Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PlayOnLinux a druhý MS Office  (Přečteno 2949 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
PlayOnLinux a druhý MS Office
« kdy: 03 Prosince 2021, 17:42:30 »
Nainstaloval jsem si v PlayOnLinux druhý MS Offic. Ne, že bych ho tak miloval, ale je to nutné.

Aby se mi vytvořila nová virtuální mechanika nemohl jsem při instalaci vybrat z nabídky PoL MS Office, ale jiný program, který není uvedený na seznamu. Instalace proběhla normálně, ale spuštěče zlobí. Udělal jsem jich už plno, ale nejsem spokojen. Nejrychleji spouští Word spouštěč, který jsem vytvořil nalezením souboru WINWORD.EXE. Ten ale spustí windowsácké okno s nabídkou spouštěčů (kdesi v ...../Office14, Microsoft Word.lnk atd.) a tam musím opět klepnout na windows spouštěč. Nepohodlné, ale Word se spustí rychle a bez problémů funguje.

Spouštěče pro první instalaci MS Office (výběrem z nabídky PoL) fungují bez problémů.

Jak na to?

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2021, 20:25:08 »
Nenapísal si to celkom zretelne, aké spúšťače si vytvoril a ako, máš vytvorené spúšťače v menu Playonlinuxe. Keď  inštalátor napísal " skenuje sa virtuálna jednotka" vyhľadal si napríklad ten WINWORD.EXE a dal vytvoriť zástupcu a ostatné podobne. V pôvodnom Office má Playonlinux vytvorený inštalačný skript, ktorý vytvorí ikony zástupcov, ale keď ho inštaluješ ako nepodporovanú aplikáciu, musíš tie ikony na záver inštalácie vahľadaním spúšťacieho súboru vytvoriť sám.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2021, 21:01:55 »
Nenapísal si to celkom zretelne, aké spúšťače si vytvoril a ako, máš vytvorené spúšťače v menu Playonlinuxe. Keď  inštalátor napísal " skenuje sa virtuálna jednotka" vyhľadal si napríklad ten WINWORD.EXE a dal vytvoriť zástupcu a ostatné podobne. V pôvodnom Office má Playonlinux vytvorený inštalačný skript, ktorý vytvorí ikony zástupcov, ale keď ho inštaluješ ako nepodporovanú aplikáciu, musíš tie ikony na záver inštalácie vahľadaním spúšťacieho súboru vytvoriť sám.

Ano, po instalaci jsem podle instalátoru vyhledal příslušné EXE soubory. Fungují blbě. Nejlépe fungují ty MS linky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2021, 21:32:58 »
Keď ikony sú vporiadku, tak vo wineprefixe asi chýbajú nejaké potrebné knižnice. Doinštaloval si do neho riched20, riched30, msxml3, msxml6,
vcrun2010, mspatcha, je wineprefix 32 bitový a Office tiež 32 bitové ?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2021, 13:57:14 »
Keď ikony sú vporiadku, tak vo wineprefixe asi chýbajú nejaké potrebné knižnice. Doinštaloval si do neho riched20, riched30, msxml3, msxml6,
vcrun2010, mspatcha, je wineprefix 32 bitový a Office tiež 32 bitové ?

Knihovnami to nebude, když Word spustím přes MS link, jak jsem psal výše, který je hluboko hluboko ve složkách:

/home/user/.PlayOnLinux/wineprefix/Office2010/drive_c/users/tomas/Start Menu/Programs/Microsoft Office/Microsoft Word 2010.lnk

 funguje zcela normálně... kde a čím se spustí, čert ví...

Potřebuji nainstalovat další (a další) MS Office 2010 pomocí průvodce v PoL, ale do jiného virtuálního disku (Office2010-A, -B, -C apod.) Jak na to?
« Poslední změna: 04 Prosince 2021, 14:00:44 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2021, 15:59:15 »
Pomocou Playonlinux skriptu to vždy vytvorí wineprefix Office2010, musel by si to v tom skripte zmeniť.
Ide to celkom dobre nainštalovať ako nepodporovanú aplikáciu, kde si môžeš názov wineprefixu dať podľa seba, doinštalovať potrebné dll-ká a musí to ísť. Teraz som to vyskúšal a doinštaloval ďalší Office2010 -A, tentoraz český a funguje aj spúšťacia ikona.
Tu je výpis zo skriptu, čo tam Playonlinux automaticky nainštaluje.
POL_Call POL_Install_dotnet20
POL_Call POL_Install_gecko
POL_Call POL_Install_corefonts
POL_Call POL_Install_gdiplus
POL_Call POL_Install_riched20
POL_Call POL_Install_riched30
POL_Call POL_Install_msxml6
POL_Call POL_Install_mspatcha
POL_Wine_OverrideDLL "native,builtin" "riched20"
POL_Wine_OverrideDLL "native,builtin" "riched30"
POL_Wine_OverrideDLL "native,builtin" "gdiplus"

