Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pokazené - 2x zväčšené zobrazenie celého systému v Ubuntu MATE 20.04 [VYŘEŠENO]  (Přečteno 8409 krát)

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Pri úpravách na spodných paneloch (presúvanie ikon) blikol monitor a preskočilo zobrazenie celého systému. Písma ikony panely aj zobrazenie prehliadačov kompletne celý novo nastavený systém. Zobrazuje sa to tak na oboch monitoroch. Bežné nastavenia v systéme sú v poriadku aj oba monitory a ich nastavenie. Ostatné OS sú v poriadku - mám multiboot.
Čo sa mohlo stať kde je chyba?
« Poslední změna: 15 Ledna 2022, 19:47:10 od math29 »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Poškozená konfigurace mate-desktop v user profilu. Je to někde v ~/.local/share nebo ~/.config (jsem teď na win).
Napřed to zkus opravit z mate-tweak, jinak nahraď přísl. soubory z live.

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Ďakujem, nakoniec fakt stačilo pohrať sa v TWEAK preskočil mi  tam faktor škálovania okien na HiDPI a to spôsobuje dvojnásobné zväčšenie. Dal som to na hodnotu normálne ešte je tam automatické funguje to v oboch.
Ako to dokázalo pri presunoch ikon asi zostane záhadou. Niekoľkohodinová robota s nastaveniami systému je však zachránená a to poteší  ;) :)
Edit: správna predvolená hodnota má byť automatické
« Poslední změna: 09 Ledna 2022, 23:46:26 od math29 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
To Mate občas dělá, že si během nastavení jednoho GUI aspektu samovolně rozhodí aspekty jiné a pak to musím celé přenastavovat - děje se mi to u Ubu Mate 18.04, co provozuji u matky ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Menil som toho veľa, veľkosti ikon, fonty aj ich veľkosti, panely, nejaké inštalačky k tomu, zákonite sa niečo muselo stať. Našťastie iba drobnosť.
A témy mi rozhádzali aj zobrazenie prehliadačov na net, okrem opery, to ma tiež prekvapilo kam až majú dosah.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.