Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sdílení programů wine  (Přečteno 3818 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Sdílení programů wine
« kdy: 18 Ledna 2021, 11:11:04 »
Prosím, je možno sdílet nainstalované aplikace ve wine přes PlayOnLinux (například účetnictví), mezi několika distribucemi (na různých oddílech) jednoduše tak, že (oddíly automaticky připojím) v dalších vytvořím symlink na složku s wine prefixem?
Prosím o zkušenosti.

Mám několik distribucí, které střídám, ale ze všech se chci dostat na jednu instalaci MS Office a PROFIT účetnictví.

Díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2021, 13:06:20 »
Prosím, je možno sdílet nainstalované aplikace ve wine přes PlayOnLinux (například účetnictví), mezi několika distribucemi (na různých oddílech) jednoduše tak, že (oddíly automaticky připojím) v dalších vytvořím symlink na složku s wine prefixem?
Prosím o zkušenosti.

Mám několik distribucí, které střídám, ale ze všech se chci dostat na jednu instalaci MS Office a PROFIT účetnictví.

Díky.

Ano, lze to, ale musíš ošetřit vlastnictví/práva té složky. Zkrátka si s tím pohrej, pokazit nemůžeš nic...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2021, 19:29:10 »
Díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2021, 22:33:49 »
Já bych si nebyl tak úplně jistý...

Problém mohou dělat třeba různé verze Wine přítomné v různých distribucích, ev. sice stejné verze, ale odlišnosti v rámci distribuce.

Kdysi jsem něco podobného měl u Firefoxu (sdílený profil) a přestal jsem s tím právě z výše uvedených důvodů.

No a účetnictví bych už vůbec tímto způsobem nedráždil, má-li výsledek stát za něco. V rámci používání "mission critical" programů (kam účetnictví v podstatě patří) se dělají i opatření typu že daný PC vůbec není připojen na net...

Ale kdo chce kam...

livan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2021, 11:41:19 »
Teda já bych Ti radil se o toto nepokoušet. Je to dost ošemetná věc a nestojí to za ty případné problémy s účetnictvím. Rozhodně nedoporučuju. A vúbec, co je to za nesmysl vést účetnictví na PC, kde máš několik distribucí. Na to si vyhraď nějaký dedikovaný PC.  Na účetnictví použij jeden PC s jednou stabilní distribucí (např. Debian) a na testování distribucí použij něco jiného.
nikdy nehovor nikdy a nerob iným to, čo nechceš aby oni robili tebe
DELL Latitude E6220, 4 GB RAM, Intel i5, 275 GB SSD, Manjaro XFCE

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2021, 16:51:51 »
Základnou vlasnosťou Profitu je aj to, že sa dá spúšťať z USB, je to v podstate portable aplikácia. Ak ide o to, aby si v každej distribúcii mal aktuálny stav, tak v hlavnej distribúcii to používať normálne a v ostatných ho treba spúšťať cez " spustiť exe súbor v tejto virtuálnej jednotke" a naklikať sa na spúšťací súbor v hlavnom linuxe. Wineprefixy z ktorých to chceš spúšťať musia mať nainštalované všetky potrebné veci /mdac28, jet40 atď. ako je v návode/ a mať povolený prístup na oddiel s Profitom na čítanie aj zápis. S Office to asi nepôjde, lebo pri inštalácii na každom oddieli si zrejme vytvorí nejaké id číslo a zbadá, že to nie je na správnom wine, /akože windowse/
Treba si to odskúšať, ako písal juwa.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2021, 10:21:54 »
Teda já bych Ti radil se o toto nepokoušet. Je to dost ošemetná věc a nestojí to za ty případné problémy s účetnictvím. Rozhodně nedoporučuju. A vúbec, co je to za nesmysl vést účetnictví na PC, kde máš několik distribucí. Na to si vyhraď nějaký dedikovaný PC.  Na účetnictví použij jeden PC s jednou stabilní distribucí (např. Debian) a na testování distribucí použij něco jiného.

Rozumné, díky. Takhle to zatím mám. Účetnictví jede v Ubuntu 18.04 Gnome (celkem spolehlivě), ale myslel jsem, že "postupně" přejdu na KDE a nějaký čas... Ale je to asi blbost, uznávám.
« Poslední změna: 21 Ledna 2021, 10:23:29 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2021, 10:24:58 »
Základnou vlasnosťou Profitu je aj to, že sa dá spúšťať z USB, je to v podstate portable aplikácia. Ak ide o to, aby si v každej distribúcii mal aktuálny stav, tak v hlavnej distribúcii to používať normálne a v ostatných ho treba spúšťať cez " spustiť exe súbor v tejto virtuálnej jednotke" a naklikať sa na spúšťací súbor v hlavnom linuxe. Wineprefixy z ktorých to chceš spúšťať musia mať nainštalované všetky potrebné veci /mdac28, jet40 atď. ako je v návode/ a mať povolený prístup na oddiel s Profitom na čítanie aj zápis. S Office to asi nepôjde, lebo pri inštalácii na každom oddieli si zrejme vytvorí nejaké id číslo a zbadá, že to nie je na správnom wine, /akože windowse/
Treba si to odskúšať, ako písal juwa.

Díky. Něajký MS Office mám od Windows 3.1 (cca 1993) a vždy s ním byly problémy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Sdílení programů wine
« Odpověď #8 kdy: 21 Ledna 2021, 11:37:56 »
Playonlinux podporuje inštaláciu Office2016, tak môžeš vyskúšať. Treba si na internete nájsť verziu VL  /volume licence/ po skúšobnej dobe bude vypisovať, že aktivácia zlyhala, ale používať sa dá.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.