Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zobrazení souborů  (Přečteno 3295 krát)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Zobrazení souborů
« kdy: 01 Března 2021, 11:24:34 »
Scanoval jsem větší množství stránek a ukládal je do adresářů. Uloží se vždy jako soubor.pdf. Když otevřu správce souborů je jich většina na ploše v náhledu, ale některé místo náhledu jsou zobrazeny pomocí ikony pdf. Jde to nějak ošetřit?
Děkuji za radu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zobrazení souborů
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2021, 11:35:28 »
Zkontroluj ich velkost, ta byva nastavena pre zobrazenie do urcitej velkosti, napr. u mna je to 10MB.
Ak to nebude v tom tak mozes vyskusat zmazat subory v ~/.thumbnails a v ~/.cache/thumbnails toto sposoby ze sa budu musiet vsetky nahlady vytvorit znova(v celom systeme) a tym sa mozu opravit aj tie co sa vytvorili poskodene/nefunkcne.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Zobrazení souborů
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2021, 16:10:12 »
Tibore. Díky za odpověď, ale úspěch jsem neslavil. Nenašel jsem kde nastavit velikost souborů pro zobrazení, ale např. V jednom adresáři je třicet souborů stejně velikých +-, a jeden ze nezobrazí v náhledu.Adresář /.thumbnails nemohu nalést a v tom /.cache/thumbnails  jsou jen fotky, které jsou velké. Žádný malý soubor tam uveden není.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Re:Zobrazení souborů
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2021, 16:18:01 »
...tu...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zobrazení souborů
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2021, 16:36:21 »
Adresář /.thumbnails nemohu nalést a v tom /.cache/thumbnails  jsou jen fotky, které jsou velké. Žádný malý soubor tam uveden není.
C ~/.cache/thumbnails su priamo vygenerovane tie nahlady, ak ich zmazes tak sa budy generovat znova.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zobrazení souborů
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2021, 09:07:46 »
Adresář /.thumbnails nemohu nalést a v tom /.cache/thumbnails  jsou jen fotky, které jsou velké. Žádný malý soubor tam uveden není.
C ~/.cache/thumbnails su priamo vygenerovane tie nahlady, ak ich zmazes tak sa budy generovat znova.

Pokud se nepodaří náhled vygenerovat při prvním pokusu, skončí to v ~/.cache/thumbnails/fail, takže jeho obsah je třeba smazat, aby to thumbnailer zkusil znovu.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.