Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Docker vs Proxmox vs LXD  (Přečteno 1290 krát)

zkusebak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Docker vs Proxmox vs LXD
« kdy: 24 Srpna 2021, 10:47:46 »
Na čem byste dnes postavili svůj server?
Jsem zaseklý v minulosti a nějakou cestou bych se chtěl vydat. Sice by bylo ideální vyzkoušet všechno a případně se s nějaké slepé uličky vrátit, ale jde o to, že co bylo dobré před pěti lety, už je dnes překonané.
Samozřejmě jsem v předmětu vyjmenoval to, co jsem zaznamenal kolem sebe, ale určitě existují i jiné možnosti. Taky má každý jiné preference, které si bude do roztrhání hájit, ale ocením jakýkoliv názor.

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Docker vs Proxmox vs LXD
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2021, 15:40:26 »
Otázka je čo chceš na tom všetko prevádzkovať a aký má byť hlavný účel.
Toto som presne riešil a nakoniec ako amatér som si začiatkom roka domov postavil low cost energy server.

Išiel som do Proxmox, nakoľko už vie priamo RAID1 pri inštalácii, a nebolo robiť žiadne kroky naviac.
Proxmox mi maximálne ako amatérovi vyhovuje, jednoducho sa v ňom nastavujú veci a je k dispozícii na Youtube pomerne dosť návodov na obsluhu.

Pod Proxmox mám viacero virtuáliek, na niektorých bežia Ubuntu servery, na jednej QCOW2 s Home Assistant, na jednom LXD kontajner.
Na Ubuntu serveroch kombinácia SNAP + dockery (v závislosti od služieb), na LXD kontajneri mi bežia tiež dockery.

Tento server (myslím železo) mám na domáce použitie pre rodinu a kamošov.
Pre mňa je to taká zábava na doma a svoje skúsenosti zdieľam vo forme návodov. Proste amatér - začiatočníkom.
Keď tak pozri sem - https://wordpress.no-wire.sk/

Treba si to len dobre premyslieť, čo chceš od toho. Aby si sa mal od čoho odraziť.

zkusebak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Docker vs Proxmox vs LXD
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2021, 20:29:11 »
Každý systém je aktualizovaný zvlášť, potom čeká na restart a když se dočká, tak po restartu můžou nastat komplikace i u LTS distribucí. Zažil jsem, že u některých služeb se vyžadovalo jiné nastavení v konfiguráku apod., takže se nespustila. Určitě to půjde nějak agregovat, abych tušil, že se na nějakém virtuálu děje něco divného, protože ruční prohledávání v neurčité periodě, nebude to pravé.

U dockeru se prostředky sdílejí, což je fajn, ale stále z toho jde obava, jestli to nasadit do produkčního prostředí. Pár let už na světě je, ale nativně v systému není a důvěru zatím moc nezískal co se týče bezpečnosti. Na to se dost poukazuje. Všichni to vychvalují v tom, že když se něco potřebuje vyzkoušet, tak se rozešle docker image a nemusí se nic kompilovat. Po otestování se klidně může smazat, takže spíše zaměřené na vývojáře.

U virtuálů bych asi nepřeháněl, nejspíš bych vyčlenil LAMP do jednoho a poštovní server do druhého. V základním bych nechal síťové služby (dhcp, unbound, hostpad + freeradius, radvd) + firewall a ssh, vpn, sambu, dlna, ftps atd. Momentálně mi vše běží pod jedním systémem, sice už několik let, ale vím, že to moc bezpečné není.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.