Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě  (Přečteno 7075 krát)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Pokud použiji překlad na stránce deepl.com okamžitě mi to rozhodí zvuk u ostatních programů (trvale, dokud vše nezavřu a neotevřu znovu)
(skype, smplayer)
Zvuk jsem zkusila nahrát, ale přehrání na vlastní nebezpečí - je to nepříjemný zvuk
https://uloz.to/file/Cow9FQaO8lz8/whatsapp-audio-2022-01-30-at-12-29-01-mpga#!ZGExAwR2AmHjZGMyLwt4MGAvLmRmMGu6oQuWIauPJUIEAzLjMD==

Musím zavřít Deepl, včetně všech dalších záložek (celé okno), a deepl nepoužívat když využívám zvuk jinde.
U skype někdy pomáhá, když okno s deepl otevřu první (nechám něco vyhledat) a pak až skype. U SMPlayeru je to jedn, prská to tak jako tak.

Mám Xubuntu 20.04.3 LTS, 5.13.0-27-generic

Kód: [Vybrat]
*-cpu
          product: AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Graphics
          vendor: Advanced Micro Devices [AMD]
          physical id: 1
          bus info: cpu@0
          size: 1543MHz
          capacity: 3600MHz
          width: 64 bits

*-multimedia:1
                description: Audio device
                product: Family 17h (Models 10h-1fh) HD Audio Controller
                vendor: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD]
                physical id: 0.6
                bus info: pci@0000:07:00.6
                version: 00
                width: 32 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: bus_master cap_list
                configuration: driver=snd_hda_intel latency=0
                resources: irq:80 memory:fcb80000-fcb87fff

Měl by někdo nápad? Trochu mi to komplikuje práci :-(

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2022, 14:01:53 »
Ten zvuk je síce hodne skreslený, ale všetky možné audio/video rehrávače ten zvuk prehrajú bez problémov. Problémový bude ten deepl. Zrejme bude treba sa opýtať priamo v vo firme, ktorá ten program robí, že čo s tým. Možno o tom nevedia, že im skreslený zvuk zasekne program.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2022, 18:41:35 »
"Pokud použiji překlad na stránce deepl.com okamžitě mi to rozhodí zvuk u ostatních programů"

Mohla by si podrobnejšie popísať, čo znamená "překlad", či preloženie txt, doc, pdf súborov, alebo aj ich zvukové čítanie.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2022, 19:56:27 »
Deepl je nemecky AI online translator, ktery konkuruje Google a Bing. A vysledky ma mozna lepsi - mene strojove.
Kdyz tuto stranku uzivam, tak zvuk ze streamu v jine zalozce jde normalne. Pokud toto ovlivnuje prehravani v jinych aplikacich. Tak problem bude bud v prohlizeci (zkusit jiny) a nebo v OS samotnem nekde na urovni rizeni prostredku ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2022, 20:35:55 »
Nějak jsem asi nepochopil problém...

Deepl podle mě nemá zvukový výstup (čtení textu), takže to dělá prostě jen textový překlad?

V jakém prohlížeči?

Deepl docela běžně používám a nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal. Nejčastěji Kubuntu 18.04 LTS a Firefox (momentálně 96.0), zvukový chipset Realtek ALC1150 na MB Gigabyte, platforma Intel. Zkoušel jsem to v této sestavě i teď (zvuk před překladem a po něm, vždy ve Skype) a vše OK.

Edit: teď jsem udělal další test: překlad v Deepl a výše zmíněné konfiguraci při současném běhu přehrávače Clementine a v něm mp3 hudba. Pořád bez problémů.
« Poslední změna: 30 Ledna 2022, 20:47:26 od JirkaZ »

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2022, 18:37:20 »
"Pokud použiji překlad na stránce deepl.com okamžitě mi to rozhodí zvuk u ostatních programů"

Mohla by si podrobnejšie popísať, čo znamená "překlad", či preloženie txt, doc, pdf súborov, alebo aj ich zvukové čítanie.

Zvuk je v pořádku do chvíle kdy zadám text k překladu. Napíšu třeba Ahoj, text se přeloží (ale nepřečte) a rázem začnou trable se zvukem.
Používám mozillu. Jiný prohlížeč jsem zatím nezkoušela.

Citace
Možno o tom nevedia, že im skreslený zvuk zasekne program.
to mě nenapadlo, já vždycky hledám chybu u mě  ::) ;D

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2022, 11:47:04 »
Vyskúšaj ešte tieto prekladače https://www.translatedict.com ak bude robiť to isté, tak bude chyba v nastavení zvukového systému u teba. https://translation2.paralink.com/CS/English-Czech-Translation/
« Poslední změna: 01 Února 2022, 12:17:00 od zeleno »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #7 kdy: 01 Února 2022, 13:46:36 »
Bych si tipl na nejakou nepovedenou aktualizaci a vubec nepovedenou verzi. Mel jsem chvili 20.04.2 a brzy jsem sel zpet ja 18.04.5.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #8 kdy: 01 Února 2022, 14:59:20 »
Bych si tipl na nejakou nepovedenou aktualizaci a vubec nepovedenou verzi. Mel jsem chvili 20.04.2 a brzy jsem sel zpet ja 18.04.5.

Schválně to vyzkouším ve 20.04. Ale pochopitelně Kubuntu...

Edit: tak otestováno. Stejné PC jako pro Kubuntu 18.04, test v Kubuntu 20.04 s Firefoxem, Skype a Clementine zcela OK.

Ještě zkusím Debian 11 (opět pochopitelně s KDE) na jiném stroji, ale nepředpokládám, že by se tam problém objevil.

Edit 2: vyzkoušeno i na Debianu 11 s KDE, vše je OK.

Tipuju jako příčinu potíže s Xubuntu, nebo s hw.
« Poslední změna: 01 Února 2022, 15:27:18 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #9 kdy: 01 Února 2022, 20:23:22 »
Ted si vzpominam, ze jsem to uz resil, ze mi prave v Xubuntu delal Firefox zvukove artfakty, kdyz jsem spustil urcite kombinace stranek - uz je to nahlasene jako bug. Mohla by jsi to k tomu pridat , zkusim najit link - daval jsem ho i sem na forum. Byl to jeden z duvodu, pro ktery jsem se vracel k 18.04.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #10 kdy: 03 Února 2022, 13:49:00 »
Jo, tak Firefox...
Zkusila jsem to s Gnome web  ;D a nic špatného se nedělo. Takže asi možná cesta  - otevírat si deepl tam.

Jak se 'přidat' k tomu bugu popravdě nevím... netuším jaká všechna data bych jim měla nashromáždit :-(

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #11 kdy: 03 Února 2022, 19:06:55 »
Jakou máš verzi FF? Máš poslední? - teď nevím, jestli mi to přestalo po aktualizaci FF nebo jestli jsem to měl jenom na tom PC s Ryzenem - totéž co ty, jen mobilní verze ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2022, 18:37:33 »
Omlouvám se za zpoždění  8)

 verze  97.0 (64-bit)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Deepl.com (webstránka) způsobuje problémy zvukové kartě
« Odpověď #13 kdy: 22 Února 2022, 19:19:25 »
Tak to je nedávná verze. No on je teď FF nějakej nenažranej a neodladěnej ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.