Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze vidět ftp server ve WAN.Bezpečnější způsob sdílení NAS? Openmediavault.  (Přečteno 656 krát)

Petrkiller

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zdravím a prosím o pomoc. Postavil jsem si ze starších i nových komponent NAS. Bohužel i přesto, že mám veřejnou IP adresu, tak stále se nejde připojit na ftp z internetu. Přes LAN běží ftp i sftp. Dříve jsem v routeru měl sdílený HDD disk přes usb 2.0, vše nastavené a fungovalo to. Nyní jsem v routeru vypnul Sambu i FTP a chtěl ftp vytvořit v openmediavault na NAS. Bohužel už 4. Den s tím bojuji a nejde to. Zkoušel jsem přenos portu, ale nevím jestli to mám správně. Odpoledne bych poslal screen, server jsem měnil na port 21 i 22 a zrušil jsem zamezení odpovědi na ping z wan od routeru. Takže ping se na IP adrese routeru zobrazí i přes wan. Ale NAS vidím jen v LAN a to se lze přes webový prohlížeč i přihlásit. Přes internet mě nanejde ani stránka přihlášení.

Používám systém openmediavault verze 4.

Prosím o radu Jak s tím pohnout. Na YouTube jsem koukal na všemožné videa, ale nic jsem nenašel.

Jsem z toho již zoufalý a rád bych to konečně rozchodil.

Prosím také kdyby jste věděli o bezpečnějším protokolu sdílení v internetu, než je ftp, jestli by jste mě mohli říct, jak jej spustit.

Moc děkuji.

NAS server originál si už kupovat nebudu. Nechtěl jsem jej ani předtím, protože má vysokou cenu když bych do něj chtěl 4 a více disků.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Ja osobne by som rozhodne neodhaloval NAS priamo vonkajsiemu svetu. Riesil by som to skor vlastnou VPN a ak ti funguje FTP v lokalnej sieti, tak ti pojde aj cez VPN.

Podla mna si vsak sprail chybu v nastavovani firewallu na routri. Skusil by som preklepnut tu tvoju verejnu IP pomoucou utiliti nmap.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.