Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VYŘEŠENO -impress - ukončení prezentace  (Přečteno 1371 krát)

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
VYŘEŠENO -impress - ukončení prezentace
« kdy: 26 Února 2021, 22:05:58 »
Zdravím všechny. Může mi někdo, pls, poradit jak ukončit automaticky spuštěnou prezentaci? Spouštím ji  příkazem soffice -show filename.odp
Po skončení prezentace zůstane na obrazovce viset hláška a následující videa (spouštěna pod VLC) se spustí na pozadí, takže nejsou vidět...
« Poslední změna: 02 Března 2021, 15:11:21 od JoK »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:impress - ukončení prezentace
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2021, 08:33:31 »
Nevím, jestli to jde a jak přesně, ale mohlo by to jít tak, že příkaz pro spuštění bych doplnil do řady hnedle příkazem pro kill aplikace po určené době odpovídající době prezentace plus nějaká rezervička a až potom by následoval příkaz pro spuštění videa ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re:impress - ukončení prezentace
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2021, 11:55:14 »
Děkuji za reakci... ten postup mi nepřipadá úplně čistý... podle mého by to mělo jít nějakým parametrem nebo nastavením v Impress... ale nedaří se mi dopátrat :-(((

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:impress - ukončení prezentace
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2021, 12:44:52 »
Také si to myslím. Lze prohledat nastavení LO, zda tam není nějaká volba pro ukončení programu po skončení prezentace.

Co mě udivuje je to, že se nově spuštěná aplikace (v tomto případě VLC) nespustí jako obvykle navrchu - to je dle mě nestandardní chování a v tom bude zakopaný pes.
Tady lze zase zkusit pohledat terminálový parametr, který VLC spustí navrchu - ten bude nejspíše generální linuxový a nikoliv interní VLC.

Pakliže obě tyto varianty selžou, tak nezbyde, než zkusit tu neelegantní ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:impress - ukončení prezentace
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2021, 15:11:36 »
Co mě udivuje je to, že se nově spuštěná aplikace (v tomto případě VLC) nespustí jako obvykle navrchu - to je dle mě nestandardní chování a v tom bude zakopaný pes.
Tady lze zase zkusit pohledat terminálový parametr, který VLC spustí navrchu - ten bude nejspíše generální linuxový a nikoliv interní VLC.

To je naopak léta standard, přinejmenším v Ubuntu, začali s tím už s Unity na Compizu, na GS to pokračuje. Má to zamezit nechtěnému překrytí aktivního okna novým bez účasti uživatele. Hodit se to může ve chvíli, kdy zrovna píšeš text a zobrazí se dialog, zda chceš restartovat systém, načež ho nějaká klávesa nechtěně potvrdí, to se mi jednou stalo. Ovšem v 99% případů je to u mě naopak, takže to přenastavuju. V Compizu byla volba, v GS taková volba není a musí se použít rozšíření.
Co se týká ovlivnění toho, zda bude okno navrchu, dá se to přes správce oken, na X11 se dá použít příkaz wmctrl, na Waylandu už to takto jednoduše nejde.

JoK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
Re:impress - ukončení prezentace
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2021, 15:10:27 »
Děkuji všem za reakce. Zjistit parametr ukončení běhu Impress se mi nepodařilo, takže jsem to vyřešil konverzí prezentace do mp4. Tento odkaz umí dokonce konvertovat přímo z odp https://video.online-convert.com/convert/pptx-to-mp4

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.