Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VYŘEŠENO - automatická prezentace  (Přečteno 4419 krát)

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
VYŘEŠENO - automatická prezentace
« kdy: 22 Února 2021, 11:20:30 »
Zdravím všechny. Může mi někdo, pls, poradit s automatickou prezentací? Jedná si mi o plánované spouštění videa/videí, která prezentují náš kulturní a okrašlovací spolek. Moje představa je PC s Ubuntu, kde běží nějaká aplikace spouštějící v nastavených intervalech zvolené video (nebo různá videa). To PC může být spuštěno nonstop, lepší však kdyby se na noc samo vypnulo a ráno o5 zapnulo... Díky za reakce.

 

« Poslední změna: 24 Února 2021, 08:58:47 od JoK »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:automatická prezentace
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2021, 08:54:04 »
No, ak by to PC bezalo nonstop, tak by sa to dalo spravit jednoducho cez cronjob. Ak by bola nutnost to vypinat na noc, tak by to slo skombinovat s automatickym spustenim cez BIOS/UEFI (niektore dosky to podporuju), pripadne odosielanim magickeho packetu z nieco co zere menej (napr. Raspberry Pi).

Kazdopadne, ak sa jedna len o pustanie videa/ prezentacie z lokalneho uloziska, tak nie je na skodu popremyslat o vyuziti Raspberry Pi. Pri rocnej spotrebe elektriny bezneho pc / raspberry sa to velmi rychlo zaplati samo.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re:automatická prezentace
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2021, 08:58:18 »
Děkuji za reakce a za rady. Ukázalo se, že obec má k dispozici nevyužitý počítač s Widlema, takže to uděláme pomocí Plánovače úloh... Na cron se stejně podívám :-) I na Raspberry :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.