Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sloučení .ts  (Přečteno 21194 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Sloučení .ts
« kdy: 22 Prosince 2021, 09:47:41 »
Při nahrávání pohádky vznikne na flešce několik souborů .ts. jenomže když pak pohádku pustím v jiném zařízení tak se mi přehraje jeden soubor a je nutné ručně pustit další. Jak by se daly sloučit tyto soubory aby se přehrávala pohádka od začátku dokonce. Když použiji nějaký prográmek který to převede na jiný formát, kvalita jde do háje. Nenašla jsem program který by jenom sloučil a ponechal v .ts, nebo li aby kvalita zůstala v 1080p.
Nevíte někdo jak to uskutečnit?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2021, 11:01:56 »
Např. https://superuser.com/questions/692990/use-ffmpeg-copy-codec-to-combine-ts-files-into-a-single-mp4

nebo

https://www.linuxquestions.org/questions/linux-software-2/media-newbie-how-do-i-stitch-together-multiple-ts-files-into-a-single-video-4175491445/

či

https://trac.ffmpeg.org/wiki/Concatenate

Obecně pak https://duckduckgo.com/?q=linux+combine+ts+files+into+one&t=h_&ia=web

Jinak rozlišení naprosto nesouvisí s formátem (popř. kontejnerem) a to vše zase nesouvisí s druhem a stupněm komprese atd. Prostě ta problematika je poněkud složitější a chce to "trochu" nastudovat. Navíc se to stále mění (přibývají nové možnosti)...
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 11:08:34 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2021, 11:17:17 »
Předpokládám, že jde o nahrávku z nějakého settopboxu (televize nahrávky šifrují).
Sloučení (beze změny kvality) je jednoduché např. pomocí ffmpeg (příkazy v terminálu).
Asi pohodlější bude TSMuxer nebo Avidemux kde si to "naklikáš". Doporučuji při tom rovnou změnit kontejner na MKV.

Nicméně s takto spojenými soubory bývá většinou menší "problém":
1. Místo spojení není úplně "bezešvé".
2. Může se rozhodit synchronizace obraz/zvuk

Přitom při přehrávání v settopboxu je vše "bezešvé" (jsou tam další "pomocné" soubory které to zajišťují).

Některé settopboxy nahrávky dělí po 1GB (např. Evolveo), jiné po 4GB (např. Gogen). Výhodnější jsou ty druhé, protože na dvouhodinový pořad vyjde pouze jeden "spoj"...

"Spotřeba dat" (HEVC 1080p) je totiž cca 1GB na každých 20 minut záznamu.


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2021, 11:46:15 »
Zrovna jsem zase na HW fóru poukazoval na stupiditu vývojářů SW i HW a tohle je další příklad v praxi ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2021, 12:16:59 »
Zrovna jsem zase na HW fóru poukazoval na stupiditu vývojářů SW i HW a tohle je další příklad v praxi ...

Teď úplně nevím, čeho se tahle poznámka má týkat...

Pokud těch rozdělených záznamů apod., tak bych v tom neviděl ani tak stupiditu, jako spíš úmysl. Jinak řečeno: u FAT32 je to velikostní omezení logické, pokud by se použil např. NTFS, tak by to nebylo potřeba, ale.... No a kdyby měli použít některý z linuxových souborových systémů, tak je widle bez dalších nástrojů ani nevidí (no a pro stádo přece platí, že počítač = MS, MS nebo MS, případně MS).

No a co se týká práce s videem obecně, pak se v tom prostě točí obří prachy (myslím tím na straně tvůrců, distributorů atd.) a jsem si takřka jistý, že bude široce panovat silný odpor k tomu, aby video šlo zaznamenat a zpracovat jednoduše, bez problémů a zdarma. To je totiž zcela proti zájmům těch uvedených... Takže opět spíš úmysl než hloupost.
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 12:19:06 od JirkaZ »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #5 kdy: 22 Prosince 2021, 12:54:57 »
...alebo to hodis do jednej zlozky,a das prehrat celu...a filmy skade stahujes,a s akym programom...? ::) ::) ::)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #6 kdy: 22 Prosince 2021, 13:21:57 »
Zrovna jsem zase na HW fóru poukazoval na stupiditu vývojářů SW i HW a tohle je další příklad v praxi ...