Obr https://postimg.cc/vDJsJ0d4
« Poslední změna: 04 Prosince 2021, 16:04:55 od zeleno »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #6 kdy: 04 Prosince 2021, 18:26:38 »
Knihovnami to nebude, když Word spustím přes MS link, jak jsem psal výše, který je hluboko hluboko ve složkách:

/home/user/.PlayOnLinux/wineprefix/Office2010/drive_c/users/tomas/Start Menu/Programs/Microsoft Office/Microsoft Word 2010.lnk

 funguje zcela normálně... kde a čím se spustí, čert ví...

Potřebuji nainstalovat další (a další) MS Office 2010 pomocí průvodce v PoL, ale do jiného virtuálního disku (Office2010-A, -B, -C apod.) Jak na to?

Nechápu co stále "řešíš".
*.lnk je normální windowsácký spouštěč (ostatně, máš ho v nabídce start, tam je normálně i ve windows).
Krom toho, k libovolné nainstalované wine aplikaci si můžeš vytvořit klasický (linux) spouštěč *.desktop
Buďto ručně (je to jenom otázka příkazu Exec=), nebo pomocí utilitky wine-launcher-creator
Která to vyřeší automaticky za tebe. Akorát musíš přepnout do správného wineprefixu (Wine prefix path) + vyhledat přísl. *.exe + vybrat ikonu.





https://storage.googleapis.com/google-code-archive-downloads/v2/code.google.com/wine-launcher-creator/wine-launcher-creator_1.0.8-1_all.deb
Instalovat pomocí gdebi!
Pokud bude problém se závislostmi (něco bude chybět, postupuj podle https://linuxtut.com/en/06be1d7a49b7006c4349/
« Poslední změna: 04 Prosince 2021, 18:49:37 od juwa2 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosince 2021, 00:53:02 »
Nechápu co stále "řešíš".
*.lnk je normální windowsácký spouštěč (ostatně, máš ho v nabídce start, tam je normálně i ve windows).

řeším to, že
spuštění wordu z nabídky start kolabuje, excel tolik ne
spuštení wordu z nabídky v okně PoL většinou kolabuje
spuštění wordu z nabídky PoL spouštěčem, který ukáže na spouštěč ...lnk funguje dobře a rychle
asociace se soubory už neřeším, word se ukázal asi 20x a většinou při poklepání na soubor docx kolabuje
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #8 kdy: 05 Prosince 2021, 09:45:45 »
"spuštění wordu z nabídky PoL spouštěčem, který ukáže na spouštěč ...lnk funguje dobře a rychle"

Tak v Playonlinuxe daj vytvoriť zástupcu a budeš ho mať na ploche. https://postimg.cc/5YL1t5DS

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #9 kdy: 05 Prosince 2021, 10:57:59 »
"spuštění wordu z nabídky PoL spouštěčem, který ukáže na spouštěč ...lnk funguje dobře a rychle"

Tak v Playonlinuxe daj vytvoriť zástupcu a budeš ho mať na ploche. https://postimg.cc/5YL1t5DS

To jsem udělal. Problém je, že zástupce, vytvořený v PoL na tento link, otevře nejdřív windows okno, kde jsou všichni zástupci typu lnk a tam musím znovu kliknout na word.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #10 kdy: 05 Prosince 2021, 15:31:30 »
Takže pár kliknutí naviac je veľký problém ?  Zrejme máš v systéme viac nefunkčných odkazov na špúšťače z minulých už neexistujúcich inštalácii , čo asi tak ľahko neopravíš. Tiež by ma zaujímalo, načo je v jednom počítači potrebné mať viaceré office, keď sa dajú spustiť viacnásobne a pracovať v rôznych oknách s jednotlivými súbormi.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #11 kdy: 05 Prosince 2021, 17:05:08 »
Takže pár kliknutí naviac je veľký problém ?  Zrejme máš v systéme viac nefunkčných odkazov na špúšťače z minulých už neexistujúcich inštalácii , čo asi tak ľahko neopravíš. Tiež by ma zaujímalo, načo je v jednom počítači potrebné mať viaceré office, keď sa dajú spustiť viacnásobne a pracovať v rôznych oknách s jednotlivými súbormi.

