Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po instalaci PC hlásí, že žádný operační systém  (Přečteno 1129 krát)

Honza.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Po instalaci PC hlásí, že žádný operační systém
« kdy: 03 Prosince 2020, 20:10:41 »
Ahoj,
na notebook HP Probook 4530s se snažím nainstalovat Ubuntu.

Po instalaci, která proběhne v pohodě mi počítač zahlásí, že nebyl nalezen žádný operační systém.
Nevíte někdo co s tím?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Po instalaci PC hlásí, že žádný operační systém
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2020, 20:19:17 »
V BIOSu/UEFI si správně nastav bootovací disk.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Honza.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Po instalaci PC hlásí, že žádný operační systém
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2020, 20:31:28 »
To samozřejmě mám..

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Po instalaci PC hlásí, že žádný operační systém
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2020, 20:47:26 »
ja by som skúsil XUBUNTU 20.04.1.šiel by som do tohto operačného systému.neskúsiš nevieš :D,nespravíš to pre mňa?mal som problémy s inštaláciou...prečítaj inštalátor havaroval

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Po instalaci PC hlásí, že žádný operační systém
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2020, 07:24:25 »
otázka zní, jak to instaluješ? ilegacy nebo UEFI? secure boot je zaplý či vypnutý?
Teď tu mám v práci zrovna vedle sebe HP 350G1 a nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišel na to, jak zprovoznit dualboot....a zcela optimální (trvalé) řešení jsem zatím nenašel, protože HP má tak "skvělé" vychytávky, že když vidí v boot sektoru windows, automaticky bootojí do Win, i když je tam jiný bootloader....takže se to musí trošku obejít, bohužel při aktualizaci win se EFI přepíše a člověk zase musí znovu upravovat soubory pro boot OS. Nicméně to není tvůj případ...

Zkus se podívat na ten bios/uefi, tam bych viděl zakopaného psa...popř. zkus vyměnit disk...první by měla být asi kontrola HDD přes diagnostický nástroj HP + popř. vydělat a znovu zandat disk...popř. zkusit vyměnit? Ono je toho asi víc, zkus spíš googlit, nějaká rada by měla zabrat....

Viz. např. následující video...ale jak říkám, s HP je to hodně o laborování :(

https://www.youtube.com/watch?v=eO6jJmpaRbo
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.