Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu  (Přečteno 7835 krát)

moner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Můj Blog
Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« kdy: 16 Června 2021, 23:03:51 »
Zdravim,

rad bych se zeptal, jestli je tu nekdo, kdo rad vyviji linuxove distribuce napr. od ubuntu? (anebo jestli tu neni nekdo se zkusenostmi)
Pak bych se chtel zeptat, jestli neni nejaka firma ci lidi, kteri vyviji (novou) linuxovou distribuci (od ubuntu) v CR?

Proc se ptam? Rad bych zkusil vyvinout distribuci zamerenou na vfx/animaci a games. Samozrejme vim, ze to neni easy, ale chtel bych to zkusit.

Predem diky za odpoved.
3D, Ubuntu, linux, macos,windows, python, QT, Pyside.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2021, 12:03:08 »
Dalsi podporovatel vetsiho tristeni, bordelu a chaosu - to presne linux potrebuje mit tisice distribuci a zadnou poradne fungujici ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2021, 15:45:31 »
Dalsi podporovatel vetsiho tristeni, bordelu a chaosu - to presne linux potrebuje mit tisice distribuci a zadnou poradne fungujici ...

Teda ty si dej mokrej hadr na čelo a běž spát nebo tak něco...

Na základě čeho si myslíš, že vůbec Linux vznikl? Nadšení (i když možná někdy naivního), nebo z vůle korporátů?

Dobře až výborně funkčních distribucí je víc než dost (pokud mám normální, nikoliv frikulínské, neskromné a globalizačně zpitomělé nároky a nemusím mít vždy ty nejnovější hovadiny), těch méně funkčních s potenciálem se zlepšit taky.

Neber lidem svobodu! Proč to děláš, je snad těch snah v dnešní době málo?

Přijdou mi k smíchu tvoje pindy o "korporátním fašismu" apod., když ve skutečnosti jednáš úplně obráceně.

Howgh.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2021, 17:04:11 »
Myslim, ze jsi mimo spise ty. Jednak jsem nemluvil o zadnem zkorporatneni Linux, byt zrovna Ubuntu je, kdyby ti to za ta leta uniklo nebo jsi zapomel, druhak ani o to tak nejde, jako o to, jak se s tim pak naklada, tretak mluvim otom, aby si kazdy nejel jen na svem pisecku a vymyslel frikulinska distra, kde budou stale stejne malfunkce, ale spolupracoval s ostatnimi na vyvoji a nakonec mi ukaz tu distribuci o ktere mluvis - opravdu nejsem narocny clovek, jen chci bezproblemovou funkcnost zakladnich vecech.
Co se tyce filozoficke stranky o svobode, tak nelze timto obhajovat bordel a neschopnost myslet souvislostně a sytémově stejně jako neschopnost dělat věci pořádně  - vzdy je treba kompromisu mezi svobodou a organizaci , jinak nikdy nevznikne nic slozitejsiho a nevznikli bychom ani my zivi tvorove, kdyby se jednotlive bunky nebyly ochotny castecne vzdat svobody ve prospech organizmu a tim vetsi zivotaschopnosti a prosperity.
« Poslední změna: 17 Června 2021, 21:02:58 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

moner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Můj Blog
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2021, 01:03:26 »
Tak to vypada, ze se normalni odpovedi nedockam. Ja se nedivim, ze ma linux urcite problemy, kdyz uz jde i na foru videt, jak se lidi kvuli jednomu dotazu stvou proti sobe na misto toho, aby si vzajemne pomohli.

Kazdopadne diky za (ne)pomoc.
3D, Ubuntu, linux, macos,windows, python, QT, Pyside.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2021, 07:17:49 »
Môžeš už niečo uklázať z toho vývoja, alebo len zisťuješ záujem?
Jeden človek toho moc nespraví. Poznám z vlastnej skúsenosti.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2021, 09:36:00 »
Linux ma problemy hlavne kvuli tomu, ze kazdy chce vyvijet vlastni nove distrubuce v nich vlastni nove systemy a subsystemy, misto toho, aby si vzajemne pomohli v optimalizaci hotovych dister a aplikaci ..
.. takhle to vypada, ze se normalni plne funkcni distribuce nedockame ..
.. jeden clovek toho skutecne moc nespravi !
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jarek163

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 18 Června 2021, 12:57:13 »
Proč to nezkusit. Já jsem 2 roky používal Greenie od S. Hoferka (Hofereka?), a byl jsem maximálně spokojený, zkoušel jsem na tomto forku Lubuntu různé experimenty, a byl to docela "držák". Bráchovi který přecházel z win jsem nainstaloval upravené Lubuntu W7 z webu  http://juhele.blogspot.com/ a byl naprosto spokojený. Nechte linuxáky ať si hrají, je to jejich volba, jejich volný čas, a pořád lepší "slepit" si vlastní distro než být zombie na sociálních sítích. Za mě palec nahoru za snahu se něco naučit a vytvořit, i když to na konec bude k h...u. Někdy je důležitější cesta, než výsledek...
« Poslední změna: 18 Června 2021, 13:00:36 od jarek163 »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 18 Června 2021, 20:11:59 »
Já už jsem starej páprda (bude mi 55 let), Linux používám jen cca 17 let, posledních asi 5 let hlavně Debian s Gnome. Systém si vždy upravím dle svých preferencí - vzhled, extensions do Gnome Shellu, aplikace... Není nutné se snažit vynalézat kolo, které již vynalezeno bylo.
Tříštění sil vůbec nepomáhá Linuxu, každý rok dvě, tři nové distribuce, které se snaží zalíbit uživateli - buď mají vzhled Windows nebo MacOS, ale ovládání je de facto stejné, jako v jiné linuxové distribuci. Linux NIKDY nebude Windows nebo MacOS a to ani jako náhrada. Kdo chce, resp. potřebuje Windows, holt si pořídí Microsoft produkt, kdo chce, resp. potřebuje MacOS, pořídí si Apple produkt.
Záměrně vynechávám svobodu, protože zde je volba zcela jasná - svobodný OS vs. korporátní OS. Buď mi nevadí platit přemrštěné poplatky korporátním produktům za licence, nebo se rozhodnu, jak využít svobodný OS i SW.
Každý máme sny, ale sny se v drtivé většině nesplní...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2021, 18:14:15 »
Klud chlapi. Uvedomujete si ze ak by v 2004 Mark Shuttleworth pocuvol ludi ako ste vy, co nechcu triestit vyvoj linuxu, tak by tu ziadne ubuntu nebolo? :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Vyvoj nove linuxove distribude pres Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 19 Června 2021, 18:23:04 »
Jenže to byla jiná doba, nebylo tisíc dister a linux neměl takové ambice být víceúčelově userfriendly. Nehledě na to, že bychom se bez stále více malfunkčního Ubuntu jistě dnes obešli.
Diverze je třeba, ale ne v takové kvantitě a vyvýjení bratrů a bratranců hotových systémů místo zapojení se do zdokonalování je - bez pardonu - demence.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.