Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží  (Přečteno 10760 krát)

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« kdy: 23 Března 2022, 16:17:59 »
Zdravím , nainstaloval jsem si ze Steamu hru pro Linux , Counter Strike global offensive a nechce mi běžet , objeví se na 2 sekundy černý okínko hry a pak zmizí . Co s tím ? A kdybych hru chtěl odstranit, jak to udělat ? Díky


Pokud to budu chtít odinstalovat , nemá se pro odinstalaci použít tento příkaz   sudo apt-get remove <název_balíku>   , ale teď nevím přesný název hry, aby se to odinstalovalo . Díky
« Poslední změna: 23 Března 2022, 17:16:40 od Fitness »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2022, 22:52:33 »
Hru odinstalujes tak ze si spustis steam, kliknes na hru pravym tl. mysi, spravovat, odinstalovat.
Co sa tyka cierneho okna, mas aktualne ovladace? Pripadne sa skus pohrat s nastavenim rezimu kompatibility.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2022, 06:12:38 »
Tak díky , nastavil jsem si režim kompatibility, něco mi to postahovalo, jako Vulcano a jiné , při spuštění mi to napsalo error . Tak nevím . Jestli to není tím, že mám wine 64-bit , aspoň doufám, že se používá wine . Díky
« Poslední změna: 24 Března 2022, 06:43:29 od Fitness »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2022, 08:17:05 »
Tak díky , nastavil jsem si režim kompatibility, něco mi to postahovalo, jako Vulcano a jiné , při spuštění mi to napsalo error . Tak nevím . Jestli to není tím, že mám wine 64-bit , aspoň doufám, že se používá wine . Díky

Platí pravidlo, že pokud něco nejde spustit, je třeba to spustit příkazem z Terminálu - vypíše se případná chyba která je pak vodítkem pro další postup.
Informace typu "vyskočí černé okýnko" je naprosto k ničemu... :-\
Takže, pokud tě to snad příliš neobtěžuje, to spusť příkazem a postni sem výpis terminálu.

Odinstalace:  1. Pokud neznáš přesný název balíku, použij Synaptic.
                          2. Kromě odinstalace aplikace samotné je třeba ještě odstranit konfiguraci (profil) aplikace. Jinak, po opětovné instalaci se znovu
                              převezme příp. chybné nastavení v této konfiguraci uložené.  Pak je ovšem veškerá reinstalace zbytečná.
                             Takže odinstalovávat s parametrem purge nebo složku konfigurace vyhledat/smazat ručně.
« Poslední změna: 24 Března 2022, 10:37:26 od juwa2 »

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2022, 09:54:35 »
Díky juwa2, ne nic mě neobtěžuje , ten synaptic jsem si nainstaloval , akorát si o tom budu muset něco přečíst , i o dalších věcech , jsem přece jenom začátečník, mám linuxy teprve měsíc . Díky
« Poslední změna: 24 Března 2022, 10:04:20 od Fitness »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2022, 12:36:00 »
Jestli to není tím, že mám wine 64-bit , aspoň doufám, že se používá wine . Díky
Hore pises steam, tu wine. Cez co to vlastne spustas?
Counter-Strike: Global Offensive  je nativne pre linux/steam OS tym padom nepotrebujes wine.
https://store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2022, 12:54:59 »
Spouštím to přes Steam , já mám v tom guláš . V Nautilu jsem si našel, kde je spustitelný soubor csgo.exe , ano je to přes steam a neumím to spustit přes terminál , abych zde dal výpis , omlouvám se, jak to udělat ? Díky

Tady mám cestu k souboru .exe   /home/tomas/.steam/debian-installation/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/csgo.exe
« Poslední změna: 24 Března 2022, 14:04:59 od Fitness »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2022, 17:04:07 »
Spouštím to přes Steam , já mám v tom guláš . V Nautilu jsem si našel, kde je spustitelný soubor csgo.exe , ano je to přes steam a neumím to spustit přes terminál , abych zde dal výpis , omlouvám se, jak to udělat ? Díky

Tady mám cestu k souboru .exe   /home/tomas/.steam/debian-installation/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/csgo.exe

Kód: [Vybrat]
wine "/home/tomas/.steam/debian-installation/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/csgo.exe"
A jak píše Tibor, proč používáš windowsáckou verzi když existuje nativní pro linux??
https://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/counter-strike-global-offensive-linux/
Ano, některé jednodušší windowsácké aplikace lze v Ubuntu spustit přes wine. Ale ne vše se podaří rozběhnout a ne vše běží řádně - používat jen jako nouzovku...

