Chrome Beta jde zatím dobře. Dva dny jsem nespala moc práce
tak snad jsem to vše v konzoli dala dobře.
zirafka@zirafka-OptiPlex-3010:~$ sudo su
[sudo] heslo pro zirafka:
root@zirafka-OptiPlex-3010:/home/zirafka# google-chrome-stable
[231148:231148:0522/120752.789999:ERROR:zygote_host_impl_linux.cc(90)] Running as root without --no-sandbox is not supported. See https://crbug.com/638180.
root@zirafka-OptiPlex-3010:/home/zirafka# ~/.config/google-chrome
bash: /root/.config/google-chrome: je adresářem
root@zirafka-OptiPlex-3010:/home/zirafka#
Spouštět Google Chrome jako root není vůbec dobrý nápad. Pokud jsi ho tak někdy třeba omylem spustila, je možné, že se zasekl kvůli tomu, že si vytvořil nějaké soubory s rootovským oprávněním a teď do nich kvůli tomu nemůže zapisovat (tzn. poškozená jsou přístupová práva a ne samotný obsah profilu).
Zkus následující příkaz (ne jako root!):
find ~ -uid 0 -print
Pokud vypíše nějaké soubory a adresáře, je to pravděpodobně chyba a bude potřeba ji napravit příkazem „chown“.
Do budoucna doporučuji místo „sudo su“ používat „sudo -i“, bude fungovat stejně, ale navíc nastaví odpovídajícím způsobem proměnné prostředí a přepne se do adresáře /root, takže pak nebude hrozit, že si nevědomky poškodíš přístupová práva ke konfiguraci ve vlastním domovském adresáři.