Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sloučení .ts  (Přečteno 21613 krát)

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #75 kdy: 28 Prosince 2021, 15:33:07 »
...velmo som ani nemusel hladat,su stranky na rozpravky vo vysokej kvalite...najznamejsi som vyskusal jutube...prepol som na hádé...v iksdéeme som uz nenastavoval nic,totiž ono pri stahovani vie aj konvertovat...a mášu mam v hádé,jeden čast...trinástu...alebo bojuj dalej...
...toto je moj osobný názor!!!... :o :o :o

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #76 kdy: 28 Prosince 2021, 16:56:47 »
Ventero:
Ale to už jsem ti tu popsala dnes 14:12:12
Vybrala jsem jednotlivý .ts a zkoušela ho konvertovat na na všechny možné .mp4, .mkv a další co program nabízí s velmi špatným výsledkem když byl zdrojový soubor natočen v ČT a takové nahrávky s degradovanou kvalitou přeci nemá cenu zkoušet slučovat. Nahrávky natočené jinde, tedy ne na ČT fungovaly normálně.

ikx:
No dobře, ale odkaz tu nikde nevidím. Dej sem odkaz ať se přesvědčíme jakou to máš kvalitu v HD.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #77 kdy: 28 Prosince 2021, 17:45:17 »
A synchro bylo v poradku, kdyz pomineme kvalitu? Jestli ano, tak to ma smysl slucovat, protoze to uz je otazka nastaveni (konfigurace) parametru konverze, aby nedoslo ke znacnemu poklesu kvality. V prvni instanci nam totiz jde o ten posun a nikoliv o kvalitu - to uz je instance druha. Tedy naucit se to v aplikaci, ktera to umoznuje nastavit.

Jeste je varianta nekonvertovat, ale jen prefrcnout kontejner - tedy v aplkaci "konvertovat" jednotlive soubory do mpeg2 (oni v nem jsou, proto vlastne ke skutecne konverzi nedojde) s volbou zachovani puvodnich parametru jednotlivych stop. A opet zjistit synchro.

Zkus kdyztak oboje a dej vedet vysledky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #78 kdy: 28 Prosince 2021, 18:00:12 »
https://uloz.to/file/6nf78Ehzv8Yp/vokoscreenng-2021-12-28-17-33-18-mkv#!ZGuyAGR1AJH5AwIyAGN2AJLkAmxkpSx4qzLkn05fAKSgAmNj
...tu mas kratke video,o tom ako ja prehravam .ts subory vcelku,bez straty kvality...ked tvoje su odlisne,tak napis... 8) 8) 8)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #79 kdy: 28 Prosince 2021, 18:58:13 »
Ventero:
synchro zvuk/video při jednotlivých souborech bylo v pořádku. Provedu další zkoušky a dám vědět.

ikx:
video co jsi mi poslal je h.264, ale ČT vysílá v h,265 což je velký rozdíl. Posílám ti sken detailu tvého videa a můžeš si to porovnat s detaily videa z ČT viz výše.
Samozřejmě na stahování videí které jsou v odkaze to bohatě stačí respektive je to až nadstandardní, ale s videem z ČT to nemůžeš srovnávat. I mě dosud stačilo dokonce SD video, ale když jsem uviděla video v televizi která umí ČT vysílat v plné kvalitě a mám tu možnost to jednoduše nahrát, umazat vedlejší prográmky a potom si to přehrávat na čemkoli co máme doma, proč ne? Jenom mne napadlo zda by to šlo stejně jednoduše sloučit.
« Poslední změna: 28 Prosince 2021, 19:10:33 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #80 kdy: 28 Prosince 2021, 19:25:08 »
...video neni o kvalite,ale o prehrati .ts suborov vcelku,bez straty... :o :o :o

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #81 kdy: 28 Prosince 2021, 19:44:30 »
Nezalezi na tom v cem CT vysila, ale jak to to zarizeni uklada - to je smerodatne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #82 kdy: 28 Prosince 2021, 22:09:10 »
Nedaří se. bit rate na výsledném videu je dokonce menší jak na nahrávce z ČT a přesto je video až nepoužitelné. V remuxu se rozhodí zvuk a v konverzi zase video. A nebo také obojí. Vypadá to že s nahrávkou z ČT nic běžného nepohne.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #83 kdy: 28 Prosince 2021, 23:29:14 »
Jako, ze po slouceni tech tri konvertovanych videi, kde je synchro dobre, dojde pak k rozhozu nebo k dalsimu zhorseni kvality?
Jinak cim nizsi bitrate tim horsi kvalita ale nizsi narok vykonu na prehrani.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #84 kdy: 29 Prosince 2021, 00:37:15 »
...docital som,ze to vie aj filmora...akoze spojit .ts-ky... :o :o :o,...predty wondershare video editor...v minulosti to bol mojim favoritom...
...aj to som docital,ze prehravanie .ts suborov,ktoru som navrhol,je jedine riesenie bez stratu kvality...este som docital,ze pri spojeni vzdy bude strata kvality,co som aj vedel... :o :o :o
« Poslední změna: 29 Prosince 2021, 00:56:55 od ikx »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #85 kdy: 29 Prosince 2021, 02:15:05 »
Já do toho ještě jednou vstoupím.

1. ČT vysílá v "pozemáku" v HEVC (h265). Ale přes satelit (Skylink) nebo v kabelovkách (O2) v AVC (h264).
    STB/PVR to vždy ukládají v originálním streamu - není důvod ani syst. prostředky aby tomu bylo jinak.
    Rovněž lze stáhnout pořad z i-vysílání, kde je to rovněž v AVC + aac (kontejner MP4). Rozlišení lze zvolit (480p - 1080p).
    Některé pořady (typicky akvizice) mají ochranu DRM (=stáhneš, ale nepřehraješ).

