Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů  (Přečteno 5223 krát)

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« kdy: 11 Září 2021, 11:02:45 »
Ahoj,

Vyzkoušel jsem si nové Elementary OS na Live USB a uvažuji nad instalací. Ale ve správci souborů stačí jedno kliknutí pro otevření složky. Neví někdo, zda se dá tato funkce vypnout, tedy aby bylo nutné kliknout dvakrát (prostě klasický způsob otevírání složek / souborů ve správci)? V nastavení se mi nic najít nepodařilo. :/

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2021, 16:04:16 »
V nastavení toho správce souborů.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Wajsar Josef

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2021, 11:07:46 »
Určitě to jde v nastavení, jak píše kolega předemnou.
Já to naopak zapínám pouze na jeden klik - nechápu, kdo vymyslel dvojklik - takových kliknutí navíc (zbytečných) :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #3 kdy: 28 Září 2021, 23:27:07 »
Mne to prijde dobre a logicke - jeden klik oznaceni, dvojklik spusteni ... Driv totiz ty lidi logicky uvazovat umeli - az pak zacala era vymysleni hovadin a nevkusnosti bez zdraveho rozumu a bez spetky ergonomie ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2021, 08:46:31 »
Určitě to jde v nastavení, jak píše kolega předemnou.
Já to naopak zapínám pouze na jeden klik - nechápu, kdo vymyslel dvojklik - takových kliknutí navíc (zbytečných) :)

Jsem na to tak zvyklý a dvojklik mi nijak nevadí.

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2021, 09:04:13 »
Souhlas. Já naopak považuji otevření souboru jedním klikem za bezpečnostní riziko. Např. chci označit skupinu souborů - kliknu na první, stisknu Shift a kliknu na poslední - pak už dělám co chci (přesunout, smazat...). Ovšem při "jednokliku" se mi po prvním kliknutí soubor otevře, což jsem určitě nechtěl.... A ve W$ to může třeba i spustit nežádoucí instalaci potencionálního viru... Takže dvojklik to jistí...
Nobody is perfect!

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2021, 11:41:02 »
Souhlas. Já naopak považuji otevření souboru jedním klikem za bezpečnostní riziko. Např. chci označit skupinu souborů - kliknu na první, stisknu Shift a kliknu na poslední - pak už dělám co chci (přesunout, smazat...). Ovšem při "jednokliku" se mi po prvním kliknutí soubor otevře, což jsem určitě nechtěl.... A ve W$ to může třeba i spustit nežádoucí instalaci potencionálního viru... Takže dvojklik to jistí...

Jsem téhož názoru (jednoklik slouží k označení vybraných položek) - nedovedu si představit nepoužívat dvojklik.... :)

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2021, 11:49:03 »
Problém ale je, že u Elementary OS se mi nepodařilo zjistit jak to vypnout.

Na starší verzi to šlo přes Elementary Tweaks, ale z aktuální verze je to již odstraněné. :/

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Elementary OS - Změna kliků ve správci souborů
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2021, 18:30:09 »
Prý to přepnout nejde a mají to teď "hybridní" - single-click pro navigaci, tedy otevře adresář, ale nespustí soubor, který vyžaduje double-click.

Souhlas. Já naopak považuji otevření souboru jedním klikem za bezpečnostní riziko. Např. chci označit skupinu souborů - kliknu na první, stisknu Shift a kliknu na poslední - pak už dělám co chci (přesunout, smazat...). Ovšem při "jednokliku" se mi po prvním kliknutí soubor otevře, což jsem určitě nechtěl.... A ve W$ to může třeba i spustit nežádoucí instalaci potencionálního viru... Takže dvojklik to jistí...

Je to o zvyku, já se double-clicku zbavil hned jak jsem zjistil, že je to možné, což už je asi 15 let. Navíc dnes už ve správci souborů GNOME nelze binárky spuštět vůbec a skripty vyžadují potvrzení spuštění v dialogu.
Pokud je třeba soubor/adresář jen vybrat, stačí před kliknutím stisknout Shift, nebo Ctrl, které stejně při hromadném selektivním výběru potřebujete.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.