Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu live persistent mode na Ubuntu 21.10  (Přečteno 1724 krát)

Hospodský

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ubuntu live persistent mode na Ubuntu 21.10
« kdy: 11 Ledna 2022, 18:05:47 »
Dobrý den,

chci se zeptat jestli někomu funguje persistent mode na live Ubuntu 21.10 USB ? Například za použití Rufuse 3.17 se mi to nedaří.
Klasické Live USB funguje, ale v persistent modu nikoliv. USB fleška je v pořádku a distribuce evidentně taky.

Další dotaz je na využití paměti ram. Na noteboku mám ramku o velikosti 8GB a stalo se, že se pamět vyčerpala a systém zamrzl ( live Ubuntu 21.10 USB )
Dá se tomu nějak zabránit ?

ještě jeden dotaz je na možnost upravení Image distribuce pro bootování s USB. ( upravení nastavení a přidání programů a ovladačů , swap souboru  )
Existuje nějaký jednoduchý návod?  :)


Děkuji za případné odpovědi.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu live persistent mode na Ubuntu 21.10
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2022, 20:21:54 »
1. Ano, persistent mode nám funguje normálně (max 4GB) - fleška FAT32, musí být rychlá..

2. Právě kvůli tomu existuje swap - pokud ho nemáš, tak po zaplnění RAM systém spadne - ale to už víš...

3. Ano, custom image vytvořit lze, existují na to i aplikace, např. SystemBack to umí...
   Nebo použij PartedMagic, tam si lze doinstalovat cokoli, změny lze nastavit jako permanentní...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Ubuntu live persistent mode na Ubuntu 21.10
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2022, 03:31:16 »
1. Nemám s tím zkušenost - neměl jsem nikdy potřebu využít.

2. Nevím, co jsi s tím dělal, ale 8GB by neměla jen tak dojít ani v Live, který si min. 1/3 paměti zabere - to se možná vývojářům povedlo zhoršit se a přiblížit k LM Cinnamon .. A proč vůbec 21.10 a ne LTS?

3. Používám terminálový Cubic. Jinak třeba MX má na to implementovanou utilitu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.