P.S. Spouštění windowsáckých aplikací v Ubuntu je to poslední o co by ses měl jako začátečník starat.  :-\
« Poslední změna: 24 Března 2022, 17:27:46 od juwa2 »

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2022, 17:25:57 »
Díky juwa2 , vyzkouším to. Když jsen stahoval hru, zvolil jsem si pro Linux, Mac OS tam myslím bylo, sám se divím , že je tam .exe .  Možná to stáhnu ještě jednou, ale nejdřív vyzkouším . Díky

Tak jsem ten příkaz vyzkoušel a akorát mi vyskočilo okýnko error a nic nenapsalo v terminálu, já jsem tam měl přidat ještě nějaký příkaz ? Jinak zatím děkuju za pomoc a trpělivost kterou se mnou máte , díky .
« Poslední změna: 24 Března 2022, 17:36:04 od Fitness »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #9 kdy: 24 Března 2022, 20:34:55 »
Zbav se toho nesmyslu co sis tam natahal a případně si nainstaluj linuxovou verzi viz výše.
P.S. Už minule jsem ti vřele doporučoval, aby sis systém pravidelně zálohoval (timeshift) - jelikož reálně hrozí, že bude po tvých "pokusech" nakonec domrvený/nepoužitelný...

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #10 kdy: 25 Března 2022, 05:34:44 »
Já se teď bojím to stáhnout znova . Včera večer jsem to stáhl po druhý, ale viděl jsem, že se instaloval Direct X , tak jsem to smazal, protože jsem si myslel, že je to Windowsácká verze , jinak nastavit steam na stažení Linux verze už umím , ale bojím se, že i přesto mi to stáhne Windowsáckou verzi , že si to pamatuje .

Ten timeshift jsem si nainstaloval , mám ho nastavenej na 8 uložení , jednou týdně , díky .
« Poslední změna: 25 Března 2022, 06:50:15 od Fitness »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #11 kdy: 25 Března 2022, 07:09:33 »
Já se teď bojím to stáhnout znova . Včera večer jsem to stáhl po druhý, ale viděl jsem, že se instaloval Direct X , tak jsem to smazal, protože jsem si myslel, že je to Windowsácká verze , jinak nastavit steam na stažení Linux verze už umím , ale bojím se, že i přesto mi to stáhne Windowsáckou verzi , že si to pamatuje .

Ten timeshift jsem si nainstaloval , mám ho nastavenej na 8 uložení , jednou týdně , díky .

Jestliže se instaloval Directx, je to windowsácká verze. Proč si nenainstaluješ linuxovou, návod https://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/counter-strike-global-offensive-linux/ ??
Timeshift: Jednou týdně je nedostatečné - ty potřebuješ jednou denně + ještě ručně před každou tvojí "nebezpečnou akcí"...

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2022, 07:25:02 »
Ten článek co si postl, jsem přečetl, nechápu ale k čemu je ten Flatpak . Díky

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #13 kdy: 25 Března 2022, 07:38:40 »
Ten článek co si postl, jsem přečetl, nechápu ale k čemu je ten Flatpak . Díky

1. Flatpak (nebo Snap) jsou jiné způsoby instalace aplikací do Ubuntu. Na rozdíl od výchozího APT který používá .deb repozitáře.
    Pokud možno, tak se těmto způsobům instalace vyhni obloukem.
2. Ten článek jsi neměl pouze číst, nýbrž dle něj instalovat. Instaluj klasicky pomocí APT. příkazy tam máš napsané...