2. Čím vyšší komprese, tím se to hůře edituje (klíčové snímky atd.) a narůstají problémy s A/V sync.
    Platí zejména pro variabilní bitrate (skoro vždy použito).

3. Všechna mnou používaná zařízení, pokud dám jednotlivé soubory do stejné složky, je přehrávají postupně, automaticky jeden po druhém.
   Takže pokud nevadí cca sekundová pauza (při přechodu na další soubor), není třeba soubory vůbec spojovat.
   Toto plně vyhoví u filmů, v případě hudby nikoli, tam je mezera/pomlka uprostřed skladby samozřejmě neakceptovatelná.

4. Ještě jednou opakuji, konverze HEVC do jiného kodeku je marná/zbytečná, k ničemu nevede.
    Naopak remux do kontejneru MKV je žádoucí - lze snadno odstranit nepotřebné stopy, přidat kapitoly, je lepší podpora při přehrávání atd.

P.S. Dosti nechápu, jak v tak jednoduchém programu jako je VideoRedo, může při spojení několika HEVC.ts nebo HEVC.mkv někomu "vylézt" něco jiného, čili docházet ke konverzi (ke které přitom není pražádný důvod). ::)
Jak už jsem uvedl výše, tento program provádí pouze "smart" konverzi (=jenom v okolí editačních bodů), 99ti% obsahu se tato "konverze" netýká. Výstup - výsledný soubor (kodeky) musí být stejný jako vstup. Pouze kontejner může být jiný.

Při změnách kontejnerů (remux) je třeba vzít v potaz, že zdaleka ne všechny kombinace AV kodeků a kontejnerů jsou jednotlivými zařízeními podporovány. Nejuniverzálnější je v tomto směru MKV, i když ani do něj nelze "narvat" úplně všechno. Pak to zpravidla končí tím, že to cílové zařízení nepřehraje...

Dalším problémem v poslední době je "vybíravost" zařízení co se AV kodeků týče.
Od cca 2018 (licenční politika) např. značkové TV (LG, Samsung) nepřehrají DivX/XviD (kontejner AVI), DTS, Flac a další. Rovněž PCM@24b bývá docela problém...

Tip:
Pokud zařízení neumí DivX, ale zvládne XviD (= poměrně častý případ), lze převést hlavičku souboru .avi pomocí https://www.tweaking4all.com/home-theatre/fourcc-changer/  Tím se z DivX stane XviD... ;)
Kontejner AVI podporuje tyto kombinace:
DivX (XviD) + mp3, ac3
AVC + mp3, ac3
« Poslední změna: 29 Prosince 2021, 11:41:59 od juwa2 »

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #86 kdy: 29 Prosince 2021, 17:20:35 »
Jana:  Keďže TSMuxer spojil jednotlivé časti videa a dali sa prehrávať, treba vyriešiť len posun zvuku. TSMuxer vie posunúť zvuk aj video, takže
by si mohla vyskúšať upraviť už zlúčené video, alebo posunúť zvuk v jednotlivých častiach. Ako posunú zvuk .ts pozri tu https://avnavody.cz/?sekce=zvuk_casovaniposun&stranka=posunbd
Dá sa to aj vo VideoRedo, ale tam asi len po 1 sekunde, teda robiť na 2x  https://postimg.cc/CzYPGkPd
« Poslední změna: 29 Prosince 2021, 18:01:29 od zeleno »

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #87 kdy: 29 Prosince 2021, 19:34:52 »
juwa 2
1) a 2) dle čerstvých zkušeností mohu jenom souhlasit. Také si vzpomínám že při jedné zkoušce kdy jsem do programu vložila soubor h.265 HEVC .ts a nastavila výchozí h.265 HEVC .mkv. Po spuštění se rozhučel ventilátor až tak že s jeho ústím jsem si mohla fénovat vlasy. Navíc jsem zjistila že jedna pohádka by se konvertovala přes 7 hodin. Z toho jsem usoudila že s takto nastaveným konvrtem cesta nevede.
3) Zkusila jsem nahrávku z technisatu dát do složky a pustit v ostatních STB a ono to funguje. Ale technisat to už nepřehrál. Soubory i nahrávky vidí,  jsou zašedlé, nedají se aktivovat.
Zjistila jsem také že nahraný soubor (pohádka) na technisatu (odkaz výše) lze přehrát bez dalších úprav na všech zařízeních co máme doma, které mají možnost příjmu h.265 HEVC. To by mě nikdy nenapadlo.  :)
Víš juwa 2, jediné co bych ti mohla vytknout že si tento příspěvek nenapsal spíš, jinak ti pleskám a zasypala bych tě karmou i když ta možnost už tu není.
Stejně tak děkuji všem ostatním kteří mi chtěli nějak pomoci. Ať už byly jejich rady na jakékoliv úrovni, přinejmenším snaha se cení.  Zdraví Jana
« Poslední změna: 30 Prosince 2021, 08:46:01 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #88 kdy: 29 Prosince 2021, 20:17:30 »
...to som ti napisal uz na prvej strane... :o :o :o...nemáš zač!!!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #89 kdy: 29 Prosince 2021, 22:34:58 »
Technisat asi neuznava podslozky ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #90 kdy: 30 Prosince 2021, 01:09:44 »
Technisat asi neuznava podslozky ...

Ale uznává - pouze je třeba nahraný .ts přemuxnut na .mkv. Pak k němu přistupuje nikoli jako k PVR nahrávce, ale obyčejnému mediasouboru (.mkv videu) který samozřejmě přehrát umí...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #91 kdy: 30 Prosince 2021, 13:23:53 »
Len pre informáciu: vyšiel nový Avidemux ak by bolo potrebné sa hrajkať.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.