Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Timeshift help pls  (Přečteno 1631 krát)

KoXz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Timeshift help pls
« kdy: 24 Ledna 2022, 15:19:52 »
Dobrý den teď prosím o radu nějakou dobu na mě systém nadával že mám se aktualizovat Což se mi nechtělo protože jsem tušil problémy..  Nicméně Udělal jsem si zálohu kompletní na Time shiftu pro jistotu. Pokusil se o aktualizaci která mi samozřejmě zruinovala veškeré moje nastavení systému...  nevadí mám zálohu takže obnovím...  obnovování zálohy proběhlo korektně ale systém odmítá naběhnout.  Zkoušel jsem ještě v r covery módu znovuobnovit tu zálohu,  ale hází mi to nějaký problém s ntfs diskem. Viz příloha . Poradíte co teď můžu dělat? Děkuji . Aha tak příloha s obrázkem asi nebude protože tři megabajty jsou moc

KoXz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Timeshift help pls
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2022, 15:24:46 »
Na mobilu se nějaký zmenšování obrázků řeší fakt blbě

KoXz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Timeshift help pls
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2022, 15:25:27 »
Boot

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Timeshift help pls
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2022, 18:34:25 »
Ako si robil tu zalohu (z beziaceho systemu?) a kam si ju ulozil?(na inu particiu?)
Obnovujes ju z beziaceho systemu ktory sa sam znovu prepisuje alebo ju obnovujes z livedvd/usb.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

KoXz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Timeshift help pls
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2022, 19:39:03 »
Ano zaloha probehla z beziciho systemu, v grafickem rozhrani timeshiftu. Kam si zalohy uklada si ted nejsem jisty, ale myslim za na stejny oddil na kterem bezi. Obnovu jsem poustel prve z beziciho (rozbiteho po aktualizaci) systemu a probehlo to v poradku, ale system po restartu nenabehnul, viz obrazek 2. Druhy pokus probihal v recovery rezimu jako root, ale to mi vyhazuje tu chybu ntfs disku (obrazek 1) a s tim bych potreboval poradit, jak to vyresit. At to muzu zkusit znovu obnovit z toho terminalu, ale nechce me pustit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Timeshift help pls
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2022, 21:34:40 »
Z nějakého důvodu se ti tam "motá" jakýsi NTFS oddíl. Co to má znamenat???
Timeshift neumožňuje zálohy ukládat na nelinuxové oddíly. Ukládat zálohy na ten samý oddíl není nejrozumnější (i když je to možné).
1. Nabootuj live
2. Nainstaluj do něj Timeshift
3. Proveď opravu FS daného oddílu pomocí fsck (z terminálu nebo z GParted)
4. Proveď obnovu zálohy Timeshiftem. Zvol správně cíl obnovy a použij možnost obnovy zavaděče (grubu). V případě neúspěchu zkus zálohu jinou (máš li jich víc).

Pokud není disk fyzicky OK (např. vadné sektory), je snaha marná.
Zrovna tak pokud byly soubory zálohy nějak poškozeny...

P.S. Toto je tvůj úplně první pokus s obnovou pomocí Timeshiftu? Pokud ano, tak věz, že nyní už je trochu pozdě se to učit... :-\
« Poslední změna: 25 Ledna 2022, 08:28:09 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.