Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba GRUB po instalaci z USB  (Přečteno 1832 krát)

paolov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Chyba GRUB po instalaci z USB
« kdy: 23 Listopadu 2021, 12:52:02 »
Dobrý den po instalaci Lubuntu 20... LTS z USB nenaběhne systém. Pokud vložím USb tak to nabootuje do stavu v jakém jsem to měl po instalaci.
Viz příloha můžete prosím poradit. Díky za odpověď.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2021, 13:14:39 od paolov »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2021, 13:07:49 »
Chybně provedená instalace - takže znova a lépe. Podrobných návodů je všude dost, i zde na fóru příp. video (YT).
« Poslední změna: 23 Listopadu 2021, 18:05:02 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2021, 22:36:08 »
Ano - spatna volba umisteni zavadece.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

paolov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2021, 04:13:23 »
Může mi tedy někdo vysvětlit, když jsem nainstaloval stejným způsobem 18 LTS a zde je vše v pořádku? GRUB je zaveden korektně? Dík vzal odpovědi.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2021, 09:52:29 »
Muze byt chyba v automaticke konfiguraci instalatoru. Zkus rucni rozvrzeni. To se lisi podle toho, zda instalujes ne starem modu nebo EFI. Pocitam, ze asi ve starem modu, kdyz tam cpes Lubuntu. Tam je treba umistit zavadec do hlavniho zaznamu disku nikoliv oddilu, tedy do dev/sda a nikoliv do dev/sda1 napr.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

paolov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2021, 10:44:05 »
Děkuji za odpověď.

Muze byt chyba v automaticke konfiguraci instalatoru. Zkus rucni rozvrzeni. To se lisi podle toho, zda instalujes ne starem modu nebo EFI. Pocitam, ze asi ve starem modu, kdyz tam cpes Lubuntu. Tam je treba umistit zavadec do hlavniho zaznamu disku nikoliv oddilu, tedy do dev/sda a nikoliv do dev/sda1 napr.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2021, 13:27:03 »
Může mi tedy někdo vysvětlit, když jsem nainstaloval stejným způsobem 18 LTS a zde je vše v pořádku? GRUB je zaveden korektně? Dík vzal odpovědi.

Grub nainstalovaný korektně není - páč jinak by ti to normálně nabootovalo... :-\

paolov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Chyba GRUB po instalaci z USB
« Odpověď #7 kdy: 24 Listopadu 2021, 18:23:00 »
18 LTS se iinstalovaka stejným způsobem jak 20 LTS a tam je to v pořádku GRUB. Netvrdím že v 20 je správně.

Může mi tedy někdo vysvětlit, když jsem nainstaloval stejným způsobem 18 LTS a zde je vše v pořádku? GRUB je zaveden korektně? Dík vzal odpovědi.

Grub nainstalovaný korektně není - páč jinak by ti to normálně nabootovalo... :-\

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.