Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: micro SD karta a ext 4 problém s právy  (Přečteno 4103 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #25 kdy: 08 Dubna 2021, 14:11:33 »
Nechceš s tou svou neustálou chválou MACů jít na mac fórum? Tady se řeší problémy linuxu a ne tvoje zkušenosti s MACem. Zajímalo by mne, kolik jiných PC jsi v životě vyzkoušela. A ano, v tomto - "drtivá většina jsou odpůrci vlastně asi čehokoliv..." - máš nejspíš pravdu. Jen jsi zapoměla uvést, že k nim patříš i ty - co není MAC, to je špatné.
Buď tady řeš svoje problémy s linuxem, nebo to nech být. Tvoje neustálé sáhodlouhé výlevy a  propagace maců tady nikoho nezajímá, jen zasíráš fórum.

Koukám další, co nepochopil, v čem je problém. Ale chápu, ono to dost dobře nejde vzhlédnout se svými nenáročnými požadavky někam výš, když neznáš nic jiného. Jinak Maců za svůj život tuším sedm nebo osm, PC včetně notebooků pět.

Mimochodem, opravdu si myslíš, že mám čas na rozběhnutí šuntu, který nefunguje, kdybych nevěřila, že to fungovat může? Kdybych považovala Linux za špatný, tak s ním prostě nebudu ztrácet čas, neb můj čas je drahý. Ale věřím, že to fungovat může, takže je mi líto, ale opět se mýlíš, nic nepropaguji, ale jak ví každý, kdo absolvoval druhou třídu ZŠ a tudíž se naučil plynně číst a chápat psaný text, tak se snažím Linuxem nahradit Windows a že mám požadavky, které tento podle některých linuxářů dokonalý systém (a i podle Linuse roztříštěný a špatným směrem mířící systém) nedokáže zvládnout není můj problém. Snažím se to vyřešit, ale jak vidím podle tvé reakce, nemá to smysl. Byl bys radši, kdybych to prostě zahodila a vůbec se nesnažila to pochopit a používat? A kdybych každého odrazovala? A nebo by bylo lepší prostě vyhovět požadavkům na pár (jinde) základních věcí a třeba jen opravit letité chyby, které mimochodem pilně hlásím a že jich není málo.

Každopádně fakt je ten, že Linuxu věřím, že může být kvalitní alternativou pro oba současně používané systémy a že má šanci se prosadit u lidí. Ale ne v současném stavu. Normální člověk chce počítač vybalit, nastavit a pak jen deset let bez problémů používat. To splní na 100% Mac a pokud se nekoupí ten nejlevnější šunt i PC s Windows. Ale Linux tohle nedokáže. Proč? Nevím, ale tuším na Živě.cz je nedávno článek o Linusovi Torvaldsovi a jak se mu nelíbí roztříštěnost linuxu, jak se mu nelíbí, že se program po deseti letech konečně dostane do fáze jakéstakés funkčnosti a najednou se to všechno zahodí a jede se od nuly a uživatelé jsou (ne)dobrovolní betatesteři (KDE, Gnome jsou zmíněné a k tomu asi tak milion dalších programů). A proto to nebude používat člověk jako např. moje mamka, která teprve s MBA přestala řešit, že jí zase něco nefunguje (předtím měla notebook s Windows, následně s Linuxem a čtvrtým rokem má levný MBA, akorát se občas ozve, když se jí aktualizuje systém, tak jestli má aktivovat Siri, protože neví co to je).

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #26 kdy: 08 Dubna 2021, 14:18:10 »
...ano,ale nech riesi len problemy s linuxom,co je cielom tohto fora,bez oboznamenia citatelov o dokonalosti eppl...vid prispevok na pol strany vyssie...a tu poviem zazracnu skutocnost,ze aj bezne kompy dokazu fungovat 10 a viac rokov...aj android telefon vie vygumovat ájfon...aj vygumoval...a napriek tomu tu nikto neriesi svoj problem s linuxom s konecnym konstatovanim,ze win je predsa lepsi...chýba objektivita...skorej priklanam k nazoru,ze to cele je o tom,ze ona nato ma...asitolkonadnes...

