Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GameHub nebo MiniGalaxy  (Přečteno 6277 krát)

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
GameHub nebo MiniGalaxy
« kdy: 10 Listopadu 2021, 18:27:33 »
Ahoj,

Tak po pár dnech zkoumání ohledně GoG Galaxy na Linuxu jsem narazil na dvě alternativy. Konkrétně sharkwouter/minigalaxy a tkashkin/GameHub. ale pár věcí už se mi zjistit nepodařilo. :/

Konkrétně bych potřeboval poradit, který bude lepší pro spouštění Windows hry. Tedy jestli některý z nich umí pracovat s wine podobně jako Lutris (tedy používat i více verzí wine s různým nastavením) nebo umí pracovat pouze s aktuální verzí wine v systému?

Nemá někdo zkušenost, jestli GameHub umí stahovat aktualizace nebo stahuje celý instalátor pro odinstalaci a novou instalaci hry? Minigalaxy to zatím neumí.

Umí GameHub stahovat ze steamu i bez otevírání Steam klienta a provádět aktualizace (i obsahu z Workshopu)?

Nebo prostě napište svůj názor, pokud něco z toho používáte. Určitě to pomůže i jiným nováčkům. :)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:GameHub nebo MiniGalaxy
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2021, 06:59:50 »
O GameHub pocujnem prvykrat. Kazdopadne to vyzera byt zaujimave. Skusim ich ked pridem domov na svojom hlavnom PC.

Ja osobne pouzivam len Steam a velmi zriedkavo Lutris. Ono, akykolvek manazer s podporou Protonu bude na tom zrejme celkom dobre.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Re:GameHub nebo MiniGalaxy
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2021, 18:03:52 »
Já právě jsem mimo Steam, takže Proton přes něj jde "bohužel" mimo mě.

Běžím na GoG a ten nemá klienta pro Linux (pouze přes Wine) a tak hledám náhradu za GoG Galaxy. Ale zároveň něco, co by nahradilo Lutris v jejich fungování s Wine pro Windows hry. U Lutrisu je problém, že "neví" o vydané aktualizaci hry.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:GameHub nebo MiniGalaxy
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2021, 18:35:54 »
Skús pozrieť aj tohto klienta https://portwine-linux.ru/origin-linux/

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Re:GameHub nebo MiniGalaxy
« Odpověď #4 kdy: 17 Listopadu 2021, 15:05:02 »
Tak jsem nakonec zůstal u MiniGalaxy. GameHub ignoroval adresář, který jsem mu zadal pro instalaci a pořád instaloval hry do vlastního adresáře. Navíc při instalaci vytvořil adresář s názvem Metro: Last Light Redux a do něj vložil instalátor. Hned na to vytvořil vedle adresář Metro_Last_Light_Redux a do něj prováděl instalaci hry.

U MiniGalaxy (Flathub verze) jsem ale narazil na problém. Při instalaci hry pro Windows (přes Wine) se instalace zasekne u stahování Wine Mono. Konkrétně se otevře okno pro stahování, ale nic se neděje.

Wine jsem zkusil do systému nainstalovat i ručně podle postupu na jejich stránce (winehq).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.