Pokud ti není nějaký výraz jasný, zadej si ho do googlu.
https://www.google.com/search?q=flatpak&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Protože nikdo zde nebude dokola každému vysvětlovat základní pojmy - recyklovat tyto informace.... :-\

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #14 kdy: 25 Března 2022, 11:38:36 »
Tak jsem následoval ten tutorial na stažení hry v angličtině, tak jsem zvědavej co se stáhne , díky .

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #15 kdy: 25 Března 2022, 12:14:57 »
Je steam pre ubuntu a debian kompatibilny?
Ty mas cestu k steam hre
.steam/debian-installation/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/csgo.exe
ja v ubuntu mate 20.04 napr.
.steam/steamapps/common/Age2HD
Cize mas pravdepodobne pridany debian repozitar.
Takze pre upresnenie pouzivas ubuntu alebo debian? Tiez ked uz budes upresnovat tak napis aj aku GK mas.

P.s Precital som si znovu tvoj prvy prispevok. Mne sa niektore hry v steam spustaju 1- 2 min. Tiez sa spusti cierne okno ktore zmizne a dost dlho trva kym sa zobrazi dalsia cast spustania hry. Skusal si pockat dlhsie ci sa nespusti? Pripadne sleduj vytazenie procesora. Ja mam slabsi ntb a steam na klasickom HDD.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #16 kdy: 25 Března 2022, 13:19:07 »
Tibore , grafickou kartu mám GeForce 1050 gtx 2 GB a OS mám Ubuntu 21.10 . Jinak prvně CSGO jsem si omylem stáhl pro Windows .
A o Debianu se tam píše, protože mají něco společného s Ubuntu,  já jsem o tom četl, ale teď nevím kde .
« Poslední změna: 25 Března 2022, 14:08:44 od Fitness »

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #17 kdy: 25 Března 2022, 15:29:57 »
Tak jsem to zase zvoral , kromě purchase the game ( koupit hru ) jsem dodržel všechno, akorát jsem hru měl v Library i když jsem jí smazal ., takže se asi stáhla z library , i když jsem jí ze Steamu vymazal . Tak nevím co s tím , nechám to asi být . Jo a ve Steamu mi svítila ikonka podporované na Linuxu , tak jsem myslel, že to bude dobrý , díky .
Zkusím si to stáhnout, až vyjde nový Ubuntu, nebo až přeinstaluju .
« Poslední změna: 25 Března 2022, 15:40:40 od Fitness »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #18 kdy: 25 Března 2022, 18:17:38 »
Tak jsem to zase zvoral , kromě purchase the game ( koupit hru ) jsem dodržel všechno, akorát jsem hru měl v Library i když jsem jí smazal ., takže se asi stáhla z library , i když jsem jí ze Steamu vymazal . Tak nevím co s tím , nechám to asi být . Jo a ve Steamu mi svítila ikonka podporované na Linuxu , tak jsem myslel, že to bude dobrý , díky .
Zkusím si to stáhnout, až vyjde nový Ubuntu, nebo až přeinstaluju .

Bylo ti řečeno, že nemáš používat nestabilní non LTS verze (Ubuntu). Jsou nevhodné zvláště pro tebe. Proč tak činíš?  Používej stabilní LTS 20.04 (EOL 2025).
Ušetříš si potíže - rozhodně neplatí čím novější, tím více "adidas". Zde se nehraje o to být kchůll & inn, zkrátka co nejvíce "světový", s takovou brzy narazíš... :-\   Povyšovat každého půl roku taky není žádná selanka, většinou to selže.
Kdysi tu dokonce bylo (rozumné) pravidlo (snad ještě platí), že na dotazy uživatelů non LTS verzí se vůbec nebude reagovat/odpovídat.
https://wiki.ubuntu.com/Releases
« Poslední změna: 25 Března 2022, 18:44:30 od juwa2 »

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #19 kdy: 25 Března 2022, 18:43:16 »
Dobře, díky, já myslel, že verze 21.10 je stabilní , 20.04 mám na DVD , tak bych jí mohl možná zkusit , díky .

