Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po instalaci příkazovýmn řádkem nejde program spustit.  (Přečteno 8012 krát)

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Hezký den. nainstaloval jsem na můj předchozí notebook s Ubuntu program WickrMe. Teď mám nový, nainstaloval jsem onen program, ale nejde mi spustit. Nic se neděje, když dám otevřít. V příkazové řádce mi to hlásí, že je program nainstalován. Kde může být zrada? Příkazový řádek příliš neovládám, pouze když najdu někde nějaký návod. Tak podle něj.

Instalaci jsem provedl dle návodu https://snapcraft.io/install/wickrme/ubuntu
sudo apt update
sudo apt install snapd
sudo snap install wickrme

Pokud by to nemělo fungovat, ani nevím, jakým příkazem bych ten nefunkční program odinstaloval?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1750
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Po instalaci příkazovýmn řádkem nejde program spustit.
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2021, 09:47:38 »
Děkuji. Sice anglicky neumím, ale tak nějak s překladačem jsem to přeložil.
Takže s wickr.me jsem v háji, stejně jako nefunguje v Ubuntu TOR na prohlížení internetu (dříve přitom byl přímo v Ubuntu software), tak už nejde wickr.

Alespoň jsem tedy program odinstaloval. I když na začátku jsem naivně dával příkaz včetně toho jejich označení. Než mě napadlo, že je to asi název programu a já nemám slepě kopírovat, ale napsat tam místo jejich svůj vlastní název programu, který já potřebuji odstranit.


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Po instalaci příkazovýmn řádkem nejde program spustit.
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2021, 13:53:36 »
Děkuji. Sice anglicky neumím, ale tak nějak s překladačem jsem to přeložil.
Takže s wickr.me jsem v háji, stejně jako nefunguje v Ubuntu TOR na prohlížení internetu (dříve přitom byl přímo v Ubuntu software), tak už nejde wickr.

Alespoň jsem tedy program odinstaloval. I když na začátku jsem naivně dával příkaz včetně toho jejich označení. Než mě napadlo, že je to asi název programu a já nemám slepě kopírovat, ale napsat tam místo jejich svůj vlastní název programu, který já potřebuji odstranit.

A proč by neměl TOR jít nainstalovat/fungovat??  https://linuxize.com/post/how-to-install-tor-browser-on-ubuntu-20-04/

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Po instalaci příkazovýmn řádkem nejde program spustit.
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2021, 17:55:39 »
Díky moc, sice mi to dost dlouho trvalo, ale přece jen jsem se k tomu dostal a TOR teď už bez problémů frčí. DÍKY MOC za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.