Teď úplně nevím, čeho se tahle poznámka má týkat...

Pokud těch rozdělených záznamů apod., tak bych v tom neviděl ani tak stupiditu, jako spíš úmysl. Jinak řečeno: u FAT32 je to velikostní omezení logické, pokud by se použil např. NTFS, tak by to nebylo potřeba, ale.... No a kdyby měli použít některý z linuxových souborových systémů, tak je widle bez dalších nástrojů ani nevidí (no a pro stádo přece platí, že počítač = MS, MS nebo MS, případně MS).

No a co se týká práce s videem obecně, pak se v tom prostě točí obří prachy (myslím tím na straně tvůrců, distributorů atd.) a jsem si takřka jistý, že bude široce panovat silný odpor k tomu, aby video šlo zaznamenat a zpracovat jednoduše, bez problémů a zdarma. To je totiž zcela proti zájmům těch uvedených... Takže opět spíš úmysl než hloupost.

STB většinou umí nahrávat i do NTFS, ale stejně to dělí po 4 resp. 1GB... :-\

Po mnoha pokusech se osvědčilo tohle:
1. Nahrávat zásadně pomocí STB který dělí po 4GB - "spoj" bude jenom jeden viz výše.
2. Dvouhodinový pořad (např. záznam koncertu) přibližně v polovině, když je pauza mezi skladbami stopnout nahrávání a ihned zahájit nové. Tím pádem vyjde "spoj" do přestávky mezi skladbami, což je zásadní.
3. Oba úseky převést na MKV (pomocí MKVToolnix, odstranit zároveň nechtěné stopy).
4. Oba soubory MKV spojit (v Avidemuxu) s tím , že se okolí "spoje" vystřihne (respektovat keyframes).

Pak je zachována A/V synchronizace a případný rušivý přechod je vystřižen (cca 2-3 s) s tím, že to ničemu nevadí (je v pauze mezi skladbami - tam bývá většinou stejně jenom potlesk).
U hraných filmů je to jednodušší, tam se dá ten jeden viditelný přechod "přetrpět" lépe než v hudbě, není ho proto nutné vystřihovat :)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #7 kdy: 22 Prosince 2021, 14:17:47 »
juwa2:

No, vybírat STB pouze podle velikosti dělení je nesmysl. V tom moři čínského sajrajtu je třeba vybírat např. podle alespoň trochu přijatelné spolehlivosti a životnosti, podle ergonomie ovládání atd.

Řešením problému s dělením je např. nahrávat z USB DVB-T2 přijímače (pokud se bavíme o terestickém radiovém příjmu) na linuxovou nebo NTFS jednotku. Třeba Kaffeine to zvládá naprosto bez problémů, včetně programování nahrávání atd. Jo, musí k tomu běžet PC, to je trochu nevýhoda, ale orientovaní to mohou nahradit třeba malinou a příslušným sw.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #8 kdy: 22 Prosince 2021, 15:31:54 »
juwa2:

No, vybírat STB pouze podle velikosti dělení je nesmysl. V tom moři čínského sajrajtu je třeba vybírat např. podle alespoň trochu přijatelné spolehlivosti a životnosti, podle ergonomie ovládání atd.

Řešením problému s dělením je např. nahrávat z USB DVB-T2 přijímače (pokud se bavíme o terestickém radiovém příjmu) na linuxovou nebo NTFS jednotku. Třeba Kaffeine to zvládá naprosto bez problémů, včetně programování nahrávání atd. Jo, musí k tomu běžet PC, to je trochu nevýhoda, ale orientovaní to mohou nahradit třeba malinou a příslušným sw.

Ono se stejně tyhle věci nikde (od výrobců/prodejců) nedozvíš (leda od někoho kdo to už koupil/vyzkoušel). Takže zbývá "průzkum bojem" = koupit > vyzkoušet > případně vrátit...

