Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Kubuntu 21.04  (Přečteno 1573 krát)

Sitmir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace Kubuntu 21.04
« kdy: 15 Září 2021, 07:28:41 »
Prosím o pomoc s instalací Kubuntu 21.04 na sestavu
GIGABYTE H170M-D3H
Intel Core I5-6400
Samsung SSD 970 Pro 1TB
nVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
RAM HyperX Fury Black 32GB DDR4 2400
Instalace proběhla na úplně čistý disk s automatickým nastavením a použitím celého disku. Celá instalace proběhla korektně až po restart, vytažení flashky a pak konec......černá obrazovka a systém nenabootuje. Zkusil jsem instalaci s UEFI i LEGACY a výsledek stejný. Jelikož jsem v Linuxu začátečník tak už moc nevím co dál a budu vděčný za každou radu a pomoc. Jestli pomůže nějaké ruční rozdělení disku na nějaké partition ale to bohužel nevím jak udělat . V každém případě nepotřebuji dualboot a chci použít celý disk. Předem moc děkuji !!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Instalace Kubuntu 21.04
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2021, 10:10:35 »
No a kdyz jsi tedy zacatecnik, proc instalujes nonLTS - de facto testovaci - verzi?
Ze by jsi si jako zacatecnik nic neprecetl?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Sitmir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Kubuntu 21.04
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2021, 10:23:21 »
Sorry, to jsem jen poplet verzi, mám 20.04.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Instalace Kubuntu 21.04
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2021, 10:40:48 »
Ked spustis znova liveUSB tak vidis rozdeleny disk a nainstalovany system? Ked restartujes tak co to hlasi, nenasiel sa system na bootovanie alebo to nieco robi ale nespusti sa.
Mas spravne nastavene UEFI na bootovanie zo spravneho disku? Ked pri bootovani drzis shift tak sa zobrazi grub, to je ta ponuka kde si vyberas co nabootovat(verzia jadra, nudzovy rezim ...)
Inak povedane trocha to rozpis.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Sitmir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Kubuntu 21.04
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2021, 11:00:33 »
Disk je rozdělený a systém nainstalovaný. I v BIOS vidím volbu na bootování ubuntu. S tím SHIFTem jsem to nezkoušel ale prostě po restartu to nehodí žádnou chybu , jen se ukáže logo gigabyte a pak černá obrazovka. S tím SHIFTem to zkusím až budu doma.
« Poslední změna: 15 Září 2021, 11:04:59 od Sitmir »

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Instalace Kubuntu 21.04
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2021, 11:17:58 »
Já bych to tipoval na špatně instalovaný driver grafiky (resp. nějaký konflikt mezi driverem nouveau (svobodný) a nvidia (proprietární)). Teoreticky by se při samočinné instalaci měl instalovat jen standardně funkční nouveau a proprietární nvidia pouze na vyžádání (přidání příslušného PPA repozitáře atd.), ale kdo ví...

Nicméně autorovi dotazu jako obvykle vřele doporučuji, aby začal a dlouho pokračoval intenzivním studiem Linuxu a pak teprve instaloval systém. Do rozjetého vlaku se taky nenastupuje, a když ano, tak je to se všemi důsledky.

https://duckduckgo.com/?q=ubuntu+does+not+boot+after+install&t=hy&va=g&ia=web

https://duckduckgo.com/?q=ubuntu+does+not+boot+black+screen&t=hy&va=g&ia=web
« Poslední změna: 15 Září 2021, 12:31:14 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Instalace Kubuntu 21.04
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2021, 12:26:57 »
Tak chapu, ze ne kazdy muze kdesicosi studovat do bezvedomi, ale taky potrebuje neco delat.

Ale jak psal Tibor - chce to vic a presnejsich informaci - zakladni mozne priciny jsou 2:
Grafika nebo spatna konfigurace zavadeni systemu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.