Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozšíření GNOME Shellu  (Přečteno 9118 krát)

jajsemsef

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Rozšíření GNOME Shellu
« kdy: 16 Prosince 2021, 11:42:21 »
Ahoj,
U21.10 nejsem schopen nainstalovat rozšíření. "chrome-gnome-extension" mám nainstalovaný a ve Firefoxu se mi stále ukazuje hláška:
"Ačkoliv rozšíření integrující GNOME Shell běží, nebyl nalezen konektor pro přirozeného hostitele. Podívejte se do dokumentace, jak konektor nainstalovat."
Nějaké nápady ?

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2021, 12:15:31 »
mám stejný problém, bohužel jsem vůbec neměl čas tuto drobnost řešit (jiné životní slasti a strasti), nicméně tu asi bude problém ten, že firefox je už dodáván do 21.10 ve formě snapu přímo od mozilly a zřejmě nedojde k "propojení" mezi rozšířením firefoxu s gnome shell v rámci snap instalace FF

dočasně řeším nastavení přes chrome, tam to funguje jako dříve (doinstalování balíčku chrome-gnome-shell)
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

jajsemsef

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2021, 13:01:22 »
Vyřešeno ...
1) sudo snap remove firefox
2) sudo apt install firefox

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2021, 13:20:01 »
Presne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2021, 15:24:46 »
Presne ...

apt install nainstaluje snap Firefoxu... Mozilla si sama vyziadala presun Firefoxu do Snapu, kedze sa im nepacili oneskorene aktualizacie FF v Ubuntu a derivatoch. Na oprave prepojenia s instalatorom rozsireni sa pracuje.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2022, 22:42:02 »
Pokud jsem v live 18.04 Xubuntu naposledy (asi týden zpět) zadal apt install firefox, tak se mi normálně stahoval asi 60 MB balík FF 95, který se instaloval jako vždy přes starou verzi ...

Pokud vím, tak apt install se týká striktně repa a na snap instalaci je třeba jiná sekvence příkazů. Pokud to někdo propojil, tak už je v kategorii polodemence a měl by být omezen na svéprávnosti. Ale to jsme stejně všichni a při dnešní koronavymejvárně tuplem. Takže minimálně by neměl mít rozhodující vliv na vývoj.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jmp

  • Host
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2022, 06:49:22 »
snap jsem poslal do prYČ a firefox je u 20.04 stále normálně v repositáři (aktuálně firefox_95.0.2+build1-0ubuntu1_amd64.deb), jen to asi nemusí být tak rychle po vydání nové verze co se objeví v repositáři ubuntu...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Rozšíření GNOME Shellu
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2022, 11:57:38 »
Tak bych to asi take videl. I kdyz me to vzdy prislo, ze to bylo max. 2, 3 dny zpozdeni a jestli kvuli tomu mel nekdo v Mozille problem, tak nevim nevim. Kdyby se radsi zamerily na zakladni funkce jako vykresleni obrazu a uzitecne funkce ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.