Já ale řeším JEN problémy s Linuxem. A Apple uvádím jen jako příklad, že to funguje a že to funguje bez problémů. Prostě jsem vyrostla na Macu, tak znám Mac. Mnohem později jsem objevila Windows, které považuji dodnes za polofunkční bazmek a ještě později jsem objevila Linux, který podle mě má potenciál se rozšířit, ale zabíjejí to vývojáři a fanatičtí uživatelé, kteří omlouvají chyby a nedodělky a ostatní označují v tom lepším případě za ovce. A v tomhle případě jsem fakt hrdá, že jsem ovce a jestli můj přístup pomůže, že se z Linuxu stane použitelnější systém, tak budu ještě hrdější. Je vážně takový zločin chtít, aby fungovaly základní věci jako je třeba rozlišení obrazovky, různé škálování na více monitorech a přehrávání videa ze síťového disku? Jinde to funguje a vím to proto, protože to používám a chci to používat i v Linuxu, proč takový naprostý základ nefunguje?

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #27 kdy: 08 Dubna 2021, 14:22:27 »
A navíc stále tvrdí, že potřebuje systém, který funguje bez úprav a údržby, protože nemá čas ani chuť se něco učit, opravovat nebo nastavovat.

Další co neumí číst, neuvěřitelné. A tohle má volební právo? 😮  Já netvrdím, že potřebuji systém, který funguje bez úprav a údržby, ani že nemám chuť a čas se něco učit, já tvrdím, že drtivá většina lidí chce počítač vybalit, nastavit a používat. Kdybych se nechtěla nic učit, tak to asi vypadá jinak, zkusíš to alespoň pochopit? Prosím, zkus to i když vím, že je to těžké. Jasně, že i pro mě je to lepší, svůj MBA jsem vybalila tuším v říjnu 2015, nastavila, obnovila zálohu z Time Machine a od té doby jen nainstalovala pár aktualizací, každý rok novou verzi OS (aniž by se složil, což se třeba u Ubuntu nedoporučuje, protože aktualizaci podle všeho nepřežije, proč?) a z původní tuším snad Sierry mám Big Sur a funguje to stejně jako tenkrát (jen trochu pomaleji, protože 4 GB RAM je dnes už prostě málo). Ale když to jde jednomu, proč to nejde jinému?

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #28 kdy: 08 Dubna 2021, 14:57:22 »
=> když to jde jednomu, proč to nejde jinému?
Vidím dva hlavné problémy:
1. podfinancovanie ľudí z komunity, ktorí riešia konkrétnu funkcionalitu,
2. patenty

Prvá sa dá vyriešiť ak to zafinancujete z vlastného,
druhá je v podstate tiež o financiách, aj keď nie vždy. Právo na používanie funkcionality pod patentom je možné dosť často zakúpiť.

Čo s patentovanými technológiam?
Ak sa nezmení myslenie ľudí a každá vyvíjaná maličkosť bude okamžite patentovaná, tak tu budú vždy dva rozdielne svety. Je to v nás, to ako myslíme. Dobre to vystihuje film "The circle" z r.2017.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #29 kdy: 08 Dubna 2021, 18:23:53 »
Citace
A Apple uvádím jen jako příklad, že to funguje a že to funguje bez problémů.
...maksimalne zlé prirovnanie...hlavne nemiestne...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #30 kdy: 08 Dubna 2021, 20:36:14 »
Citace
1. podfinancovanie ľudí z komunity, ktorí riešia konkrétnu funkcionalitu,
Ale Ubuntu je korporátní systém a není jediný z rodiny Linux ...
.. jinak souhlas.

Ve světě tupých nám nejspíše nepomůže ani názor Linuse - jeho ostrá vyjádření se přehlédnout úplně nedají, ale nechtěl jsem to vytahovat jako argument - snažil jsem se apelovat hlavně na zdravou reflexi a zdravý rozum ...

Škodlivost obhájců neobhajitelného má opravdu mnohdy dalekosáhlé důsledky - přesně tací dali prostor lidem jako Hitler, Stalin, Caligula atd. a dnes dávají prostor tomuto korpofašismu ...

