Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak jsem si povýšil na Ubuntu 20.04 LTS z Ubuntu 18.04 LTS  (Přečteno 206 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 693
Tak jsem si před 3 dny s notnou dávkou nechutě povýšil na Ubuntu 20.04 LTS  z Ubuntu 18.04 LTS a vlastně nevím čeho jsem dosáhnul, zejména když jsem si uvědomil jaké komplikace s tím spojené jsem si touto "změnou" přivodil.

Příznivcem Ubuntu jsem už od verze 8.11. Nejvíc jsem byl spokojenej s verzí 16.04 LTS
Jako by mě někdo podvědomě radil - nezbavuj se jí..

Když jsem tu o tom psal, skutečně jsem tehdá nebyl daleko od pravdy. Je to přesně tak jak jsem to tu psal už asi před 10 lety..
Nové vydání Ubuntu je sice každého půl roku, ale v "novém" vydání jsou změny jen aby se nemohlo říct, že se vlastně nic nevylepšuje. Proč ?
Uvedu příklady:

Jednou je klikátko uzavírací křížek a klikátko minimalizovat do lišty v záhlaví vpravo, příště zase vlevo. Jednou má terminál roletku tu a příště ji  vyvoláte zase jinak čímsi jiným. Terminál sám je však naprosto beze změn. Jednou je vše bílé, pak je zase podklad černý, jednou se příkaz jmenuje apt-get příště už je to už jen apt a takovýchhle příkladů se dají uvédst desítky a desítky. Například to že ve verzi 16.04 LTS mi program Open Shot na editaci videa chodil skvěle a k plné spokojenosti, a ve verzi 20.04 LTS je sice jiný, krásně vyumělkovaný, ale už mi nefunguje. Stal se z něho totiž pomalý dýchavičný moloch ! (Povyšuje se nejen OS ale i pod ním nainstalované aplikace).

Nevím k čemu jsou takovéto změny v povýšených verzích Ubuntu dobré a jaký přínos vlastně mají pro uživatele. Připadá mi to, že je to proto, aby se nemohlo říct že se nic neděje - že se na vývoji Ubuntu neustále "pracuje".

Ano změny ano, ale musejí být pro uživatele čímsi přínosné a ne změny pro změny, aby se uživatel musel Ubuntu vždy po povýšení distribuce učit ze 40% ledasco znova a proto se dalších povýšení musel dopředu právem obávat.

Prosím nepište mi do odpovědí to, že když se mi to nelíbí, že Ubuntu je zdarma a že ho teda nemusím používat, protože mi to přijde jako dětinské!

Osobně mi to přijde, že aktualizace každý půlrok je zbytečně častá. Autoři asi nevědí co tam udělat jinak, aby dokázali že k nějakým změnám skutečně došlo !

Jednou ročně by to bylo asi přiměřené, ale musejí to být opravdu ZMĚNY s velkým Z které opravdu uživatelům něco přinesou !

A ne jenom nějaké kosmetické úpravy, aby si dotyční museli koupit  nový HW.


« Poslední změna: 29 Června 2022, 22:15:01 od Dr Fuss »

Ventero

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 2939
Re:Tak jsem si povýšil na Ubuntu 20.04 LTS z Ubuntu 18.04 LTS
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2022, 11:49:30 »
Tak Ubuntu 20.04 je opravdu už na úrovni Windows 10 - a není to ode mne pochvala. je to hodně pokažený OS, kde toho oproti 18.04 více nefunguje a cokoliv zprovoznit je zase více problematické. Kdyby navázali na 14.04 bylo by to super - to bylo Ubu odladěné a plně funkční.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 390
Re:Tak jsem si povýšil na Ubuntu 20.04 LTS z Ubuntu 18.04 LTS
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2022, 18:40:14 »
Posledná veta je trefná. Prečo si tam nenecháš to, čo funguje bez problémov? Ja mám na starých strojoch Linux, ktorý vyšiel pred 12 rokmi a nerobí mi to problém. Podstatné je, že to funguje s tým obstarožným HW optimálne.

 


Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.