Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Řešení pomalého spouštění starého virtuálního počítače ve VirtualBoxu  (Přečteno 3123 krát)

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Měl/a jsem problém, že některé virtuální počítače ve VirtualBoxu se mi pomalu spouštěly; zjistil/a jsem, že to není vyloženě problém virtualizovaného systému, protože to dlouho trvalo i systému z instalačního ISO, zatímco na jiném virtuálním počítači systém z téhož ISO obrazu naběhl rychleji.

Nakonec jsem zjistil/a, že příčinou byla složitá konstrukce ze snapshotů a propojených klonů v kombinaci s tím, že ten virtuální počítač prošel přes mnoho verzí VirtualBoxu. Samotné vytvoření plného klonu nepomohlo, protože už definiční soubor s příponou „.vbox“ byl nějak zaneřáděný. Nakonec pomohl následující postup:
  • Vytvořit plný klon problematického virtuálního počítače.
  • V Nastavení plného klonu na „kartě“ Úložiště najít pevný disk (s příponou „.vdi“), kliknout na něj pravým tlačítkem a Odebrat připojení.
  • Vytvořit nový virtuální počítač a zvolit přitom „Nepřidávat virtuální pevný disk“.
  • Otevřít Správce virtuálních médií (z nabídky „Soubor“), najít v něm právě odpojený virtuální pevný disk a příkazem „Move“ ho přesunout do adresáře nového virtuálního počítače (a odpovídajícím způsobem přejmenovat).
  • V Nastavení nového virtuálního počítače na „kartě“ Úložiště kliknout na řadič SATA a kliknout na ikonu vpravo („Přidat pevný disk“) a použít virtuální pevný disk z předchozího kroku.
  • Pokud problematický virtuální počítač ke správnému běhu vyžadoval nějaká zvláštní nastavení (např. přístup ke grafické akceleraci), je nyní potřeba tato nastavení ručně přenést do nastavení nového virtuálního počítače.
  • Spustit nový virtuální počítač a přeinstalovat v něm přídavky pro hosta, pokud byly původně nainstalované. Restartovat ho.
  • Odstranit plný klon se všemi soubory a případně i původní problematický virtuální počítač. (úklid)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.