Já už třebas tím pádem vím, že např. STB Evolveo Alpha (700 Kč):
Dělí po 1GB (i na NTFS).
Nemá zřejmě žádnou vyrovnávací paměť = nahrávání i na rychlou flešku je s výpadky (+ hláška "rychlost zařízení není dostatečná", Gogen za poloviční cenu na téže flešce (i na jiné pomalejší) bez problému. Na HDD se nahrávat jakž takž dá (i tam je ale občas "výpadek"...
Na scartu není RGB (Gogen ano).
Při přehr. souborů neumí přepínat zvukové stopy.
Neumí DivX/XviD (Gogen ano)
Neumí DTS ani Wav@24b ani flac (ani Gogen)
Zvuk AC3 u poloviny souborů "pumpuje" - podivná komprese dynamiky (Gogen jakbysmet). Asi "ošizený" dekodér ac3...
Videa 30 fps jsou trhaná bez rozdílu o jaký kodek/rozlišení se jedná. Videa 23.976 o něco méně. (Gogen je na tom zřetelně líp).

Oproti tomu:
Umí kapitoly v souborech .mkv
Umí nastavit velikost/polohu/barvu/podklad externích titulků vč. cz znaků (utf-8 bom).
Má možnost nastavit parametry obrazu (jas/kontrast/systost/zabarvení/ostrost).
Umožňuje nastavit parametry HDMI výstupu atd.

Ale co je hlavní a podstatné:  Toto se bohužel v žádném manuálu nebo nabídkách/popisech výrobců/prodejců nedočteš... >:(

« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 16:06:49 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #9 kdy: 22 Prosince 2021, 17:12:49 »
Z hlediska fat32 těch 4GB dává smysl - budeme-li se bavit o settopboxech, které by vznikly dříve, než samotné DVB-T - protože to už dávno ntfs byl. Nicméně jistě lze udělat inteligentní selekci a činit tak pouze v případech, kdy je rozpoznán fat32, ale i tak je to trochu mimo - prostě ať stb podporuje jen ntfs a dělení po 1GB je úplná zhůvěřilost ničím neobhajitelná. Nikdy jsem to nepochopil ani u DVD to dělení na několik .ts souborů po stovkách MB - ale tam to možná má nějaké technické opodstatnění, byť o žádném nevím ...

No - to jako jo s tím nelíbením se různým lobby skupinám, ale proč by to měl výrobce dodržovat ...

Co se pak týče vyjmenovaných zařízení, tak co asi chtít za 500 - 700,- Kč. Též mají nicmoc obraz ty STB - zde docela překvapoval v cenové hladině Strong, ale nemám odzkoušeny funkce - na to nebylo v elektru tolik času, pokud si to nevyžádal zákazník.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #10 kdy: 22 Prosince 2021, 18:03:44 »
Z hlediska fat32 těch 4GB dává smysl - budeme-li se bavit o settopboxech, které by vznikly dříve, než samotné DVB-T - protože to už dávno ntfs byl. Nicméně jistě lze udělat inteligentní selekci a činit tak pouze v případech, kdy je rozpoznán fat32, ale i tak je to trochu mimo - prostě ať stb podporuje jen ntfs a dělení po 1GB je úplná zhůvěřilost ničím neobhajitelná. Nikdy jsem to nepochopil ani u DVD to dělení na několik .ts souborů po stovkách MB - ale tam to možná má nějaké technické opodstatnění, byť o žádném nevím ...

No - to jako jo s tím nelíbením se různým lobby skupinám, ale proč by to měl výrobce dodržovat ...

Co se pak týče vyjmenovaných zařízení, tak co asi chtít za 500 - 700,- Kč. Též mají nicmoc obraz ty STB - zde docela překvapoval v cenové hladině Strong, ale nemám odzkoušeny funkce - na to nebylo v elektru tolik času, pokud si to nevyžádal zákazník.