... který se ale bohužel podporuje i pouhým užíváním výrobků např. Apple, byť ne s až takovou odpovědností ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #31 kdy: 08 Dubna 2021, 21:03:11 »
=> Ale Ubuntu je korporátní systém a není jediný z rodiny Linux ...
To záleží na tom, čo máš na mysli.
Funkcionalita vecí týkajúcich sa desktopu je snáď ešte stále grafická nadstavba nad Linuxom, alebo je to už monolit, tak ako MS Windows?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #32 kdy: 08 Dubna 2021, 21:16:54 »
Mám na mysli, že ten celý OS je korporátní - tedy přebírají-li komunitní opensource, měli by ho doladit nebo vyvinout své řešení, tak aby to bylo plně funkční. Zvláště v tak základních a zásadních věcech, které zde diskutujeme.
Jako korporace mají jistě lepší pozici spolupráce a motivace výrobců chipů, než parta nadšenců, kterou tupý managment nemusí brát vážně.
V podstatě je to podobná pozice, jako kdysi, když začínal MS.
V tomto směru vlastně Canonical 100% selhal - defacto je je jako korporátní distro na o nic vyšší úrovni, než mnoho komunitních ...
.. a opět - proč tříštili kapacity na projekty jako Ubuntu-touch, zavádění systemd apod., když ještě nemají dořešené ty stále opakované základní věci ?
Je to prostě hitparáda pýchy, zaslepenosti, tuposti a krátkozrakosti.
A Linus to ví, apeluje na to, ale pyšní vývojáři nereflektují ani slova někoho, bez koho by nebyli ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #33 kdy: 09 Dubna 2021, 08:28:46 »
A navíc stále tvrdí, že potřebuje systém, který funguje bez úprav a údržby, protože nemá čas ani chuť se něco učit, opravovat nebo nastavovat.

Další co neumí číst, neuvěřitelné. A tohle má volební právo? 😮  Já netvrdím, že potřebuji systém, který funguje bez úprav a údržby, ani že nemám chuť a čas se něco učit, já tvrdím, že drtivá většina lidí chce počítač vybalit, nastavit a používat. Kdybych se nechtěla nic učit, tak to asi vypadá jinak, zkusíš to alespoň pochopit? Prosím, zkus to i když vím, že je to těžké. Jasně, že i pro mě je to lepší, svůj MBA jsem vybalila tuším v říjnu 2015, nastavila, obnovila zálohu z Time Machine a od té doby jen nainstalovala pár aktualizací, každý rok novou verzi OS (aniž by se složil, což se třeba u Ubuntu nedoporučuje, protože aktualizaci podle všeho nepřežije, proč?) a z původní tuším snad Sierry mám Big Sur a funguje to stejně jako tenkrát (jen trochu pomaleji, protože 4 GB RAM je dnes už prostě málo). Ale když to jde jednomu, proč to nejde jinému?

Tak nevím. Tu zvýrazněnou větu jsem našel právě ve tvých dřívějších příspěvcích, proto jsem ji uvedl. Takže asi bys se měla naučit číst sama svoje příspěvky, než budeš někoho urážet. To ostatní ani nekomentuji, zase bych se jen dozvěděl, že MAC je nejlepší. Ale zkus jeho OS nainstalovat na jiný HW. Pokud se ti to vůbec podaří, nikdy ho nedáš dohromady k té dokonalosti, kterou stále zdůrazňuješ.
...maksimalne zlé prirovnanie...hlavne nemiestne...
To je přesně ono, srovnáváš nesrovnatelné...
Nobody is perfect!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #34 kdy: 09 Dubna 2021, 11:11:33 »
Ještě mě napadlo - pokud jde o to financování - to by přece nebyl takový problém založit - třeba pro Canonical - nějakou sbírku podobně jako jsou na těch kickstart platformách, za což by se pak daly motivovat např. výrobci GPU a tiskáren (2 zásadní slabosti Linuxu), aby podpořily doladění ovladačů pro Debianovou platformu.
O síťařině se v tomto směru nezmiňuji - tam to vše do systemd fungovalo dobře a nynější malfunkce jdou čistě na vrub polodementní mentalitě vývojářů z jejich zaměřením na paranoidní a často jen pseudobezpečnostní koncepce ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Odpověď #35 kdy: 09 Dubna 2021, 18:22:34 »
Osobne si myslím, že s platformou Debian sa osloviť výrobcov nepodarilo. Debian je podľa mňa už za zenitom, kór v takomto stave v akom to je. Všetky korporácie, ktoré niečo vo svete znamenajú bežia na RedHat-e ak zrovna nepoužívajú Unix. Stretol som sa s tým v lodniciach, kde som istý čas pracoval, preto používam Fedoru.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.