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #20 kdy: 25 Března 2022, 18:48:10 »
Dobře, díky, já myslel, že verze 21.10 je stabilní , 20.04 mám na DVD , tak bych jí mohl možná zkusit , díky .

Proč "myslel"?  Toto lze snadno zjistit kdekoli...
Proč DVD??  Zkrátka si stáhni .iso a vytvoř instalační bootflešku.
https://releases.ubuntu.com/20.04/ubuntu-20.04.4-desktop-amd64.iso

A ne "možná zkusit", ty si ji zkrátka nainstaluješ - jinak by se ti mohlo totiž stát, že se odpovědí na své dotazy nemusíš dočkat...
« Poslední změna: 25 Března 2022, 19:03:32 od juwa2 »

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #21 kdy: 25 Března 2022, 18:51:54 »
Díky

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #22 kdy: 25 Března 2022, 22:42:17 »
A ne "možná zkusit", ty si ji zkrátka nainstaluješ - jinak by se ti mohlo totiž stát, že se odpovědí na své dotazy nemusíš dočkat...
Ale, no. Nestrasme zaciatocnikov moze ich to odradit. Take zle ako pises to tu este nieje, vdaka stale super komunite. ;D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #23 kdy: 27 Března 2022, 14:23:19 »
Tak se mi konečně povedlo stáhnout hru pro linux , stáhl jsem to i na linux mint a funguje mi to na obou linuxech, díky
« Poslední změna: 27 Března 2022, 14:40:07 od Fitness »

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re:Counter Strike global offensive ze Steamu mi neběží
« Odpověď #24 kdy: 27 Března 2022, 21:06:35 »
juwa2:
Citace
Bylo ti řečeno, že nemáš používat nestabilní non LTS verze (Ubuntu). Jsou nevhodné zvláště pro tebe. Proč tak činíš?  Používej stabilní LTS 20.04 (EOL 2025).
Ušetříš si potíže - rozhodně neplatí čím novější, tím více "adidas". Zde se nehraje o to být kchůll & inn, zkrátka co nejvíce "světový", s takovou brzy narazíš... :-\   Povyšovat každého půl roku taky není žádná selanka, většinou to selže.
Kdysi tu dokonce bylo (rozumné) pravidlo (snad ještě platí), že na dotazy uživatelů non LTS verzí se vůbec nebude reagovat/odpovídat.

Koukám, že se tady nic nezměnilo :( To povyšování po půl roce fakt není nic příjemného, ale to je nakonec jenom na uživateli. "Adidas a kchůll & inn je kravina, protože ne každý uživatel se smíří s například prastarym glibc atd. se kterým nové programy zkompilovaný pod verzí 2.34 nebo 2.35 nikdy nepojedou. To jako kdyby vůbec nikdo nezkoušel non LTS kdo by potom vychytával případné chyby na další LTS verzi? Tohle je jeden z důvodů který mě odradil od Ubuntu fora a přešel jsem na EOS kde mám bez jakýchkoli problémů to nejnovější co nutně potřebuju a nemusím nic moc řešit.
 
Po nějaké době jsem se na forum podíval a ta věta s "rozumným pravidlem" mě fakt dostala. I když jsi šikovnej člověk a umíš poradit tak být správcem Ubuntu fóra dostal by jsi ban! Nikdo tě nenutí radit uživatelům s nainstalovanou non LTS verzí když na ně máš averzi. Odrazování uživatelů není cílem tohoto fóra!

Pamatuju že se tady kdysi řešily alpha verze, které byly mnohdy stabilnější než verze oficiálně vydané. Doba se změnila a jistě začátečník by dnes moc neuspěl s dailly verzema. Takhle když na webu nahoře není psáno aby si uživatelé Ubuntu chodili pro radu jenom s LTS a jinak budou na odpověď čekat marně je to prasárna.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.