V "prodejně" nevyzkouší nikdo nic. Není dostatek času/klidu/nejsou srovnatelné podmínky. Jedině doma a mít na to čas + možnost srovnání (reference)...
Na to, kolik to stojí zase ty výsledky tak špatné nejsou - většinou jsem byl kupodivu s obrazem DVB T2 celkem spokojen..
A doufám, @ventero, že tam opravdu "neprodáváš" jak by se snad mohlo ze tvé odpovědi někomu možná jevit.... :D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #11 kdy: 22 Prosince 2021, 18:27:45 »
Už neprodávám - ta práce mě šla (patřil jsem celorepublikově k nejlepším prodejcům), ale ta zátěž byla velká a nelíbili se mi též jisté organizační věci a trochu nevyvážený přístup k různým zaměstnancům. A také se mi nelíbil přístup mnoha zákazníků, kteří si pletou prodejce se sluhou ..
Ale divil by jsi se, co jsme se zákazníky i sami byli ochotní v naší pobočce vyzkoušet -proto také víme, že třeba čínské TV Hisense v leckterých parametrech v praxi předčily TV Samsung ve stejné kategorii, a další info, co se běžně člověk nedozví ...
Také jsem dělali lepší čísla, než skoro pobočky ve velkých městech, vlastně jsme se pohybovali někde mezi 2. a 4. místem - na menší okresní město oproti metropolím to byly supr výsledky. Šéf tam je prostě extratřída a školil nás kvalitně. Úspěch byl i v tom, že jsme se zákazníky jednali na rovinu - ne jako běžná bulíkovací praxe ostatních řetězců ...
:D
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 18:31:31 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #12 kdy: 22 Prosince 2021, 19:12:37 »
Už neprodávám - ta práce mě šla (patřil jsem celorepublikově k nejlepším prodejcům), ale ta zátěž byla velká a nelíbili se mi též jisté organizační věci a trochu nevyvážený přístup k různým zaměstnancům. A také se mi nelíbil přístup mnoha zákazníků, kteří si pletou prodejce se sluhou ..
Ale divil by jsi se, co jsme se zákazníky i sami byli ochotní v naší pobočce vyzkoušet -proto také víme, že třeba čínské TV Hisense v leckterých parametrech v praxi předčily TV Samsung ve stejné kategorii, a další info, co se běžně člověk nedozví ...
Také jsem dělali lepší čísla, než skoro pobočky ve velkých městech, vlastně jsme se pohybovali někde mezi 2. a 4. místem - na menší okresní město oproti metropolím to byly supr výsledky. Šéf tam je prostě extratřída a školil nás kvalitně. Úspěch byl i v tom, že jsme se zákazníky jednali na rovinu - ne jako běžná bulíkovací praxe ostatních řetězců ...
:D

Sem tě teda "prokouk". :)
A krom toho, bývalý prodejce je něco jako "bývalý černoch" nebo lehká děva "co už to teda fakt "momentálně už nedělá"...
Samozřejmě, že je to/zůstane zažrané pod kůži až běda...
Na druhou stranu by zase nebylo úplně marné tě "marketingově vytěžit". Viděl bych v tom docela slušný potenciál, co ty na to?  ;)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #13 kdy: 22 Prosince 2021, 19:29:40 »
"Už to nedělám" pro elektro řetězec - teď prodávám učebnice a repas PC :D - takže vlastně pořád ve službě, ale už jen tak polehounku, potichounku ...
Otázka, nakolik jsem ještě marketingově využitelný - vlastně zda vůbec ještě použitelný :) - Co potřebuješ prodat? :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #14 kdy: 22 Prosince 2021, 19:42:48 »
Pokud to mám doplnit, tak se jedná o STB pro pozemní vysílání a nahráváme pohádky z ČT1, je to bez reklam  v nejvyšší kvalitě v ČR možná. Doma máme 2x EMOS 1x Xsite a  1x technisat. EMOS a Xsite (cena kolem 600kč) obraz nic moc, ani dolaďováním se stejně kvalitního obrazu nedosáhne.  Dokud jsme nevlastnili technisat, zdálo se nám že to tak asi má být. Jenže jak jsme koupili technisat (cena cca 1400kč) názor jsme změnili. Nikdy by jsme tak drahý STB nekupovali, jenže on má internetové rádio - mohli jsme si vybrat, buď s červeným tlačítkem, nebo s internetovým rádiem. Protože internetová rádia s ethernetem - prípojení přes kabel, jsou hrozně drahá, koupili jsme vlastně nejlevnější internetové rádio které jsme našli a že tam k tomu byla i možnost příjmu DVB-T2 jenom potěšilo. Po zapojení jsme žasli jak kvalitní obraz může být a to bez dolaďování obrazu. Takže nahráváme na technisat a ten to ukládá na flešku po 1,1 GB souborech které lze přehrávat i v jiných STB či zařízení, jenomže se přehraje vždy pouze 1 soubor - nepočítám li technisat. Převést to na MKV mne taky napadlo, ale při použití SHOTCUT jsem uspokojivých výsledků co se týče kvality nedosáhla. FFmpeg sama nezvládnu a Avidemux jsem zkoušela, jenže tam je příliš mnoho nastavování a pokud přesně nevím co dělám, dopadne to špatně. Teoreticky by nám stačilo soubory vzniklé při nahrávání nějak spojit, protože .ts se dnes už dá přehrát téměř ve vším, ale jak do udělat abych to zvládla?   :-[
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #15 kdy: 22 Prosince 2021, 20:04:22 »
... ale jak do udělat abych to zvládla?   :-[

