Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VLC nepřehrává DVB-T2  (Přečteno 4366 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
VLC nepřehrává DVB-T2
« kdy: 03 Února 2021, 17:02:58 »
Zdravím.
Díky tomuto příspěvku zde na fóru jsem zprovoznil TV tuner Aver TD 310.
Na mém Xubuntu 20.04.1 (jádro 5.4.0-65 generic) stačilo pouze dohrát firmware a v Kaffeine vše funguje (včetně rádií se naladilo přes 50 stanic).
Pomocí prográmku w_scan2 jsem do souboru vyexportoval seznam kanálů.
Kód: [Vybrat]
w_scan2 -f t2 -L > TV.xspfVýsledný soubor obsahuje správné frekvence dvb-t2 kanálů, ale VLC (3.0.12.1 Vetinari) odmítá přehrát cokoliv z tohoto seznamu.
VLC jinak funguje bez problémů, ale pokud ho spustím z terminálu tak při každém startu zahlásí:   
Citace
Qt: Session management error: Could not open network socket
Ze seznamu kanálů se snaží spouštět jeden po druhém, což se nikdy nezdaří a vždy vypíše chybu:
Citace
Zadaný vstup nelze otevřít:
Přehrávačem VLC nelze otevřít MRL 'dvb-t2://frequency=490000000'.  Podrobnosti naleznete v záznamu informací.
Frekvence se u kanálů mění, ale ostatní zůstává stejné. V terminálu navíc ještě při každém neúspěšném pokusu o přehrání kanálu vyskočí následující upozornění:
Citace
[00007f14c0c27820] dtv stream error: cannot access DVR: Operation not permitted
Zde se u každého neúspěšně přehraného kanálu změní číslo v hranatých závorkách

Ještě jsem vyzkoušel zadat kanál ručně:
VLC -> Média -> Otevřít zařízení pro záznam ->TV - digitální -> /dev/dvb/adapter0 -> DVB-T2 -> 514000 KHz / 8MHz -> Přehrát
Místo přehrávání se opět objeví chybová hláška:
Citace
Zadaný vstup nelze otevřít:
Přehrávačem VLC nelze otevřít MRL 'dvb-t2://frequency=514000000:bandwidth=8'.  Podrobnosti naleznete v záznamu informací.
terminál ještě napíše:
Citace
[00007f832c001620] dtv stream error: cannot access DVR: Operation not permitted
qt.qpa.xcb: QXcbConnection: XCB error: 3 (BadWindow), sequence: 2836, resource id: 13789500, major code: 40 (TranslateCoords), minor code: 0

Nejhorší je, že VLC ve Windows 10 (dualboot na stejném stroji) vygenerovaný seznam kanálů bez chyby přehraje a rovněž ručně zadaný kanál nastartuje požadovaný program a nikoliv chybovou hlášku.

Předem děkuji za nápady, "jak zkrotit neposlušný VLC".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.