppa
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2020, 20:41:24 »
juwa2: nevím proč bych tajil log, ale když google nenašel na žádnou z chyb odpověď tak jsem si dovolil se zeptat zda Ubuntu 20.10 někdo s winehq nepoužívá. To že může být chyba v repu winehq jsem usoudil z toho že jsem nahradil groovy focalem a žádné chyby se ani při instalaci wine 5.21 nevyskytly. Pokud jsem repo vrátil z5 na groovy opět fůra chyb. Nechal jsem tedy repo vypnuté. Před chvílí jsem zkusil opět repo zapnout na najednou je aktualizace v Synapticu groovy bez problémů. Jenom proběhlo update asi čtyř wine souborů 5.21. (jiná aktualizace samotného groovy neproběhla) Podle všeho byl repozitář groovy několik hodin nějak divně přístupný a nyní je to opravené.

Máš pravdu LTS/nonLTS je věcí každého a také se každý může rozhodnout jesli se k ne-lts problémům vyjádří nebo ne.
Mám nejraději nový sw. Nejenom nové jádro ale hlavně Gnome 3.38 mě přímo okouzlilo. Myslím že na tom není nic špatného :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Winehq ppa
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2020, 22:28:47 »
juwa2: nevím proč bych tajil log, ale když google nenašel na žádnou z chyb odpověď tak jsem si dovolil se zeptat zda Ubuntu 20.10 někdo s winehq nepoužívá. To že může být chyba v repu winehq jsem usoudil z toho že jsem nahradil groovy focalem a žádné chyby se ani při instalaci wine 5.21 nevyskytly. Pokud jsem repo vrátil z5 na groovy opět fůra chyb. Nechal jsem tedy repo vypnuté. Před chvílí jsem zkusil opět repo zapnout na najednou je aktualizace v Synapticu groovy bez problémů. Jenom proběhlo update asi čtyř wine souborů 5.21. (jiná aktualizace samotného groovy neproběhla) Podle všeho byl repozitář groovy několik hodin nějak divně přístupný a nyní je to opravené.

Máš pravdu LTS/nonLTS je věcí každého a také se každý může rozhodnout jesli se k ne-lts problémům vyjádří nebo ne.
Mám nejraději nový sw. Nejenom nové jádro ale hlavně Gnome 3.38 mě přímo okouzlilo. Myslím že na tom není nic špatného :)

Jasně - rozumíme - ano, je každého věc co se mu líbí víc (holky, školky, vdolky, nové gnome...).
Já mám teda holku taky - takovou jsem si sám vybral a tudíž nebrečím (zde) že se mi na ní něco náhodou nezdá (co s tím vlastně ostatní mají, že jo..)...
Ano, ty repa mohly být opravdu nějakou dobu (je to sice divné) nedostupné. Každopádně v tom "plaveš" a v blízké době "spláčeš".
Nyní si asi myslíš, že jenom "sejčkuju", ale chvíli vydrž, určitě se "dočkáš"... ;D
A možná v průběhu svého žití dokonce dospěješ k poznání, že co je novější nemusí být vždy nutně lepší.... ;)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Winehq ppa
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopadu 2020, 22:33:51 »
...
Mám nejraději nový sw. Nejenom nové jádro ale hlavně Gnome 3.38 mě přímo okouzlilo. Myslím že na tom není nic špatného :)

Ne, není. Tedy pro masochisty a frikulíny...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Winehq ppa
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2020, 12:28:04 »
...
Mám nejraději nový sw. Nejenom nové jádro ale hlavně Gnome 3.38 mě přímo okouzlilo. Myslím že na tom není nic špatného :)

Ne, není. Tedy pro masochisty a frikulíny...

Ok, pani, zachovajme klud. Je to kazdeho vec, co chce pouzivat a osobne mi menej vadi, ked sa tu niekto pyta na Ubuntu non-LTS ako na Linux Mint. Ak sa vam nechce odpovedat na otazky non-LTS pouzivatelov, nikto vas nenuti.

Prosím jde někomu přidat repozitář Winehq pro Ubuntu 20.10 Groovy? Po přidání se při aktualizaci objeví spousta chyb :(

Mohol by si sem skopirovat vystup z terminalu? "spousta chyb" je asi taka cenna informacia ako je farba tvojho PC :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Winehq ppa
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2020, 13:33:42 »
...
Mám nejraději nový sw. Nejenom nové jádro ale hlavně Gnome 3.38 mě přímo okouzlilo. Myslím že na tom není nic špatného :)

Ne, není. Tedy pro masochisty a frikulíny...

Ok, pani, zachovajme klud. Je to kazdeho vec, co chce pouzivat a osobne mi menej vadi, ked sa tu niekto pyta na Ubuntu non-LTS ako na Linux Mint. Ak sa vam nechce odpovedat na otazky non-LTS pouzivatelov, nikto vas nenuti.

Prosím jde někomu přidat repozitář Winehq pro Ubuntu 20.10 Groovy? Po přidání se při aktualizaci objeví spousta chyb :(

Mohol by si sem skopirovat vystup z terminalu? "spousta chyb" je asi taka cenna informacia ako je farba tvojho PC :)

Ano, ale psal jsem v předchozí odpovědi důvod a také že se to večer "samo" napravilo a žádné chybové hlášení již nemám.
Co se týká LTS/noLTS znám postoje juwa2 Je to jeho věc a podruhé s ním nemíním polemizovat. Velice si ho vážím, tady na foru se snaží vždy dobře poradit a nezpochybňuji jeho názor na ne LTS distra i když si myslím něco jiného. Jenom mě mrzí že když se zeptám zda někdo používá Groovy a jak mu funguje ppa Winehq tak odpověď je proč Groovy používám. Něco jiného by bylo kdybych se ptal jesti je dobré použít ne LTS verzi. JirkaZ je prachobyčejný hulvát který mě nazval frikulínem >:(

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Winehq ppa
« Odpověď #10 kdy: 10 Listopadu 2020, 14:29:40 »
Citace
Slangové slovo frikulín je složeno ze tří anglických slov: free, cool a in. Tato tři slova se v dnešním jazyce (určité skupiny převážně náctiletých mluvčích) používají pro charakteristiku jistého životního stylu. Jedna z možných (na síti dostupných, pochopitelně velice vágních) definic toho správného životního stylu říká, že být free znamená být v pohodě, být cool znamená vědět, kde to žije, a být in znamená trávit čas na párty s dobrými kamarády. (Opakem být in je být out.)

Mě by teda tohle neuráželo ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.