Přečíst si to a naučit se to. Není to raketová věda.
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 20:07:47 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #16 kdy: 22 Prosince 2021, 20:22:20 »
"Už to nedělám" pro elektro řetězec - teď prodávám učebnice a repas PC :D - takže vlastně pořád ve službě, ale už jen tak polehounku, potichounku ...
Otázka, nakolik jsem ještě marketingově využitelný - vlastně zda vůbec ještě použitelný :) - Co potřebuješ prodat? :D

Potřebuju prodat, na čem se dá řádně vydělat (pokud možno bezpracně) - měl bys nějaký nápad?  :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #17 kdy: 22 Prosince 2021, 20:28:55 »
Pokud to mám doplnit, tak se jedná o STB pro pozemní vysílání a nahráváme pohádky z ČT1, je to bez reklam  v nejvyšší kvalitě v ČR možná. Doma máme 2x EMOS 1x Xsite a  1x technisat. EMOS a Xsite (cena kolem 600kč) obraz nic moc, ani dolaďováním se stejně kvalitního obrazu nedosáhne.  Dokud jsme nevlastnili technisat, zdálo se nám že to tak asi má být. Jenže jak jsme koupili technisat (cena cca 1400kč) názor jsme změnili. Nikdy by jsme tak drahý STB nekupovali, jenže on má internetové rádio - mohli jsme si vybrat, buď s červeným tlačítkem, nebo s internetovým rádiem. Protože internetová rádia s ethernetem - prípojení přes kabel, jsou hrozně drahá, koupili jsme vlastně nejlevnější internetové rádio které jsme našli a že tam k tomu byla i možnost příjmu DVB-T2 jenom potěšilo. Po zapojení jsme žasli jak kvalitní obraz může být a to bez dolaďování obrazu. Takže nahráváme na technisat a ten to ukládá na flešku po 1,1 GB souborech které lze přehrávat i v jiných STB či zařízení, jenomže se přehraje vždy pouze 1 soubor - nepočítám li technisat. Převést to na MKV mne taky napadlo, ale při použití SHOTCUT jsem uspokojivých výsledků co se týče kvality nedosáhla. FFmpeg sama nezvládnu a Avidemux jsem zkoušela, jenže tam je příliš mnoho nastavování a pokud přesně nevím co dělám, dopadne to špatně. Teoreticky by nám stačilo soubory vzniklé při nahrávání nějak spojit, protože .ts se dnes už dá přehrát téměř ve vším, ale jak do udělat abych to zvládla?   :-[

No úplně nejjednodušší je ty soubory .ts načíst v TSMuxeru a spojit (vyexportovat) do jednoho .ts souboru.
TSMuxer (GUI) existuje pro windows i pro linux.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #18 kdy: 22 Prosince 2021, 20:38:59 »
Jak bude chvíle, zkusím TSMuxer, zda to zvládnu..
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #19 kdy: 22 Prosince 2021, 21:28:01 »
Nechci kecat, ale .ts je v podstatě mpeg2 a tedy by měl stačit nějaká jednoduchá utilitka pro Win vyhledatelná pod názvem "mpeg joiner" "mpeg merger" - je jich x a zkusit jen a pouze bez převodu a bezztrátově sloučit. Přejmenovat případně na .mpg nebo .mpeg nebude jistě potíž ...
No a pak se dá v celku převést na mp4 či mkv - to už je pak otázka nastavení apky, aby nedošlo ke ztrátě kvality a zase trochu toho hledání a učení. Tyhle věci prostě nejsou jednoduché, pokud to má něco pořádně umět ...

