Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalátor havaroval  (Přečteno 3349 krát)

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Instalátor havaroval
« Odpověď #25 kdy: 29 Listopadu 2020, 10:30:10 »
chcel by som to celé uzavrieť s tým,že mi to nedalo a vyriešil som to.celé je to čudné a som si istý,že problém nie je v USB a ani v v oboch PC.mám notebook lenovo G70-80 a druhý PC je síce starší typ stolový ale šlo mi tam všetko čo som tam dal dal.od Mintu,cez Manjaro,Debianu,MX linuxu,Fedory,Elementary proste som to skúšal.Ubuntu 20.04 mal s niečím u mňa problém.stiahol som ho niekoľko krát a nepodarilo sa mi ho nainštahovať.na notebooku pri instal mi písalo 1 chybu disku,pri stolovom ten istý obraz ISO 277 chýb a ištalácia sa skončila chybou.pri notebooku 1 chyba.druhý PC 277.teraz som stiahol UBUNTU 20.10 a na notebooku mi ide bez problémov.na stolový som dal XUBUNTU 20.04 lebo keď som chcem nainštalovať UBUNTU 20.10 aj keď ukazovalo bez chýb nedokončilo inštaláciu.vypísalo niečo ako zlyhalo nastavenie alebo instal grub.na stolovom mi ide bez problémov XUBUNTU 20.04.takže teraz požívam UBUNTU 20.10 a na druhom XUBUNTU 20.04.vždy na inštaláciu som použil ten istý USB klúč

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Instalátor havaroval
« Odpověď #26 kdy: 06 Prosince 2020, 11:39:17 »
na staršom stolovom PC  kde ukazovalo pri kontrole USB nejak 277 chýb som dnes vložil usb s ISO ktoré som dnes stiahol.už neukazovalo žiadne chyby,nainštaloval som to a ide.niečo musím vymyslieť ešte s notebookom.musí tam byť nejaký problém s ovládačmi,balíkmi alebo niečo.to nie je možné.UBUNTU 20.04.1
« Poslední změna: 06 Prosince 2020, 11:40:59 od pepestar1 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Instalátor havaroval
« Odpověď #27 kdy: 06 Prosince 2020, 13:02:27 »
Tak se vyprdni na Ubuntu a používej Xubuntu, které je dlouhodobě odladěnější a spolehlivější s tím, že pokud nevyhovuje Xfce, tak si doinstaluj to Gnome3 nebocototamje ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Instalátor havaroval
« Odpověď #28 kdy: 06 Prosince 2020, 17:50:27 »
mám jednu vec.už mi ide UBUNTU 20.04.1 na oboch PC.aj na notebook som ho dostal.asi na tretí pokus od obeda.dva krát to skončilo tesne pred koncom,ale písalo tam niečo že môže byť problém s ovládačmi tretích strán.third party software???proprietárne ovládače??keďže na stolovom mi už šiel UBUNTU tak na notebooku som pri inštalácii nezvolil voľbu install third-party software for grafics...atď a inštalácia sa dokončila.teraz už píšem na notebooku z Ubuntu a ide.asi už nezmením ani ovládače a ani nič.ovládač pre grafickú kartu je X server X.org a ovládač je z toho servera.asi to nechám tak.na vytvorenie disku som použil stále ten istý USB,ale teraz som dal RUFUS 3.13,pretým som mal verziu RUFUS 3.12 a skúšal som aj iné proramy.môže to mať súvis s týmito ovládačmi?

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Instalátor havaroval
« Odpověď #29 kdy: 06 Prosince 2020, 18:59:17 »
doplňujem-nešlo mi nastaviť nočné svetlo tak som nastavil:
Grafická karta GeForce 920M
Zmenil som ovládač na-NVIDIA driver metapackage z nvidia-driver-455(proprietárny,otestovaný)
už mi ide nastaviť nočné svetlo a zatiaľ ide všetko

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Instalátor havaroval
« Odpověď #30 kdy: 06 Prosince 2020, 19:48:41 »
Tož supér ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.