Když se jeden office napůl vysype, chci nainstalovat druhej a pracovat dál... Jinak mnoho zástupců pro asociace tam bylo už po první instalaci, tuším 4-6, excelů a accessů třeba 20... ukázka v příloze... samozřejmě, že jsem Office neinstaloval třicetkrát, teď myslím potřetí, max počtvrté... :-)
« Poslední změna: 05 Prosince 2021, 17:21:35 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #12 kdy: 05 Prosince 2021, 21:14:43 »
"Když se jeden office napůl vysype, chci nainstalovat druhej a pracovat dál... "

Veď v tom ti nič nebráni, dáš odinštalovať pôvodný wineprefix a znova môžeš nainštalovať nový.
Ak by si chcel mať dva Office súčasne na preklenutie výpadku jedného, bola by lepšia varianta dať ako druhý Office 2016 VL /volume licence/
čo je nejaká podniková verzia a tá v linuxe po zavretí upozornenia funguje normálne, nemá skúšobnú dobu.
Predtým som už uviedol a ukázal obrázky, že sa dajú úspešne nainštalovať aj dve verzie Office 2010, netuším, prečo s tým máš problém.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #13 kdy: 05 Prosince 2021, 23:04:51 »
"Když se jeden office napůl vysype, chci nainstalovat druhej a pracovat dál... "

Veď v tom ti nič nebráni, dáš odinštalovať pôvodný wineprefix a znova môžeš nainštalovať nový.
Ak by si chcel mať dva Office súčasne na preklenutie výpadku jedného, bola by lepšia varianta dať ako druhý Office 2016 VL /volume licence/
čo je nejaká podniková verzia a tá v linuxe po zavretí upozornenia funguje normálne, nemá skúšobnú dobu.
Predtým som už uviedol a ukázal obrázky, že sa dajú úspešne nainštalovať aj dve verzie Office 2010, netuším, prečo s tým máš problém.

Díky. Uf, už jsem na to přišel. Teď jsem přeinstaloval dva z ISO souboru a kromě pár chybových hlášek (že nesouhlasí kontrolní součet atd.) tak fungují skvěle včetně zástupců a asociací.

Tip: Po instalaci ukončete PoL, potom nepouštějte Word, ale Excel, proklikněte chybovou hlášku, vybavte se trpělivostí, bude se spouštět i 5 minut, ale až se spustí, bude fungovat i Word.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2021, 11:02:03 »
" Uf, už jsem na to přišel. Teď jsem přeinstaloval dva z ISO souboru"

Je fajn, že ti to už funguje, no aj tak sa mi zdá, že tam nie je niečo v poriadku, nemôže sa to prvýkrát spúšťať 5 minút. Niekedy robí problém nenainštalovaný winbind v systéme, niekedy málo pridelenej grafickej pamäte, či nenastavenie gdi vykresľovania.
Tiež by si mohol uviesť, ako si inštaloval druhý office.
obr https://postimg.cc/sQ5Csg7D
Ja tam mám aj vcrun 2015 kvôli eMclient a Adobe Acrobat, ktorý mám doinštalovaný v tom istom wineprefixe
obr https://postimg.cc/cK6z4LyG

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:PlayOnLinux a druhý MS Office
« Odpověď #15 kdy: 06 Prosince 2021, 12:46:18 »
Druhý Office stejné verze se mi v PoL nepodařilo. Musel jsem nechat vymazat komplet virtuální disk s prvním. Zkusil jsem si to vedle a uvěřil tomu.

Takže stručně:

budete potřebovat
-iso soubor nebo CD/DVD
-být správcem
-půl hodiny času

iso přejmenovat na office.iso a dát ho do home
namontovat iso soubor

Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /mnt/iso
sudo mount -o loop office.iso /mnt/iso

v PoL vybrat Office2010
najít setup.exe a spustit instalaci
nevšímat si hlášek, že nesouhlasí kontrolní součet atd.
po instalaci (cca 20 min) vypnout PoL
odmontovat iso

Kód: [Vybrat]
sudo umount /mnt/iso
na ploše by měly být spouštěče, tak spustit Excel, ignorovat chybové hlášky
když se objeví tři volby u officu k aktualizacím, zvolit poslední červenou, neaktualizovat
když konečně (2-5 minut) naskočí funkční excel, vypnout ho a je to.
office funguje

jestli se zástupci neobjeví v aplikacích, ručně je přesunout do .local/share/applications, nebo kde to máte vy

hodně štěstí
« Poslední změna: 06 Prosince 2021, 13:00:06 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.