Jinak FFMPEG stačí, když budeš znát ten jeden konkrétní zápis a Avidemux jistě najdeš návod/manuál/tutoriál na netu - nevím, jestli je něco lepšího zdarma a pro Linux tuplem ...
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 21:36:43 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #20 kdy: 22 Prosince 2021, 21:32:23 »
"Už to nedělám" pro elektro řetězec - teď prodávám učebnice a repas PC :D - takže vlastně pořád ve službě, ale už jen tak polehounku, potichounku ...
Otázka, nakolik jsem ještě marketingově využitelný - vlastně zda vůbec ještě použitelný :) - Co potřebuješ prodat? :D

Potřebuju prodat, na čem se dá řádně vydělat (pokud možno bezpracně) - měl bys nějaký nápad?  :)

Prodej své vady, nedostatky a nemoce :D :D ;D Ale zbohatnout se na tom nedá - pokud tedy nejsi strakatá sexy děva - kdyby mě něco napadlo, tak nejsem na Ubuntu fóru, ale na nějakém Forbes fóru nebo tak něco  ::)
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 21:34:16 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #21 kdy: 22 Prosince 2021, 21:37:32 »
Ještě znovu zdůrazňuju to, o čem psal už kolega: při manipulacích s videosoubory (střih, spojování atd.) je dost pravděpodobné, že dojde k poškození vzájemné synchronizace audio a videosložky. To jen aby se tazatelka nedivila...

Mně to naposledy vytrestalo při pouhém ořezu *.mp4 v Avidemuxu - tam bylo třeba exportovat v podstatě pouze do *.mkv kontejneru, a to ještě se zcela určitými audio a videokodeky (už si nepamatuju kterými), jinak byl posun zvuku vůči obrazu ve výsledném  několikaminutovém videu až několik vteřin a nepomáhaly žádné korekce...

Je to prostě vždycky alchymie ovlivněná snad úplně vším a i proto se práci s videem věnuju jen zcela okrajově a pouze tehdy, když fakt musím.
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 21:52:28 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #22 kdy: 22 Prosince 2021, 21:51:23 »
Aplikace pro editaci videa - a myslím, že i Avidemux - mají možnost video a audio stopu rozdělit, popasovat k sobě (některé rovnou +/- posun v sekundách) a znovu prdnout do vybraného kontejneru. Pro Linux však takový výběr aplikací asi nebude.
Popř. to řešit tím ořezem jedné ze stop ..
A možná, že to umějí i některé přehrávače ...
Ale je pravda, že to už je složitější -prostě koníček - osobně jsem se tomu věnoval jen velmi okrajově ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #23 kdy: 22 Prosince 2021, 22:15:16 »
Podařilo se mi nějak zprovoznit zmiňovaný TSMuxer a skutečně to snad během 10 vteřin soubory sloučilo, ale zvuk jde dopředu asi o 2 vteřiny což je dost špatné.
Zkoušela jsem postupně 3 pohádky sloučit což nebyl problém, ale všechny tři mají zvuk o 2 vteřiny předstih.

FFmpeg bych také odzkoušela, ale nevím jak.
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 22:48:18 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #24 kdy: 23 Prosince 2021, 01:40:45 »
Všetko by malo ísť spraviť v Avidemux. Prvý súbor cez "open", ďaľšie cez "append" z hlavného menu.
Ako sa to správa v tom spoji je vhodné si dať prehrať. Je v tom Avidemux predsa zabudovaný aj prehrávač videa s ktorým sa to dá pozrieť. Audio sa dá tiež posúvať voči obrazu. Keď je všetko tak ako treba, tak sa nastaví požadovaný muxer. Môže byť aj TS muxer ak je potrebné to mať ako *.ts. Nakoniec sa dá z hlavného menu "Save".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.