Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém so spušťaním aplikácií v Unity  (Přečteno 7461 krát)

joriga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
problém so spušťaním aplikácií v Unity
« kdy: 08 Března 2022, 15:07:32 »
Zdravím, mám Ubuntu 20.04 a používam Unity, pretože mi veľmi vyhovuje. Dlho som s tým nemal problémy, tie začali až keď som musel preinštalovať počítač. Napriek tomu, že som Unity nastavil ako vždy predtým (aspoň si to myslím), neviem vybrať požadovanú aplikáciu v Dashi. Predtým po kliknutí na ikonu Tlačidlo Ubuntu sa mi objavilo okno v ktorom sa mi po zadaní prvých písmen z názvu aplikácie objavili ikony aplikácií ktoré mali v názve zadaný string a ja som si vybral čo som chcel. Teraz pri rovnakom postupe sa mi neobjaví žiadná aplikácia. Neviem nič spustiť, ani si nič vybrať a vložiť do Launcheru. Pri prvej inštalácii v r. 2020 som s tým problém nemal, teraz sa niečo zmenilo (inštaloval som verziu 20.04.4) alebo som na niečo zabudol. Prosím o radu, ako to vyriešiť, pretože mi Unity veľmi vyhovuje a mňa chytá hrôza čo ma čaká pri 22.04.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém so spušťaním aplikácií v Unity
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2022, 16:28:39 »
V U 20.04 je vých. prostředím Gnome.
Nicméně Ubuntu má tu výhodu, že si do něj můžeš nainstalovat/doinstalovat jaké prostředí chceš. Pokud ti vyhovuje Unity, nic nebrání aby sis ho doinstaloval a používal. Ovšem je třeba to udělat správně - jinak nebude vše fungovat jak má....  Prostředí můžeš mít i více naráz a přepínat mezi nimi na přihl. obrazovce.
Nyní tam podle mě máš jakéhosi "kočkopsa"... :-\

Nicméně můžeš se ještě pokusit o opravu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install unity-lens-*
A restartuj.

Až se ti povede zdárně Unity nainstalovat, můžeš prostředí Gnome odstranit takto
Kód: [Vybrat]
sudo apt remove gnome-shell

joriga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
Re:problém so spušťaním aplikácií v Unity
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2022, 06:16:53 »
Po inštalácii unity-lens-* to začalo fungovať tak ako ako chcem. S odinštalovaním Gnome počkám až si overím, že všetko funguje. Ďakujem za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.