Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: badblocks mrzne  (Přečteno 1038 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
badblocks mrzne
« kdy: 04 Února 2021, 09:25:45 »
Kontroluji mikro SD kartu na zápis v SD adaptéru

spustím v terminálu (nebo i z konzole ctrl+alt+F3) badblocks

Kód: [Vybrat]
sudo badblocks /dev/mmcblk0p1 -s -v -w
během průběhu (někdy 65, někdy až 82%) celý počítač zmrzne, nereaguje ani na Ctrl+Alt+F1 a je nutno ho natvrdo restartovat, jak na to?

RAM zkontrolována
HDD také
swap je 12GB
U18.04
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:badblocks mrzne
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2021, 16:25:20 »
Ahoj Compaqu ..

pokud delas badblocks, protoze mas nejake tuseni, ze dane medium (SD karta ve tvem pripade) je spatna a vytuhne ti kvuli tomu celej pocitac, tak tu kartu proste vyhod ..

muzes zkusit jen tak ze sportu, jestli to na jine karte projde ..

ja osobne badblock za svych 20+ let s linuxem defakto nikdy nepouzil protoze proste ten program je 90's .. pokud chci otestovat nejake medium, tak udelam pomoci dd `if=/dev/zero bs=128K oflag=direct status=progress > /dev/xyz'

pokud se mi objevi ve dmesg nejake I/O errory, tak to mam, nepotrebuju badblock, pokud se dd zastavi/zpomali (proto ten status=progress), tak je jasne, ze s tim mediem neco je .. samozrejme tahle metoda vyse ti premaze obsah na karte ... to stejne ostatne dela i badblock -w ..

zdravim
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:badblocks mrzne
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2021, 21:53:04 »
Ahoj Compaqu ..

zdravim

Díky. Možná ta předškolní děcka, co v Číně lisují DS adaptéry a SD karty udělala chybu...
Dcerka koupila nedavno 64GB kartu za stovku i s poštovným. Vsadil jsem se s ní za stovku, že nebude chodit a hle... hodí... i badblock dá... čínská děcka měla dobrou směnu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:badblocks mrzne
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2021, 08:00:52 »
Jako alternativni metoda dobre,ale pokud clovek znat pozice vadnych bloku na hdd, aby mohl jeste nouzove mezi nimivytvorit oddil, tak nevim, jestli je k badblocks alternativa.
Pravda je, ze jsem ho dodnes nepouzil - k tomuhle radeji pouziju WinPE a v nem HDTune.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.